FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 06, 2024, 13:33:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czempionat Koni Małopolskich w SO Bogusławice 1 maj 2012  (Przeczytany 41912 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #30 : Kwiecień 18, 2012, 15:42:34 »

ja biore moje trzy 3latki(jedna jest na zt) Mrugnięcie
Zapisane
Diverson
Użytkownik

Wiadomości: 29



« Odpowiedz #31 : Kwiecień 19, 2012, 23:49:48 »

no ja z Divą już na liście  Duży uśmiech powiem że boje sie co raz bardziej  Płacz
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #32 : Kwiecień 20, 2012, 07:21:04 »

no ja z Divą już na liście  Duży uśmiech powiem że boje sie co raz bardziej  Płacz
A czego tu się bać ? Uśmiech
Zapisane
Diverson
Użytkownik

Wiadomości: 29



« Odpowiedz #33 : Kwiecień 21, 2012, 08:24:43 »

pierwszy wyjazd młodej (na szczęście jedzie z innym moim koniem) i boje się, że coś odwali ...Ostatnio jak ćwiczyłyśmy to cały czas mnie wyprzedza w kłusie i nie mogę jej uspokoić  Z politowaniem i nie wiem czy wejdzie na podest  Płacz bo nie mogę nic u nas w stajni wymyślić takiego hoć na folie już wchodzi...
Zapisane
Diverson
Użytkownik

Wiadomości: 29



« Odpowiedz #34 : Kwiecień 24, 2012, 23:27:45 »

Teraz widziałam na stronie OZHK, że trzeba mieć orzeczenie weterynaryjne .... rozumiem że to ma mój weterynarz wystawić czy to tam na miejscu Co??
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #35 : Maj 02, 2012, 10:07:08 »

a co tu taka cisza? Przecież już 2 maja a nikt jeszcze z Was nie napisał relacji z wystawy?  Mrugnięcie
Niestety nie byłam , więc mogę tylko napisać na podstawie wyników, a właściwie   punktacji .......... licho.......... Smutny W 50 skali tylko kilka not ledwo przekraczających 40 pkt , czyżby konie nie zmieniły jeszcze sierści z zimowej na letnią Mrugnięcie
Może ktoś coś napisze Spoko
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #36 : Maj 02, 2012, 10:25:32 »

Ja może wrzucę zdjęcia  Spoko
https://picasaweb.google.com/103396384048180413325/CzempionatKoniMaOposkichBogusAwice01052012#
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #37 : Maj 02, 2012, 14:50:31 »

a co tu taka cisza? Przecież już 2 maja a nikt jeszcze z Was nie napisał relacji z wystawy?  Mrugnięcie
Niestety nie byłam , więc mogę tylko napisać na podstawie wyników, a właściwie   punktacji .......... licho.......... Smutny W 50 skali tylko kilka not ledwo przekraczających 40 pkt , czyżby konie nie zmieniły jeszcze sierści z zimowej na letnią Mrugnięcie
Może ktoś coś napisze Spoko

Oceny za kondycję i pielęgnację były najwyższe i całkiem niezłe, gorzej było z resztą. Wydaje mi się jednak, że obraz ogólnego stanu hodowli koni angloarabskich w Polsce widziany z perspektywy nawet nielicznej stawki z Bogusławic jest prawdziwszy niż ten z Białki. Na mnie największe wrażenie zrobiły  Top Gun i Arborea,  pan Janik (i jako "sprawca" znakomitej kondycji tych koni i jako hodowca) oraz klacz Juka po Hindus (dla mnie zdecydowanie najciekawszy koń tego pokazu). Impreza była jak zwykle w Bogusławicach fajna.  Minusy - to "palmy" utrudniające prace fotografom (pomysł z kwiatami dobry, ale może lepiej  pelargonie), wysokie oceny za stęp dla klaczy podróżującej inochodem i  9 pkt dla klaczy bijącej i przodem i zadem w prowadząca osobę.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #38 : Maj 02, 2012, 14:58:40 »

oglądając zdjęcia zwróciłam uwagę, że większość klaczy miała ciężkie, wielkie głowy i niestety często były pozbawione typu, mało szlachetne  Smutny Na tle stawki oczywiście Juka bardzo dobra, mam nadzieję, że jednak Hindus nie wpłynie na jej użytkowość Spoko
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #39 : Maj 02, 2012, 16:07:59 »

Hindus miał wysokie oceny  z ZT za charakter, temperament, przydatność do treningu , jedność i przydatność do ujeżdżenia. Takich ocen nie uzyskują konie z natury trudne i nie chcące współpracować, jeśli więc Hindus ma kiepską reputację pod tym względem, to zapewne spotkała go  później ze strony człowieka jakaś krzywda. Może to wrażliwy koń, dla mnie nie oznacza to, że zły.

Co trzecia klacz w Bogusławicach miała w rodowodzie furioso i przedświty, dość mocno i długo przekazujące swe cechy. Jak historia pokazuje a Bogusławice potwierdzają naprawianie tego angloarabem daje jakieś wyniki, poprawić angloaraba przedświtem raczej się nie da, działa to wręcz przeciwnie. Dla mnie sporo klaczy było w zupełnie archaicznym typie.
Zapisane
Diverson
Użytkownik

Wiadomości: 29



« Odpowiedz #40 : Maj 02, 2012, 16:23:42 »

A Diva 5 miejsce Uśmiech nie spodziewałam sie xD była bardzo grzeczna i może pojedziemy do Białki ale nie wiadomo ;/
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #41 : Maj 02, 2012, 18:27:36 »

ale w Białce nie ma dla niej klasy, w której moze brac udział Mrugnięcie)
Zapisane
LAYLA1
Użytkownik

Wiadomości: 41


« Odpowiedz #42 : Maj 02, 2012, 18:31:00 »

były troche  fajnych koni,atmosfera okej  fajna impreza
Zapisane
Diverson
Użytkownik

Wiadomości: 29



« Odpowiedz #43 : Maj 02, 2012, 18:57:58 »

O rany ;/ dopiero teraz znalazłam no trudno Mrugnięcie
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #44 : Maj 02, 2012, 19:49:55 »


Świetna galeria, ładne ujęcie, zdjęcia opisane, +++ ! ( Tylko literówkę w tytule albumu popraw sobie Mrugnięcie )
Podziwiam wytrwałych fotografów amatorów na tym piekielnym skwarze, sama nie dałam rady

Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wartune companions daxrel best haxballfc