FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 12, 2024, 11:37:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lista ogierów do brakacji i sprzedazy w SO Białka  (Przeczytany 47823 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #75 : Maj 18, 2009, 12:01:18 »

Normalka - kupcy z Warszawy  Chichot
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #76 : Maj 18, 2009, 12:34:17 »

obecnie wiwat jest w Prudniku czołowym,ale nadal stanowi własnosc stada
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #77 : Maj 18, 2009, 15:38:56 »

może nie spełniał wymogów owej amazonki;)
Zapisane
Zbyszek B.
Użytkownik

Wiadomości: 35


« Odpowiedz #78 : Grudzień 09, 2009, 09:16:00 »

Białka pozbywa się wszystkiego co może. Na przetarg 19 grudnia wystawione jest sporo ogierów małopolskich które kryły w poprzednim sezonie: Bekas, Talon, Hakata, Wolant.
Jajka straciły: Atrybut, Asumpt, Jurysta i Harbuz !
Poszedł też do kastacji arab BOHUN, który krył półkrew.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #79 : Grudzień 09, 2009, 12:23:33 »

Białka pozbywa się wszystkiego co może. Na przetarg 19 grudnia wystawione jest sporo ogierów małopolskich które kryły w poprzednim sezonie: Bekas, Talon, Hakata, Wolant.
Jajka straciły: Atrybut, Asumpt, Jurysta i Harbuz !
Poszedł też do kastacji arab BOHUN, który krył półkrew.

Raczej wszystkiego co slabe, moze z wyjatkiem Harbuza i Wiwata.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #80 : Grudzień 09, 2009, 14:18:07 »

Harbuza bardzo szkoda... To kolejny z synów Hałastry wykastrowany... Dziwi mnie szczególnie, że dobrze skakał i jeden z nielicznych srokatych ogierów!!!
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #81 : Grudzień 09, 2009, 15:06:02 »

Ja nie widzę na tel liście Harbuza? Jest możliwe, że to była pomyłka?
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #82 : Grudzień 09, 2009, 15:29:53 »

harbuz juz dawno wykastrowany i sprzedany społowiczowi
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #83 : Grudzień 09, 2009, 16:51:31 »

Harbuza bardzo szkoda... To kolejny z synów Hałastry wykastrowany... Dziwi mnie szczególnie, że dobrze skakał i jeden z nielicznych srokatych ogierów!!!

Szczescie w nieszczesciu, ze go troche zamrozili.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #84 : Grudzień 09, 2009, 17:19:43 »

Tak się zastanawiam... Może od razu wszystkie perspektywiczne ogiery, które mogą sprawdzić się w sporcie... pobierzmy od nich nasienie i wykastrujmy!!! Tak może więcej ogierów małopolskich trafi do sportu!!!

Zaczyna mnie to wkurzać!!!
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #85 : Grudzień 09, 2009, 17:27:56 »


Zaczyna mnie to wkurzać!!!

To trzeba go było kupić, nie kastrować i promować. Nikt tego za nas nie zrobi.
Zapisane
Gumiś
Użytkownik

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #86 : Grudzień 09, 2009, 18:08:19 »

Może nie do wszystkich dotarło, że przeważająca większość, jeżeli nie wszystkie Vis Versy są walnięte na łeb i to tyle w temacie. Twierdzenie, że Harbuz dobrze skacze dość daleko mija się z prawdą.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #87 : Grudzień 09, 2009, 18:14:11 »

W jakim sensie walnięte w łeb? Mam 2 konie po Awans po Vis Versa i zaczynam się bać Uśmiech (konie mają dobre charaktery, ale może to co wychodzi w użytkowaniu?)
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #88 : Grudzień 09, 2009, 18:52:15 »

Może nie do wszystkich dotarło, że przeważająca większość, jeżeli nie wszystkie Vis Versy są walnięte na łeb i to tyle w temacie. Twierdzenie, że Harbuz dobrze skacze dość daleko mija się z prawdą.

Na pewno nie wszystkie, nie wiem czy większość, ale niektóre są na pewno "zdradliwe". Harbuz na przykład kopnął przodem w głowę jeźdźca zakładowego podczas prezentacji na trójkącie.

Na zakładzie Harbuz skakał bardzo dobrze, był wybitny w tym elemencie, w opinii niektórych nie było od jego czasu równie dobrze skaczącego ogiera w korytarzu. Był bardzo elastyczny, ambitny, uważny przy jednocześnie niezłej sile i świetnej technice. To, że nie przełożył tego potencjału na wyniki w sporcie może być spowodowane złym treningiem, może właśnie ten charakter wyłaził, a może nie jest w stanie skakać pod jeźdźcem tak dobrze jak luzem i już. Pewnie się już nie dowiemy tego. Innym takim "korytarzowym"  ogierem był walewicki Horn, który też nie potwierdził potencjału, mimo, że dostał szansę.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #89 : Grudzień 09, 2009, 18:59:17 »

Na pewno nie wszystkie, nie wiem czy większość, ale niektóre są na pewno "zdradliwe". Harbuz na przykład kopnął przodem w głowę jeźdźca zakładowego podczas prezentacji na trójkącie.
W ub. roku Emanor tez fruwał na trójkącie (podczas próby wrześniowej) tyle, że młode ogiery sa czesto hmm pokręcone, w tym roku chyba trzy się wyrwały. Nie mówiąc o tym co wyprawiał z prezenterem przedstawiony do bonitacji (wyniki w MPMK) Szambelan.


A co do skoków to w ŚK po próbie dzielnosci ktoś napisał, że Harbuz skacze jak holsztyn. Braku techniki nie można mu zarzucić na pewno.
Ja mam małego wnuka VV i nie ma z nim żadnych problemów, przy kowalu stoi grzeczniej niż matka. Jest wesoły, ale na pewno morderczych zapędów w nim nie widać Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

film eforex watahacemnejstrony watahawilkowmagii icecraft