FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 03, 2024, 14:07:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: a gdyby tak jeszcze jeden czempionat ?  (Przeczytany 3965 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Sierpień 18, 2008, 10:57:51 »

Czerwiec i lipiec, czas czempionatów, do Białki zjeżdza sie pół Polski, potem Klikowa i Opatowiec, regionalnie, bardziej kameralnie...
Tak sobie myslę, ze przydałby sie nam jeszcze jeden czempionat, dla mazowieckiego i łódzkiego, też taki regionalny.
Bo do Opatowca nie mozna nawet zgłosić konia spoza województwa,
a od nas wszędzie tak daleko Smutny
Mazowieckie i łódzkie, to kolejne województwa o stosunkowo dużym pogłowiu koni małopolskich.
Ach, gdyby tak stworzyć taki czempionat w Bogusławicach albo w Łącku, czy może w Walewicach......
rozmarzyłam się Mrugnięcie
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #1 : Sierpień 18, 2008, 11:03:34 »

w Opatowcu były chyba 2-3 konie z małopolskiego....
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #2 : Sierpień 18, 2008, 11:13:45 »

poważnie ?
a mnie ktoś mówił, ze nie ma takiej opcji, żeby do nich konia zgłosić spoza swiętokrzyskiego (...?)
W Klikowej to głównie małopolskie i podkarpackie konie.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #3 : Sierpień 18, 2008, 11:14:19 »

kiedyś była wystawa w Bratoszewicach, k Walewic, ale też regionalna Smutny Przydałby się jakiś czempionat szczególnie w mazowieckim, bo ostatnio nawet czempionat źrebiąt z Józefina zniknął Smutny
Tylko grubasy w te i spowrotem Smutny
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #4 : Sierpień 18, 2008, 11:33:40 »

w tym roku odbyła sie w dn. 12-13 lipiec
http://www.ozhk-lodz.pl/teksty/aktualnosci.html

w protokole można znaleźć 8 małopolaków ( same imiona, bez pochodzenia Smutny ) z czego 4 to walewickie
6 to klacze, 2 ogiery ( Loteria, Jordania, Laguna, Elekcja, Diagnoza, Jordania  (II), Artedy, Cyprys )
Więcej od młp było tylko zimnokrwistych, małopolaki wsród szlachetnych stanowiły największą stawkę
no tak, to już coś ...
Coś, co świadczy też chyba o zapotrzebowaniu  Z politowaniem
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #5 : Sierpień 18, 2008, 13:37:23 »

na pewno pomysł na nowy championat w kalendarzu to świetny pomysł, jest ich jak dla mnie zdecydowanie za mało Smutny

co do Opatowca, wysłałam Ci montana już biuletyn, powinien juto, pojutrze do Cebie już dojść Uśmiech na pewno niechętnie zapisywali spoza woj. bo 2 konie z małopolskiego to przecież skromniutkie grono, ale zapisane były, a jak im się udało to  już pojęcia nie mam Co?
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #6 : Sierpień 19, 2008, 10:23:52 »

No niestety , ale w łódzkim wbrew pozorom jest bardzo mało młp, większość koni to konie zimnokrwiste i kundle . Niestety konie typu  młp i szlachetnego są kryte czym popadnie nawet ogierami zimnokrwistymi i śląskimi( zgroza, ale to prawda ). Niestety nie hoduje się u nas w czystości rasy, czasem zdarza się, że zdarzy się " światły" hodowca , ale to raczej dotyczy rasy koni wlkp.
Problem polega na tym ,że klacze znajdują się w rękach ludzi, którzy o hodowli mają nikłe pojęcie......., a o ich wychowaniu jeszcze mniejsze.
Na wystawach nawet nie ma 5 klaczy w danej rasie ( wyjątek konie zimnokrwiste ), mimo , że wystawy z roku na rok są coraz lepsze pod względem organizacyjnym koni jednak nie przybywa.
Mimo, że mamy w swoim woj.  SO Bogusławice i  SO w łącku i  jest SK Walewice, którzy  posiadają  wiele ogierów i każdy coś dla siebie wybierze ,  zainteresowanie jest bardzo małe, a zupełnie nie są wykorzystywane ogiery, które są powyżej 400 zł. Poza tym wiele do życzenia pozostawiają klacze matki.......... ( ich charakter, typ , kopyta i nogi!!!! ).
Poza tym u nas ciągle mówi się o koniach młp jako o koniach diabłach, które są zbyt temperamentne, złośliwe, płochliwe, nadpobudliwe  itd
Obok mnie jest kilka stajni, które oprócz nauki jazdy prowadzą także "hodowlę jakiś koni" , nawet ich nie odwiedzam bo jak na to wszystko patrzę , to mnie krew zalewa. Mimo, że ciągle im tłumaczę, że klacz rekreacyjna nie koniecznie może nadawać się na  hodowlaną itd. , odwrotnie tak.
O , ale przynudzam  Z politowaniem
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #7 : Sierpień 19, 2008, 20:47:22 »

Lumi

wcale nie przynudzasz Mrugnięcie
swoją drogą nie wiedziałam, ze w łódzkim jest mało młp wkońcu jak pisałać Bogusąłwice, Łąck, Walewice.

"Niestety" musze się z Tobą zgodzić w wielu miejscach - w mazowieckim kierownik ozhk(radomskiego) zajmuję się główmie końmi zimnokrwistymi, tylko one mają wystawy, aukcje, nawet ogiery na wielkim zad.. mają zdjęcia na stronie ozhk ! Oczywiście og. zimnokrwiste Smutny

Koni szlachetnych nie jest dużo, po sąsiedzku chodzą dwie folblutki - chude, kopyta wcale niecięte ale pokryte... og. zimnokrwistym - istny dramat Smutny

Ale przecież taki czempionat mógłby być choćby darmową reklamą i prezentacją lokalnych reproduktorów .

A moze czempionat w centrum Polski - w ok. Radomia (bliżej niż do Bialki), a i koni więcej można uzbierać.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #8 : Luty 05, 2011, 21:16:11 »

w kalendarzu imprez dotyczących koni młp przybywa, na ten rok można znaleźć takie nowości :

25. IX Wystawa koni małopolskich w SO Bogusławice
15-16. X Święto Konia i Kawalerii, Czempionat Hodowlany Koni Rasy Małopolskiej - Brzostek, OZHK Rzeszów

A w naszym OZHK, którego temat był poruszany będzie możliwość pokazania się z małopolakami na drugiej już wystawie w Kozienicach, 3 lipca Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

naczelnysztabdowodcow wolf-time swiatmody pandemonium anyezja