FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 17, 2024, 04:56:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze małopolaki pod siodłem  (Przeczytany 95450 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #150 : Maj 10, 2009, 16:45:44 »

nie powiem ja tez nie lubię flegmatyków, ale mojej szybko wybiłam stawania dęba z głowy, 5 razy się uda, a za 6 wyląduje koń na grzbiecie (o chyba że ona już Lewady śmiga Mrugnięcie )...

ale fajnie to wygląda, to drugie zdjęcie w wodzie jest fantastyczne po prostu Uśmiech
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #151 : Maj 10, 2009, 19:44:38 »

i obiecane z rozprezenia przed skokami

Zapisane
tyskakonik
Użytkownik

Wiadomości: 63



« Odpowiedz #152 : Maj 18, 2009, 14:27:33 »

Troszkę nas z wczorajszej jazdy Uśmiech :







Zapisane

Wszędzie dobrze ale przy koniach najlepiej Mrugnięcie
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #153 : Maj 18, 2009, 14:54:26 »

tyska kon fajny ale co z tego, jesli za niedlugo siąda mu nogi i kregoslup? w tym niskim ustawieniu zad w stajni, klus wyciagniety a raczej ganiany zaden ( popatrz na kopyto - jest wygiete do gory), po drugie nie da sie zrobic tego elementu dobrze ( juz pomijam jego wiek i umiejetnosci) ale bez rozwinietych miesni zadu!
no coz, na volcie jak grochem o sciane, tutaj zapewne tez. ciekawe kiedy zrozumiesz ze to co wyprawiasz ze swoim koniem nie jest takie swietne jak ci sie wydaje.

pzdr
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #154 : Maj 18, 2009, 16:52:19 »

tyska kon fajny ale co z tego, jesli za niedlugo siąda mu nogi i kregoslup? w tym niskim ustawieniu zad w stajni, klus wyciagniety a raczej ganiany zaden ( popatrz na kopyto - jest wygiete do gory), po drugie nie da sie zrobic tego elementu dobrze ( juz pomijam jego wiek i umiejetnosci) ale bez rozwinietych miesni zadu!
no coz, na volcie jak grochem o sciane, tutaj zapewne tez. ciekawe kiedy zrozumiesz ze to co wyprawiasz ze swoim koniem nie jest takie swietne jak ci sie wydaje.

pzdr

Wydaje mi się, że lepsze niskie ustawienie niż wysokie dla młodego konia, prędzej by mu kręgosłup siadł od wysokiego i zbyt wczesnych prób zbierania, takie wyciąganie i przechodzenie do kłusa pośredniego czy początków wyciągniętego nie powinno skrzywdzić 4-5 letniego wierzchowca. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #155 : Maj 18, 2009, 17:22:18 »

jasiek chodzi mi o zad, nic nie mam do takiegu ustawienia mlodego konia Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #156 : Maj 18, 2009, 18:04:40 »

W kłusie zad jest OK moim zdaniem, w galopie jest odstawiony, nie wkracza pod środek ciężkości.
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #157 : Maj 18, 2009, 18:40:18 »

jasiek ja nie widze pracy zadu w klusie, wydaje sie sztywny, zero podstawienia
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #158 : Maj 20, 2009, 18:18:36 »

galopada,
masz więcej zdjęć siwej ? fajnie na tym zdjęciu wygląda

tyska
koń fajny, ale wszystko "za szybko" i lepiej nie myśleć jak to się skończy Smutny

emirka, pod siostrą

Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #159 : Maj 20, 2009, 19:24:13 »

ar...? no costam sie znajdzie... ale w weekend poprosze kogos o jakies fotki Uśmiech na razie jestesmy na etapie zwalniania, bo jest szalona hihi Chichot
Zapisane
pestka
Użytkownik

Wiadomości: 26



« Odpowiedz #160 : Maj 21, 2009, 10:05:12 »

Praktycznie pierwsze zdjęcia mojego małopoaka pod siodłem mimo, że kuń jest mój od ponad roku Uśmiech
Na tego paralityka w siodle nie patrzcie  Mrugnięcie







Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #161 : Maj 21, 2009, 16:19:55 »

za niedlugo siąda mu nogi i kregoslup? w tym niskim ustawieniu zad w stajni, klus wyciagniety a raczej ganiany zaden ( popatrz na kopyto - jest wygiete do gory),

Tak pomijajac w wiekszosci rzeczywiscie mało pracy zadu- to co ma do tego to kopyto? Wydawało mi się że przy bardzo energicznym wyrzucie tak właśnie ono opada i nie jest to efektem wgonienia,?
Identyczny układ kopyta widac np.na zdj. K.Milczarek i Don Windsor i innych-pomijajac oczywiscie reszte konskiego ciała bo to nie ma porownania rzecz jasna...
 tak w sumie to możnaby  niejednej osobie zarzucic niszczenie konskiego kregosłupa,patrzac na konie z głowa poza pionem,czy wrecz miedzy nogami,zapadnieta szyja przed kłebem w siłowym przeganaszowaniu czy moze martwej rece...
Chyba troche za ostro ją krytykujesz Chichot, nie kazdy tu jest na poziomie mistrzowskim,no chyba ze to ciąg dalszy sprzeczki z realu...  Mrugnięcie
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #162 : Maj 21, 2009, 16:54:28 »

boswell tyska siedzi i na forum swiata koni i na volcie. to co wypisuje o swoich treningach na 4 latku to jakas masakra! nie jest to zaden ciag dalszy sprzeczki w realu bo w zyciu tyski na oczy nie widzialam. tutaj w linku ponizej jest jedna z kilku sytuacji kiedy to tyska wrzuca zdjecia siwego i ma syndrom mistrzyni swiata. nie przyjmuje do wiadomosci rad osob jezdzacych naprawde bdb ktore tam sie wypowiadaja. no coz jest pewne powiedzenie, ktore bdb opisuje ta sytuacje ale jest niecenzuralne Uśmiech

http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,107.810.html
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #163 : Maj 23, 2009, 20:40:21 »

Hegemon młp po 4 miesiecznej kontuzji pierwszy raz pod siodlem

m.Haduda po Hippies
o.Arlekin po Kwartet

Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #164 : Maj 24, 2009, 16:33:51 »

galopada śliczności!
Moja kluska z dzisiaj Uśmiech.



Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zastepczeforumcc real-life-rpg zadania-domowe corleone e-kontabankowe