FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 11, 2024, 10:05:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciekawostki, te "śmiechowe" ;) i nie tylko  (Przeczytany 39247 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #30 : Październik 23, 2008, 18:12:13 »

hehe, nawet nie patrzyłam na zdjecia, nie przejrzałam tych miniaturek
Jaka ona by nie była, nie wnikając co w papierze a kto rodzicami, to jaki ludzie mają cel w kryciu zimnokrwistym ?
Podobnych mieszanek wciąż powstaje całe mnóstwo, nie chciałabym konia z takowego połączenia :/
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #31 : Październik 23, 2008, 18:25:36 »

bo cięsze i handlarz zawsze weźmie, niestety
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #32 : Październik 23, 2008, 18:30:42 »

eeee tam handlarze juz byle czego nie biorą, prosić sie ich trzeba, a jest w czym wybierać
konie mięsne to tak, ale takie mieszanki to ani pod siodło, ani na mięso....
No ale być może jest to odpowiedź na to pytanie
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #33 : Październik 23, 2008, 18:42:20 »

jest jescze jedna opcja, grubas stał najbliżej a po co się męczyć z jechaniem daleko
Zapisane
siostra
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #34 : Listopad 07, 2008, 08:49:18 »

akurat po tej klaczy kupiłam wałacha po arabie (Witalisie) który to ogr wzrostem do araba nie pasuje bo ma jedyne 146 a jeko synuś z takiego połączenia w wieku 3lat miał 155 a mama taka duża jak tatuś
więc małych koni ta klacza nie daje Wit zresztą też nie

a co do fotek w tym ogłoszeniu to dramat ja bym tej klaczy nie kupiła jak bym jej nie widziała na zywo ( piekna jest)
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #35 : Grudzień 02, 2008, 15:31:02 »

http://www.allegro.pl/item490779616_kary_kucyk.html

zdjęcia z lata czyli kucyk nie miał nawet 1,5 roku?? Co?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #36 : Styczeń 11, 2009, 21:30:49 »

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=226523
Zapisane
Gromowa
Użytkownik

Wiadomości: 114



« Odpowiedz #37 : Styczeń 11, 2009, 21:33:02 »

Tez już dzisiaj oblukałam chłopaka Mrugnięcie
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #38 : Styczeń 18, 2009, 19:31:12 »

http://www.gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=5274

jest jeszcze jakiś inny Harbuz ? czy ktoś próbował rodowód do konia dopasować  Z politowaniem

Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #39 : Styczeń 18, 2009, 19:36:48 »

tak
ta klacz jest po Harbuz/Hipokryta, ur. 1992
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #40 : Styczeń 18, 2009, 19:52:27 »

ale on jest w księdze wlkp !  Z politowaniem
przynajmniej tak wynika z bazy pzhk
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #41 : Luty 03, 2009, 23:18:25 »

ano

ale napotkałam artykuł, haha, ale sie uśmiałam !
Kilka zdań wyrwanych z kontekstu, całość, dla wytrwałych Mrugnięcie
http://www.ppr.pl/artykul.php?id=104708&dzial=1

Cytuj
-(...)Konie są rasy małopolskiej, wyhodowane w biedzie galicyjskiej, więc mało jedzą i nie są głodne. Jest to jedno z kryteriów ich szlachetności, które oficjalnie nazywa się stopniem wykorzystania owsa.

-Taka klacz, pokryta uznanym ogierem państwowym, szlachetnieje i źrebię można lepiej sprzedać.

-Nie wiadomo, czy na wynajęcie prywatnego reproduktora mogłaby też sobie pozwolić Ewa Szadyn z Żarnówki, która zorganizowała w swojej stajni punkt kopulacyjny i dzięki temu ma ogiera z Białki za owies. Koń już zaprzyjaźnił się z jej stadem, ma w nim czworo dzieci, więc nawet nie musi go mieć na oku. Przyszedł z opinią, że jest dziki, a teraz jeżdżą na nim nawet dzieci.

-Z prywatyzacją nieuchronnie wiąże się inseminacja. Największe stadniny problem rozrodu rozwiązują już w sposób sztuczny. Można więc mieć uzasadnione podejrzenia, że prywatny właściciel stada do obniżki kosztów dążyłby właśnie tą drogą, która – nie ma co ukrywać – właścicielom klaczy wydaje się wstrętna.

