FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 16, 2024, 13:51:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZT 2011- ogiery  (Przeczytany 74614 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #45 : Czerwiec 21, 2011, 13:07:43 »

Tak to ja.
Może faktycznie dobrze byłoby Kaszmira "ewakuować" z Polski. A jak by pokazał się zagranicą z jak najlepszej strony to kolejny raz rozpisywaliby(śmy) się, że to co dobre znowu z naszego kraju emigrowało.
A co do gorącości ogiera, to faktycznie gdzie tu miejsce na selekcję temperametu i charakteru?
Masz też rację co do przygotowania konia w korytarzu. Jeśli zachował się jak stary wyjadacz, który to doskonale zna, to nie pokazał się "najefektowniej" skacząc w kilkudziesięcio centymetrowym zapasem.
Muszisz rozważyć różne opcje. Trzymam kciuki za dalsze Wasze losy.
Zapisane
passau
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #46 : Czerwiec 21, 2011, 13:30:51 »

Caly ten Polski system jest chory PZHK i PZJ. Hehe co prawda bilety juz mam zarezerwowane na wrzesien ale zamiast jechac do Boguslawic na Probe spedze wiecej czasu ze znajomymi i bedzie wiecej czasu np zeby wpasc do was na ognisko.
No musze pomyslec co z nim teraz zrobic bo troche mi to pokrzyzowalo plany. Przed przyjazdem do polski mam zamiar pojechac jedna gwiadke  (wkkw)tutaj wiec jak przylece to moze jakies fajne foty przywioze. Zobaczymy musze to dzis ''zjesc'' na spokojnie bo to co ta ''stara gwardia'' tam wyprawiala to ludzie sie smiali. No nic mlody dalej bedzie jezdzony a we wrzesniu zobaczymy albo go wezme do siebie albo pojdzie na MPMK w WKKW jako 4latek w polsce.
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #47 : Czerwiec 21, 2011, 13:46:33 »

Zapraszam do nas. Jakąś imprezę się zmontuje na tą okoliczność.
Na spokojnie zastanów się co dalej, na pewno coś konstruktywnego wymyślisz. Myślę, że może to wyjść na lepsze niż ZT. Okrężną drogą i na pewno niemałym nakładem pracy osiągniecie cel.
Trzymam kciuki i do zobaczenia. Uśmiech
Zapisane
G-Santa
Użytkownik

Wiadomości: 50


« Odpowiedz #48 : Czerwiec 21, 2011, 14:08:18 »

Justus zakwalifikowany!

galopada gratulacje!

Czy można liczyć na zdjęcia? Były jakieś "gwiazdy" odbiegające na plus od stawki?
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #49 : Czerwiec 21, 2011, 14:14:50 »

już nie moge edytować poprzedniej wiadomosci.

Justus zakwalifikowany! poza tym jeszcze 3 młp

Gratulacje. Jak z powyższego wynikało nie wszystkim się udało, a nie jest to byle jaki koń.
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #50 : Czerwiec 21, 2011, 14:21:02 »

ja też czekam na jakąś fotorelację i wiecej inf!
Zapisane
passau
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #51 : Czerwiec 21, 2011, 14:50:19 »

Gratulacje dla tych ktorym sie udalo. Wlasnie bylem przez ostatnie polgodziny na phonie z osoba ktora prezentowala i szkolila 'nasze' konie do ZT(osoba ta rowniez organizuje w tym roku Ogolnopolski Czempionat Mlodych Koni w skokach luzem w Okolach wiec zapraszamy serdecznie, mnie moze rowniez uda sie naklonic kilka osob ktorych konie startuja w Nations Cup do przybycia na ta impreze)  podobna polowa z tej stawki co sie dostala to poprostu katastrofa. Postronni ludzi byli nawet zniesmaczeni tym co komisja wyprawiala w tym roku. Konie od naszego hodowcy jesli braly udzial w ZT to byly zawsze w top 5 lub go wygrywaly. Wiec tym wieksze zaskoczenie bylo dla nas ze nawet nie zostaly przyjete hihi.
Z tego co uslyszalem przez telefon to nawet przyjeto konia ktory klusuje na 3 nogi.
Ale juz dosyc tego.Jeszcze raz wszystkim przyjetym gratuluje mam tylko nadzieje ze te konie pojawia sie rowniez w sporcie w przyszlym roku.
Cos tam znajomi nagrali jak juz to dostane w swoje lapki to wkleje link pewnie z utuba.
Jak chlopak mial 2 lata w czerwcu 2010. http://imageshack.us/photo/my-images/808/kashmir1.jpg/
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #52 : Czerwiec 21, 2011, 15:37:06 »

