FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 11, 2024, 15:02:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery xx  (Przeczytany 182899 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #225 : Listopad 17, 2011, 09:05:17 »

Miałam okazję 4 razy go w tym roku w Janowie oglądać, tak średnio mi się podobał, ale absolutnie nie oceniam go, bo to co w nim siedzi dopiero wyjdzie w najbliższych źrebakach ze stadniny, miał tam niewątpliwie elitarne klacze do krycia, więc jakieś zdanie będzie można sobie niebawem wyrobić. Osobiście, mimo że mnie nie uwiódł, to jeśli sprawdziłby się na stadninowych klaczach, mogłabym go użyć. Z tego co wiem, poszło pod niego trochę klaczy, łącznie z tymi shagyami co z Białki przyjechały.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #226 : Listopad 17, 2011, 10:59:09 »

A jakie masz odczucia co do niego, jakie dostrzgasz wady a jakie zalety ? Jestem bardzo ciekawa co się urodzi po nim w Janowie. SM też mi się podoba, szkoda tylko, że ma dość krótką szyję  Smutny

I jeszcze raz poproszę o opinię na temat tego osobnika:

źródło: sporthorse-data.com
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #227 : Listopad 18, 2011, 09:24:25 »

Jak dla mnie, to właśnie mu tej konkretnej ogierzej szyi brakuje, taki jakoś za mało męski, no, nie zrobił na mnie wrażenia całościowo- nie chcę tu rozdrabniać się o budowę poszczególnych części ciała. Ale jest dzielny, a to bardzo istotne. Trzeba czekać na żrebaki, jeśli wyjdą wartościowe to osobiście, mimo że ogier mnie nie rzuca na kolana, zdecydowałabym się na tzw. małżeństwo z rozsądku i pokryłabym nim klacz.
Inna sprawa, że inaczej wygląda koń w regularnym treningu, a inaczej stojący w boksie i wyprowadzany tylko na spacer na kieracie (karuzeli).
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #228 : Listopad 18, 2011, 20:50:03 »

Jak dla mnie, to właśnie mu tej konkretnej ogierzej szyi brakuje, taki jakoś za mało męski, no, nie zrobił na mnie wrażenia całościowo- nie chcę tu rozdrabniać się o budowę poszczególnych części ciała. Ale jest dzielny, a to bardzo istotne. Trzeba czekać na żrebaki, jeśli wyjdą wartościowe to osobiście, mimo że ogier mnie nie rzuca na kolana, zdecydowałabym się na tzw. małżeństwo z rozsądku i pokryłabym nim klacz.
Inna sprawa, że inaczej wygląda koń w regularnym treningu, a inaczej stojący w boksie i wyprowadzany tylko na spacer na kieracie (karuzeli).

Zobaczcie na jego wymiary. On ma obwód nadpęcia 19 przy wzroście 167. Moim zdaniem to stawia pod znakiem zapytania jego przydatność do półkrwi, szczególnie na raczej drobnych matkach janowskich. Nie jestem fanem koni masywnych, ale nie można przeginać w drugą stronę. Biegał wiele lat, ale ta jego kariera też była przerywana kontuzjami. A co do szyi, to nie ma jej dłuższej od SM. To samo Frazes - daje raczej delikatne konie na spodzie, którym brakuje kości, z drobnymi stawami. Sam Frazes też przez kontuzję przeciążeniową nóg zakończył karierę. Koń sportowy musi mieć kawał stawu, żeby potężne siły towarzyszące skokom miały gdzie się rozkładać. Jakoś nie do końca widzę te konie w Janowie.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #229 : Listopad 18, 2011, 21:34:07 »


I jeszcze raz poproszę o opinię na temat tego osobnika:


Podstawą przy ocenie folbluta pod kątem hodowli koni sportowych powinno być zawsze obejrzenie go w ruchu obok płyty. Ale ze zdjęcia - dla mnie bomba. Jeśli został użyty w holsztynie, to na pewno rusza się elastycznie, z okrągłym galopem. Jak bym mógł, to bym nim krył.

