FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 15, 2024, 00:19:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 46 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Źrebięta 2009  (Przeczytany 181574 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #165 : Marzec 17, 2009, 16:28:19 »

Ostatnia linijka nieaktualna.Moja pierwiastka- Lubiana zrobiła mi niespodziankę i oźrebiła się sama nad ranem. Mam klaczkę. Zdjęcie wieczorem.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #166 : Marzec 17, 2009, 18:54:20 »

U nas mała Frazesia się urodziła wczoraj Smutny Niestety, rokowania są złe Smutny Termin był na początek kwietnia. Podejrzewamy, że to kulawka Smutny
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #167 : Marzec 17, 2009, 23:36:06 »

nie poddawaj sie Iza- podobno szybko leczona czesto uleczalna. a moze tylko wczesniak? U mnie urodzil sie 3 tyg przed terminem zrebak, nie wstawal nawet i nie bardzo mial odruch ssania,pierwsza dobe poilam go co 15 min po odrobince,rano juz ssal smoczek a po poludniu jak go podnosilam  i trzymalam to i z cycka ,co mne wprawilo w euforie bo nie musialam co chwila doic i moglam choc 20 minutowe drzemki na slomie robic. po 3 dobach zaczal sam wstawac,wyrosl na potezne konisko. Trzymam kciuki za Twojego.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #168 : Marzec 17, 2009, 23:44:18 »

Iza.... Może nie będzie tak źle!

A tu moja Malutka poranna niespodzianka!


A kuku... To ja!!!


Może spróbujemy co tam Mamusia je Uśmiech


Zobaczcie jaka jestem już mocna śpię na stojąco  Duży uśmiech


Niech moja Mamusia odpocznie, a ja jej popilnuje  Duży uśmiech Duży uśmiech

_____________________________________________________________

A zapomniałam napisać Maleństwo jest tylko w 1/4 małopolakiem... No ale w końcu to źrebol z 2009 Uśmiech Więc chyba się nie obrazicie Uśmiech
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #169 : Marzec 18, 2009, 07:05:58 »

Malutka, niestety, przegrała walką o życie Smutny Odeszła nad ranem.
Wczoraj rano było wszystko w porządku, wystarczyło pomóc jej wstać, a sama odnajdywała cyca, ale potem było coraz gorzej. Prawdopodobnie zgasła jak tylko poszliśmy po ostatnim dokarmianiu (strzykawką), właściwie wtedy już nie chciała przełykać Smutny
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #170 : Marzec 18, 2009, 09:04:20 »

hodowla koni uczy pokory..., na pewno wyhodujesz jeszcze niejednego wspaniałego wierzchowca
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #171 : Marzec 18, 2009, 09:57:21 »

trzymaj sie Iza!
jesli mozesz zrob sekcje zrebaka...czlowiek sie uczy cale zycie-znajac objawy i przebieg-dobrze poznac prawdziwa przyczyne...
 Kilka lat temu stracilam zrebaka po 3 dniach- leczony, po sekcji wykazano ze mial konflikt serologiczny z matka czy jakos tak- niemniej nie powinien byl pic jej mleka- a my go poilismy z butelki-zabijajac niestety...
Smierc malucha zawsze jest trudnym przezyciem. Smutny
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #172 : Marzec 18, 2009, 10:21:43 »

Oj przykro Smutny.11 miesięcy oczekiwań i nieszczęście.
U nas pierwszy poród skończył się źle, kobył się ledwo uratował-to był taki swoisty test, czy na pewno chcemy się zajmować hodowlą...
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #173 : Marzec 18, 2009, 13:19:45 »

Malutka, niestety, przegrała walką o życie Smutny Odeszła nad ranem.

wyrazy współczucia, wielka strata Smutny Trzymaj sie i głowa do góry
Mam nadzieje, że klacz w porządku (?) Czy można spytać jaka jest diagnoza, co było nie tak ?

U znajomych w zeszłym roku klaczy wypadła macica, niestety nie przezyły, ani źrebak, ani klacz.
Jednak każda ciąża, każde wyźrebienie jest ryzykiem, może nieść wiele radości, ale i wiele stresu, smutku, tak to już jest
Ja nawet nie chce o tym myśleć, jeszcze dwa porody przed nami tej wiosny, a ja sie zawsze martwie na zapas.

amazonka80, gratuluje klaczki
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #174 : Marzec 18, 2009, 16:05:18 »

Z klaczą na szczęście wszystko dobrze. Jutro weterynarz zrobi sekcje zwłok źrebaka. Najgorsze, że mały Huzarek traci na wigorze Smutny
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #175 : Marzec 18, 2009, 17:50:39 »

A jak mały Huzar się czuje? Proszę o informację na PV  Niezdecydowany
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #176 : Marzec 18, 2009, 18:19:06 »


Zdjęcia małego Huzarka:





Z klaczą na szczęście wszystko dobrze. Jutro weterynarz zrobi sekcje zwłok źrebaka. Najgorsze, że mały Huzarek traci na wigorze Smutny

Nie piszę tego złośliwie, nie chcę dokładać, ale tam jest syf w tym boksie. Rozumiem hartowanie koników, ale porodówce należy się higiena, dezynfekcja, pobielenie ścian, usuwanie kupek itp.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #177 : Marzec 18, 2009, 18:35:18 »

Ściany nie są wybielone, ale ściółka jest czysta, przed porodem była wyrzucana, klacz ma cały czas sucho.
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #178 : Marzec 18, 2009, 19:13:24 »

Kurcze, żeby nie jakiś rotawirus Co?
Trzymam kciuki za małego!
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #179 : Marzec 18, 2009, 20:49:31 »

Kilka lat temu stracilam zrebaka po 3 dniach- leczony, po sekcji wykazano ze mial konflikt serologiczny z matka czy jakos tak- niemniej nie powinien byl pic jej mleka- a my go poilismy z butelki-zabijajac niestety...

Na szczęście w tej chwili można zrobić badania krwi w czasie ciąży czy jest konflikt serologiczny! Wiem, że Walewice stosowały wtedy zamianę matek zaraz po urodzeniu... I tak aż do odsadzenia! Można też stosować specjalne fartuchy, aby źrebię nie miało możliwości napić się mleka!

Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 46 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

underword only-frags rootsunderground nielegalnewyscigi radarodzicowsp289