FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 12, 2024, 18:22:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: źrebak małopolski od klaczy xx po ogierze Łyk Szampana  (Przeczytany 3631 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« : Listopad 30, 2009, 16:46:33 »

pełny opis i zdjęcia

http://www.allegro.pl/item837873501_jaskier_malopolski_sk_gn_ogierek_6_miesieczny.html
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #1 : Marzec 13, 2010, 15:58:53 »

aktualne ogłoszenie
Sprzedam

JASKIER – małopolski źrebak 9 miesięczny (z 14.06.09), skarogniady, docelowo wzrost ok. 160-165 cm, źrebak regularnie czyszczony, daje wszystkie nogi, werkowany, doskonale karmiony, od 2 tygodnia życia chowany na specjalistycznej paszy dla źrebaków Dodson & Horrell (firma jest jedną z lepszych w Europie, o wysokich standardach jakości ), Jaskier od pierwszych tygodni  jest wychowywany całą dobę na pastwisku (poza porami karmienia), dopiero od listopada na noc zamykany jest w stajni z matką. Zdrowy, zahartowany, kontaktowy, z charakterem, wspaniały przyjaciel na przyszłość! Koń wykazuje predyspozycje w kierunku skoków. Nadal korzysta z mleka matki.

POCHODZENIE

Matka: JAWORZYNKA skarogniada, rasa: Pełna Krew Angielska, wyhodowana w elitarnej hodowli SK Golejewko, pełen rodowód: http://www.pedigreequery.com/jaworzynka,
 Jaworzynka wywodzi się z doskonałej linii klaczy Jacopa Del Sellaio, włoskiej derbistki i zwyciężczyni ważnych gonitw, jak Włoskie Oaks, z tej linii wywodzą się znakomite konie wyścigowe (Jęczmień, Jovellanos, Jagabella, czy Juventus, Jessie Jane, Janus, Jankes, Jazłowiec ), jak i sprawdzające się w sporcie (np. Jaser), sama Jaworzynka wykazała się dzielnością na torach, biegając 2 lata, jako 2 latka na 4 starty raz była 3, raz 4,  jako 3 latka miała 9 startów, z czego 3 razy zajęła premiowane miejsce, jej ojciec, Don Corleone dawał konie z predyspozycjami do gonitw płotowych, od strony matki w rodowodzie ma tak znane konie, cenione w półkrwi jak Babant, Dakota, Mehari, czy Turysta

Ojciec: ŁYK SZAMPANA  kary, rasa: Małopolska, hodowli SK Walewice,  pełen rodowód: http://www.allbreedpedigree.com/lyk+szampana,
Łyk Szampana jest synem znakomitego i uznanego Emetyta, sam startował w skokach, na swoim koncie ma zwycięstwa na poziomie N klasy, jego potomstwo można było kilka lat z rzędu oglądać na championacie w Opatowcu, gdzie zdobywało uznanie

Zależy mi żeby koń trafił w odpowiedzialne dobre ręce, do osoby która pokocha go całym swoim sercem , gdzie będzie miał szanse dalej się rozwijać i pokazać swoje możliwości jak dorośnie, a przede wszystkim gdzie będzie mógł prowadzić szczęśliwe końskie życie...

Jaskier jako 6 miesięczny

jako 8 miesięczny




cena 3500zł

kontakt
Dominika Knapik
505898392
nr gg 5643864
mail koniexx@interia.pl
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2010, 21:00:38 »

3,5tys to dopiero za dwa lata bedzie można wziąć za niego!Ale życzę powodzenia.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #3 : Marzec 13, 2010, 23:22:40 »

dzięki jaśko za wspaniały komentarz, ale to dział ogłoszeń... za 6 miesięcznego dawali 2200, więc myślę że tak tragicznie jak piszesz nie jest... Mrugnięcie no ale nikt Ci nie broni sprzedawania koni po cenie mięsa..
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #4 : Marzec 14, 2010, 07:55:56 »

Ja nie złośliwie tak realnie.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #5 : Marzec 14, 2010, 15:48:11 »

jaśko tak realnie to myślę że jako 3 latka można więcej niż 5000zł wziąć, a nie 3500.. jak przeglądam ogłoszenia to większość roczniaków które widziałam to zaniedbane, w bardzo średniej kondycji konie po najmniejszej linii oporu chowane i były po 1800-2500, myślisz że koń dobrze prowadzony i żywiony, w miarę poprawny będzie tyle samo wart? według mnie tak realnie nie...
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #6 : Marzec 14, 2010, 18:59:17 »

Daj Boże żeby tak było.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

clankoh watahacemnejstrony neverdie lionoftiger icecraft