– W ten sposób z jednego wytrysku można zapłodnić cztery klacze – zdradza Zdzisław Siewierski, czyli jednak coś jest na rzeczy. Cenny ogier może mieć więcej potomstwa. Tę drogę rozrodu popiera też jedna ze szkół polskiego koniarstwa podkreślając, że chroni ona reproduktora przed zakażeniem jakąś chorobą ze strony kobyły. – Ale przerzuca z konia na człowieka ciężar trafienia w punkt owulacyjny klaczy

-Dla ogiera karą za niezdanie próby dzielności jest kastracja i rekreacja, czyli skierowanie do jazdy pod wierzch. Pozostawić w spokoju go nie można, ponieważ jeździec na ogierze nie będzie się czuł bezpieczny. Koń natknie się na klacz i wierzgnie albo poniesie, lepiej nie ryzykować.
  Z politowaniem

 

Duży uśmiech

Zapisane
Zbyszek B.
Użytkownik

Wiadomości: 35


« Odpowiedz #42 : Luty 04, 2009, 08:10:30 »

wkleje treść jednego z ogłoszeń
Źrebak małopolski 6 miesięczny, kasztan wszystkie nogi białe, bardzo urodziwy z dobrym ruchem. Matka duża klacz małopolska 167 cm, ojciec czystej krwi arab. Konik do rekreacji zaprzęgu a myslę że i do małego sportu. Przewidywany wzrost 165-170 cm.

przewidywany wzrost jest jak dla mnie chyba w bardzo optymistycznych prognozach, nie sądzicie?  Uśmiech
Witam
Mam na imię Zbyszek i wkurzyły mnie Twoje komentarze na temat przewidywanego wzrostu źrebaka który podałem.
Ta klacz o mktórej piszę 167 cm sama jak na konia małopolskiego jest duża i daje duże konie.
Jest już od niej 3 ogiery powyżej 170 cm.
A odnośnie tego czy po arabie może być duży koń to zobacz sobie Kton, Lap Bej, Mar Bej, Berlin Bej i inne.
I jeszcze jedna prośba jak się na czymś nie znasz to się nie wypowiadaj.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #43 : Luty 04, 2009, 10:31:33 »

po co te nerwy ?
wszytkie wymienione konie sa owszem rosłe - można jeszcze dodać choćby Hai Beja czy Bajta, ale żaden do 170 nie dorósł, a przecież walewickie matki do drobnych nie należą - choćby matka Hai Beja 169-193-21, a on sam 166-195-21 Mrugnięcie
moja klacz  dała 4 wałachy pow. 170, córka zapowiada się na pow. 165, ale po ogierach sp i młp, więc takie przewidywanie dla mnie to trochę wróżenie z fusów Mrugnięcie
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #44 : Luty 04, 2009, 10:40:29 »

wkleje treść jednego z ogłoszeń
Źrebak małopolski 6 miesięczny, kasztan wszystkie nogi białe, bardzo urodziwy z dobrym ruchem. Matka duża klacz małopolska 167 cm, ojciec czystej krwi arab. Konik do rekreacji zaprzęgu a myslę że i do małego sportu. Przewidywany wzrost 165-170 cm.

przewidywany wzrost jest jak dla mnie chyba w bardzo optymistycznych prognozach, nie sądzicie?  Uśmiech
Witam
Mam na imię Zbyszek i wkurzyły mnie Twoje komentarze na temat przewidywanego wzrostu źrebaka który podałem.
Ta klacz o mktórej piszę 167 cm sama jak na konia małopolskiego jest duża i daje duże konie.
Jest już od niej 3 ogiery powyżej 170 cm.
A odnośnie tego czy po arabie może być duży koń to zobacz sobie Kton, Lap Bej, Mar Bej, Berlin Bej i inne.
I jeszcze jedna prośba jak się na czymś nie znasz to się nie wypowiadaj.


Panie Zbyszku, chyba każdy może mieć swoje zdanie, dla mnie jest to wzrost optymistycznym,  a nie optymalny  i tego się będę trzymać, po wstawieniu mojego postu kilka osób wyraziło swoje zdanie na ten temat, chętnie prześledzę przyszłość młodej i zobaczymy kto miał rację... czy  mógłby Pan napisać po jakich ogierach były poprzednie źrebaki?
Pańskie oburzenie wydaje mi się mimo wszystko bezpodstawne... Tym bardziej, jeżeli by Pan odrobinkę opanował emocje i dokładnie przeczytał mój post, to nie umknął by Panu pytajnik na końcu! Forum jest od wyrażania swoich opinii a tym bardziej zadawania pytań! napisałam, dostałam odpowiedzi poglądowe i jestem mądrzejsza o kilka nowych wiadomości, przykro mi, ale zdobywania nowej wiedzy Pan mi zabronić nie może Mrugnięcie nawet kosztem swoich ogłoszeń o sprzedaży
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sciganci tdw vampairlife kici-kici gadaniec