Koń piękny, ale jego lewa przednia noga to blizna czy "wada" , a może zdjęcie takie?
Zapisane
passau
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #53 : Czerwiec 21, 2011, 15:59:32 »

Koń piękny, ale jego lewa przednia noga to blizna czy "wada" , a może zdjęcie takie?
Zdjecie takie, zanim kupie konia wszystkie nogi plus kregoslup musza byc przeswietlone (xray) inaczej nie ma mowy zebym wylozyl jakiekolwiek pieniadze za jakiekolwiek konia a ''pasci'' jak narazie udalo mi sie omijac z daleka szkoda czasu i pieniedzy. Jak juz cos kupowac to konkretnego. Ludzie w polsce jeszcze do tego nie doszli oczywiscie nie mowie ze wszyscy ale nadal duza przewaga ze lepiej wydac te kilka setek wiecej na xray i miec pewnosc ze kon majac 10 lat lub mniej nie bedzie kulawy. I wtedy dopiero trzeba otorzyc portfel lub zamienic na nowszy model bo kon nie udaje sie do uzytkowania.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #54 : Czerwiec 21, 2011, 16:22:20 »

Z małopolskich przyjęto na ZT
Justus
Dżihad
Monty
Hetman
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #55 : Czerwiec 21, 2011, 16:25:00 »

czekamy na ar..? która ma katalog z informacjami i robiła fotki Uśmiech

__________________________________________________________

Z tego co dowiedziałam się od dyrektora Stasiowskiego na str PZHK mają być umieszczone filmiki o zakwalifikowanych ogierach oraz opisy tych ogierów. Na filmikach będzie pokazany ruch i skoki luzem oraz konie na płycie i na trójkącie.
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #56 : Czerwiec 21, 2011, 17:01:00 »

amazonka80 byloby super! Chichot
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #57 : Czerwiec 21, 2011, 18:33:05 »

Wybaczcie że się wtrącę, ale czegoś nie rozumiem. W katalogu było kilkadziesiąt koni różnych ras. Do jednego jedynego ZT dla ogierów w tym roku (nie zaprzęgowego) przyjęto ileś koni, w tym 4 małopolskie. Czyli zamiast sprawdzenia kilkunastu ogierów młp w ZT będą tylko 4, z czego np. 1 dostanie licencję. I to ma być ta poprawa?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #58 : Czerwiec 21, 2011, 18:34:37 »

Jestem , jestem. Zdjęcia dopiero się zgrywają.
Co do koni to faktycznie mało było tych fajnych pokrojowo i moim zdaniem (dodam, że nie jestem bezpośrednio związana z żadnym koniem) zakwalifikowały się najlepsze. A w stawce trafiły się konie z bardzo poważnymi wadami pokrojowymi - ba nawet z dużym kozińcem.


Najbardziej podobał mi się Kuanto W/Samba Hit oraz Vitalis/Imequyl. Zakwalifikowane ogiery małopolskie nie odbiegały od koni pozostałych ras, bardzo podobał mi się Hetman/Biegacz Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #59 : Czerwiec 21, 2011, 18:37:38 »

Tak,
w sumie przyjęto 15 ogierów z 61, więc te 4 to nie taka mała część zakwalifikowanej stawki. Do dzisiejszej prezentacji na płycie przystąpiło 7 z 20 ogierów młp ( Baltazar, Justus, Haltbar, Dżihad, Heros, Monty, Hetman ). Generalnie duży przesiew, ale nie tylko w młp.

Po próbach alternatywnych dostał licencję po płycie Shakiro Boy
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mixblackcity eire-scotland linkinparknewsrevolution real-life-rpg miniyourlife