FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 11, 2024, 06:37:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery xx  (Przeczytany 182869 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #90 : Październik 25, 2010, 18:09:38 »

Chomsk mi się podoba, też ma zad słabo związany, ale to jak prawie każdy folblut.

I w jaki negatywny/pozytywny sposób może wpłynąć takie wiązanie zadu na użytkowanie w sporcie (potomstwa, jeżeli odziedziczyłoby to po tatusiu)?

Takie konie są chyba co do zasady mniej jezdne, trudniej im podstawić zad, zebrać. Największy wpływ takie wady budowy mają na ocenę hodowlaną, gdy przychodzi do bonitacji, czempionatu, etc. Lepszym przykładem jest krowia postawa zadu, z którą koniom wygodniej się biega, a jest rugowana.

Bardzo podoba mi się ogier Mighty Magic:

http://kempke-hof.de/englisch/hengste_magic.htm

On jest tylko 90% xx, a 10% holst., ale jego potomstwo na klaczach xo byłoby już młp. Ze strony matki oprócz Heraldika występuje 3 razy Ladykiller. Wygrał właśnie Mistrzostwa Świata Młodych Koni w WKKW 7-latków. W tamtym roku w 6-latkach był drugi. Tylko podobno nadaje się jedynie na niskie klacze, bo strasznie po nim źrebaki rosną.

Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #91 : Październik 25, 2010, 20:16:34 »

Urodziwy i uzdolniony chłopak. Cóż pozostaje w sferze marzeń użycie takie konia do hodowli.
Póki co za wysokie progi dla mnie.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #92 : Październik 25, 2010, 20:39:37 »

Myślę, że osoby zainteresowane hodowlą koni do wkkw powinny szukać ogierów z krwią Heraldika.
Wystarczy spojrzeć na tegoroczne wyniki jego potomstwa - Mistrzostwo Świata jego wnuka, La Biosthetique Sam'a, świetne wyniki FRH Abraxxasa (Ingrid Klimke), I m w MŚMK 7- latków wnuk Heraldika - Mighty Magic, II miejsce Avedon syn Heraldika.
Zapisane
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« Odpowiedz #93 : Październik 27, 2010, 09:56:09 »

To samo ogłoszenie dotyczące Chomska jest w katalogu ogierów z ZHKZL , ale widziałem go też na żywo i jestem zadowolony.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #94 : Październik 29, 2010, 09:02:50 »

 lech58
Z tej samej linii żeńskiej co Chomsk pochodzi polski folblut - Cyrkon, ogier związku holsztyńskiego Uśmiech
http://www.holsteiner-verband.de/cms/front_content.php?client=1&lang=1&idcat=32&idart=1080&pageno=3

Widziałeś po nim źrebaki ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #95 : Październik 29, 2010, 09:18:36 »

To samo ogłoszenie dotyczące Chomska jest w katalogu ogierów z ZHKZL , ale widziałem go też na żywo i jestem zadowolony.

Ale czy on się rusza obszernie? Jaką ma akcję w kłusie?
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #96 : Październik 29, 2010, 15:08:18 »

nasienie mrożone Mighty Magic może byc wysyłane do Polski, koszt 350euro(z Vat) za 3-4 słomki
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #97 : Październik 29, 2010, 16:58:40 »

To całkim niedrogo....
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #98 : Październik 29, 2010, 17:31:43 »

nasienie mrożone Mighty Magic może byc wysyłane do Polski, koszt 350euro(z Vat) za 3-4 słomki

Może uda się je załatwić do Łącka, tak jak w ubiegłym roku trakeniarzom?
Bo cena jest zachęcająca.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #99 : Październik 29, 2010, 17:40:21 »

Myślę, że by było dużo chętnych w takiej cenie. Szczególnie jeśli by go uznano do księgi młp. Tylko kto by za tym zalobbował w PZHK?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #100 : Październik 29, 2010, 17:58:33 »

Wątpie, żeby go w rasie małopolskiej uznali, ale w ap i wlkp chyba nie byłoby problemu.
Moim zdaniem takimi sprawami powinien się zająć PZHKM, ale tam chyba nie ma kto się tym zainteresować....
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #101 : Październik 29, 2010, 18:29:31 »

Ale w programie hodowlanym jak byk stoi:

"Do ksiàg koni rasy maΠopolskiej mo˝e byç tak˝e wpisywane potomstwo pochodzàce
od jednego lub obojga rodziców wpisanych do ksiàg koni rasy szlachetnej póΠkrwi, jeÊli
potomstwo to w trzecim pokoleniu posiada 7 przodków kwalifikujàcych do ksi´gi
koni rasy maΠopolskiej."

W tym przypadku tak by było, gdyby go użyć na klaczach czysto młp do dwóch pokoleń wstecz. Ponadto jego babka też ma dużo krwii xx  (trzy razy epokowy Ladykiller!!!) oraz Ramzesa w rodowodzie, w sumie MM ma ponad 90% krwi xx i oo.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #102 : Październik 29, 2010, 19:33:23 »

Dla mnie użycie holsztyna kłóci się trochę z koniem małopolskim jako anglo-arabem. Nawet z 80-kilka % folbluta to nadal pozostaje holsztyn, z holsztyńskiej rodziny, na pewno nie anglo-arab. Być może nie mam racji.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #103 : Październik 29, 2010, 20:03:55 »

On ma ponad 90% krwi xx lub oo, a nie 80 kilka. W hodowli tej używano już koni SF (Elvis i inne) trakeńskich i wielkopolskich  w Janowie, etc.

W tym roku do kwalifikacji ogierów przystąpił Assani i nikt nie kwestionował jego angloarabskości:

http://www.allbreedpedigree.com/assani

A czy należy tak robić? Jeżeli chce się hodować dobre konie, a można użyć jednego z czołowych reproduktorów do WKKW na świecie w tej chwili, nie tracąc typu, zdrowia i urody, a jedynie poświęcając te niecałe 5% rodowodu na holsztyny? Każdy musi sobie sam odpowiedzieć czy warto. W oczach ewentualnego kupca to może być raczej zaleta, no ale dotacji się nie dostanie  Uśmiech
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #104 : Październik 29, 2010, 21:50:05 »

lech58
Z tej samej linii żeńskiej co Chomsk pochodzi polski folblut - Cyrkon, ogier związku holsztyńskiego Uśmiech
http://www.holsteiner-verband.de/cms/front_content.php?client=1&lang=1&idcat=32&idart=1080&pageno=3

No proszę po raz kolejny dowód na to, iż wielu polskich hodowców cudze chwali, cudzym się zachwyca, a swego nie zna.
Niemcy potrafią docenić i korzystać z nadarzających się okazji i nie krzywią, że nie ich hodowli.


Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

olimp mafiawolomin swietageometria tdw sciganci