FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 14, 2024, 16:52:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 46 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Źrebięta 2009  (Przeczytany 181546 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #555 : Październik 07, 2009, 12:29:15 »

hm no ja staram się wszystkie konie u nas utrzymywać w wizualnej czystości, młodzież też... nie wiem szczerze mówiąc czy siwka łatwiej sprzedać, masz Jasiek jakieś doświadczenia z tym zw?
u nas do stajni nigdy nie trafił kupiec szukający siwego konia.. a przewija ich się sporo...
o czerniaku nie czytałam, więc się nie wypowiadam...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #556 : Październik 07, 2009, 15:25:02 »

Ja nie wiem jak to z tymi siwkami jest, jak sprzedawałam klaczkę po Diabełku to każdy się pytał czy nie ma zamiaru siwieć (jest kara).

Doma
króciuteńka notka o czerniaku atakującym siwe konie jest w ŚK, jak go nzajde to moge spróbowac podesłać Mrugnięcie

Ja zasadniczo nie znoszę tarantów, ale poza tym wyznaję zasadę, że jak koń brzydki to żadna masć go nie wyratuje, choć często efektowniej wygląda kary łach niż zwyczajnie kastzaowaty czy gniady.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #557 : Październik 07, 2009, 16:48:41 »

Niedaleko mnie jest stajnia-same siwe małopolki-wiec moze cos w tym jest? pomijajac ze jak moje kucyki chodza w parze to kazdy sie siwym zachwyca choc pokrojowo gorszy niz kary....
He-he, Doma-nie wiem jak Ty z tym czyszczeniem ale ja jestem w stanie to stado przeczyscic pobieznie raz w tygodniu....nie wyobrazam sobie czyszczenia codziennie dwudziestuparu ogonow,a kupiec niech patrzy na urode a nie błoto Mrugnięcie starczy ze codziennie trzeba wymacac kazdego zrebaka,nogi mu podniesc...i w ten sposób wieczorne karmienie trwa ponad 2 godziny Z politowaniem
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #558 : Październik 07, 2009, 17:02:37 »

Jeżeli ktoś chce kupić piękne siwe małopolaki, to zapraszam do nas Chichot
Ja osobiście siwych już nie lubię. Jak przez kilka lat rodzą się same siwe lub siwiejące, to ma się ich po prostu dość XD Chociaż jak mówią - dobry koń nie ma maści. U nas te najlepiej zapowiadające się są siwe, ale to może wynikać z niedoborów tych gniadych Uśmiech
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #559 : Październik 07, 2009, 18:00:40 »

Stare dobre przysłowie mówi... Kto nie miał siwego ten nie miał dobrego Uśmiech
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #560 : Październik 07, 2009, 18:29:45 »

Doma-nie wiem jak Ty z tym czyszczeniem ale ja jestem w stanie to stado przeczyscic pobieznie raz w tygodniu....nie wyobrazam sobie czyszczenia codziennie dwudziestuparu ogonow
u nas jest naście ogonów na szczęście, nie każdy miłuje się w kąpielach błotnych, część ma derki, więc czyszczenie tylko z grubsza, co za tym idzie, nie każdy wymaga codziennie, a każdy wygląda czystko, z siwkiem by to nie przeszło;) choć szykuję się na siwego ogiera na przyszły sezon dla mojej baby, więc i siwego muszę się spodziewać  Język a źrebak jeden do wychowu Uśmiech
ale będę się tego trzymać że siwki nie cieszą się dużym popytem, w przeciwieństwie do karych  Język
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #561 : Październik 07, 2009, 22:02:46 »

Witam, to nie tak, że nie lubię siwych koni wręcz przeciwnie tylko bardzo chcieliśmy mieć choć jedną karą klacz oraz zastanawiam się czy ktoś czegoś nie pomylił, Eliada była inseminowana nasieniem Aspana.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #562 : Październik 07, 2009, 22:16:16 »

oraz zastanawiam się czy ktoś czegoś nie pomylił, Eliada była inseminowana nasieniem Aspana.

a markery miała robione, chyba u źrebaków poczetych w drodze inseminacji jest taki obowiązek, u nas Emetytka miała robione jako źrebiątko malutkie właśnie.
Ale, aż mnie ciary przeszły na samą myśl o takiej ewentualnej pomyłce  Złość
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #563 : Październik 08, 2009, 19:57:20 »

Ar... markery robimy tylko źrebakom arabów, nie wiem czy małopolakom też trzeba je robić w tak młodym wieku. Mam nadzieje, że okaże się wszystko w porządku.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #564 : Październik 08, 2009, 20:35:58 »

jak siwieje po Aspanie, to na 100% dostaliście inne nasienie
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #565 : Październik 08, 2009, 20:40:36 »

chyba ar..ma racje-jak zrebak jest z inseminacji to badanie markerów obowiazkowe....
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #566 : Październik 10, 2009, 19:51:32 »

My robiliśmy jak mała miała koło meisiąca, razem z matką. Teoretycznie klacz zainseminowana powinna mieć zrobione badanie przed wyźrebieniem, nasza miała razem ze źrebakiem, ponieważ za późno się zorientowaliśmy, a że klacz histeryczka to po rozmowie z panem z ozhk postanowiliśmy tak a nie inaczej.
W każdym razie na szczęście wyszło wszystko ok.

Tu można znaleźć fragmenty mówiace o obowiązkowym badaniu krwi.
Cytat:  Program hodowlany rasy młp, pzhk
17. Klacz poddana zabiegowi sztucznego unasienniania musi mieć, przed wyźrebieniem,
określoną grupę krwi.
18. Przed wydaniem paszportu konia z wpisanym pochodzeniem, źrebię urodzone
w wyniku sztucznego unasienniania musi mieć potwierdzone rodzicielstwo poprzez
badanie grup krwi lub innych markerów genetycznych
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #567 : Październik 11, 2009, 19:59:47 »

Dzięki wszystkim za pomocne wskazówki, teraz będziemy musieli zrobić markery wcześniej niż przed wyrobieniem paszportu i zobaczymy co z tego wyjdzie, pół biedy jeżeli została pokryta innym małopolakiem (w Białce w tedy oprócz Aspana były jeszcze Barnaba i Katon) choć było by bardzo szkoda, a może okaże się wszystko w porządku. Mam jeszcze pytanie, co dalej robić jeżeli ojcem okaże się inny ogier.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #568 : Październik 19, 2009, 14:54:36 »

Sławek daj znać jak będziesz miał wyniki badań...


w Krakowie dzisiaj zawitały małe przebłyski słońca, więc wykorzystałam to od razu na kilka zdjęć mojego jedynaka....


tu już nie taki naświetlony


i prawie jak arab Chichot szkoda tylko że lekko garbonosy  Mrugnięcie no ale prawie robi wielką różnice  Język

Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #569 : Październik 20, 2009, 21:28:28 »

Doma jak zrobimy badania to dam znać kto jest ojcem, na razie młoda zaczęła gniadzieć na pyska choć na kłodzie dalej siwieje. Poniżej obiecane zdjęcia młodej od Plejady II, przepraszam za jakość trochę ciemne, ale nie miałem szans zrobić im na padoku, a do tego mała ma biegunkę.



Zapisane
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 46 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

griffonsslupsk radarodzicowsp289 wataha-mgly watahablackheart nielegalnewyscigi