Przepraszam za post pod postem, ale ostatnio czytam forum dość wyrywkowo.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #230 : Listopad 19, 2011, 09:24:19 »

Ibisco pod siodłem: http://www.youtube.com/watch?v=Hrtg8XukHTI
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #231 : Listopad 19, 2011, 09:36:51 »

jasiek
Ibisco jest dostępny dla hodowców, w dość przystępnej cenie - 350 Euro, gdyby nie koszty wysyłki to ja bym się poważnie zastanowiła.
Cytat: trakeny.info
Gniady IBISCO xx *2000 (Royal Solo po Sadler’s Wells – Itza po Local Suitor), wzrost 168 cm, już w pierwszym roku urodzonych po nim źrebiąt szlachetnych było siedem rasy trakeńskiej. Nawet jedno ze źrebiąt (kasztanowata klaczka Collier *2010 od Coralle III po Donaumonarch) było obecne na zeszłorocznym Trakehner Hengstmarkt w Neumünster. Ibisco biegał w wieku od dwóch do siedmiu lat, wystartował w 14-u wyścigach płaskich i 5-u gonitwach płotowych, 4 x był pierwszy, 4x zajął miejsca płatne, wygrał w sumie 50.000 Euro/GAG=89kg. Ibisco xx reprezentuje przede wszystkim doskonały typ konia sportowego z atrakcyjną i pożądaną dużą partią łopatki i kłębu, która szczególnie w jego przypadku rzuca się w oczy. Dysponuje on wydajnymi chodami podstawowymi, przy ekspresyjnym kłusie oraz bardzo dobrym galopie z tendencją do góry. Jego dotychczasowe źrebięta w hodowli koni holsztyńskich ze względu na przekazywany typ są mocno zachwalane.

Jeszcze dwa słowa ode mnie - Ibisco mi się podoba, bo jest bardzo szlachetny harmonijny, ma długą łądnie osadzoną szyję, uznnaie go w związku holsztyńskim swoje robi Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #232 : Listopad 19, 2011, 09:47:25 »

Aj cena jest błędna, dotyczy innego ogiera o tym samym imieniu  Zawstydzony
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #233 : Listopad 19, 2011, 11:10:07 »

http://www.holsteiner-verband.de/cms/front_content.php?client=1&lang=1&idcat=32&idart=1082&getInfoBox=yes&pageno=4

Jest trochę droższy. Ale problemem nie jest dla mnie cena, a PZHK.
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #234 : Listopad 19, 2011, 15:38:42 »

trafne stwierdzenie
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #235 : Listopad 19, 2011, 17:46:26 »

jasiek
Ale przecież na pewno można wystąpić o jego uznanie w PL. Mighty Magic też uznnay nie był, a jest.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #236 : Listopad 19, 2011, 20:02:48 »

Mighty Magic wygrał Le Lion d'Angers
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #237 : Listopad 19, 2011, 20:05:52 »

No fakt, ale czy to z automatu oznacza, że go nie uznają ?
BTW kryłeś MM w tym roku ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #238 : Listopad 19, 2011, 20:26:15 »

Nie kryłem. Z przyczyn niezależnych plan stanówkowy mi się posypał.

To nie chodzi o to, że nie uznają. Chodzi o to, że się trzeba prosić o rzeczy oczywiste, gdzie traktują Cię jak głupka, którego trzeba przywrócić do pionu, bo ma pomysły, bo się zapatrzył na zachodnie, etc. Przecież tyle mamy wybitnych folblutów w Polsce, a Tobie jakiś Ibisco w głowie.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #239 : Listopad 19, 2011, 20:38:17 »

Nie chcę absolutnie bronić PZHK, ale poza oo i xx, większość związków hodowlanych nie uznaje ogierów z automatu.
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 24 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

vampairlife gadaniec whispers-in-the-dark sciganci swietageometria