FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 11:47:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rashim vs Welgrim  (Przeczytany 31774 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #15 : Sierpień 05, 2008, 10:20:10 »

Przynajmniej o nie dbają . Czego nie mogę powiedzieć o prywatnych dzierżawcach. Oczywiście nie wszyscy ale większość ......... szkoda gadać. Niezdecydowany
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #16 : Październik 30, 2008, 12:15:26 »

Niestety nie polecam krycie tym ogierem, jego nasienie ( mimo,że kryje naturalnie ) jest bardzo  słabe,  efekty krycia żadne  . Ciekawa jestem , czy kryliście tym ogierem i jakaś klacz się Wam zaźrebiła?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #17 : Październik 30, 2008, 14:00:29 »

to na temat Rashima ? czy może Welgrima ?
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #18 : Październik 30, 2008, 14:25:35 »

Rashima, choć szkoda ...
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #19 : Październik 30, 2008, 14:54:05 »

No to nieźle Złość, miałam nadzieję, że się kiedyś doczekam źrebaka po nim...trzeba będzie zweryfikować plany.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #20 : Październik 30, 2008, 15:20:11 »

ja uważam, że najważniejszy jest ogier, a nie sprawy techniczne jak jakość nasienia

Z tą jakością też jest różnie, mi na przykład jednym ogierem słynącym ze słabego nasienia klacz się zaźrebiła od pierwszej słomki, a tą akurat klacz bardzo trudno zaźrebić. W Prudniku nastukał trochę potomstwa, więc na pewno nie ma tragedii. Jak się klacz nie chce zaźrebić to najczęściej nie jest to jednak wina ogiera.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #21 : Październik 30, 2008, 15:26:38 »

Zastanawiało mnie, dlaczego po 3 sezonach w stadninie zostawił tak niewiele potomstwa, teraz już wiem, ale może tobie  się uda , w każdym razie zapłacić trzeba na dzień dobry i nie zwracają kasy.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #22 : Październik 30, 2008, 15:31:06 »

mi się ten ogier nie podoba ze względu na wiązanie zadu i nim na pewno nie będę krył z tego powodu, chociaż wiem, że to użytkowo bardzo cenny koń
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #23 : Październik 30, 2008, 16:02:49 »

a ja chętnie kupiłabym klacz po nim
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #24 : Luty 15, 2009, 19:11:15 »

a z Waszych obserwacji co przekazuje Rashim?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #25 : Luty 15, 2009, 19:25:22 »

widziałem klacz po Rashimie na zakładzie, była bardzo "gumowa", elastyczna w ruchu i skokach luzem

___________________________________________________________

Gdzie można znaleźć wyniki ZT, na którym był Rashim?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #26 : Styczeń 25, 2010, 12:05:43 »

Gdzie można znaleźć wyniki ZT, na którym był Rashim?
przyłączam się do pytania

Ja znalazłam tylko informację w księdze, ze był 8 (najlepiej z ogierów młp) z indeksem 118. Wygrał moszniański Saratow (po Le Voltaire), drugi był Love Affair (po Lauries Crusador xx) - dane z KP 12/2003.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #27 : Styczeń 30, 2010, 19:15:16 »

W Prudniku Rashim zostawił sporo potomstwa, więc nie wiem skąd te głosy o słabym nasieniu. Nie mógl być szerrzej użyty, z racji pokrewieństwa (matka to wnuczka og. Saroyan xx). Przekazuje bardzo dobry a nawet wybitny ruch i bardzo dobrą technikę skoku (bardzo szybki i dokładny przód), co nieczęsto się u angloarabów zdarza. Jego potomstwo dziedziczy tez bardzo dobry charakter, tak przynajmniej w tym roku mówili o nim na Partynicach. W tym sezonie Rashim uplasował sie na 2 miejscu w statystyce reproduktorów pod wzgledem sumy wygranych. Najlepiej z jego potomstwa biegał rewelacyjny Walkover ( w sumie wygrał 4 gonitwy),  przegrał z ochabskim Buforem Derby (ewidentnie z winy taktyki trenera)  ale  jego rewanż  w gon. o Nagrodę Zamknięcia Sezonu to było coś niesamowitego. Teraz Walkover jest w treningu wkkw.

http://www.wtwk-partynice.pl/pods_sez09.asp

http://www.wtwk-partynice.pl/wyscigi.asp

Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #28 : Luty 02, 2010, 16:48:12 »

To wszystko prawda, ale niestety ogier ten nie jest zainteresowany klaczami, natomiast inne stadniny państwowe nie chcą go użyć ( a szkoda ). W przypadku klaczy prywatnych  - krycie tylko naturalne  w Łącku -  to bardzo kosztowny pomysł , a efekty żadne. Polecam raczej kupno konia po tym ogierze . Jest w czym wybrać i ceny niskie.
http://www.skprudnik.pl/hodowla.php Oferta koni ze zdjęciami i cenami  Uśmiech
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #29 : Luty 02, 2010, 17:07:27 »

ale klaczy w ich ofercie rozsądnej raczej się nie znajdzie Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

julandia szkola-gartossa rzeczypospolitakarwencka2024 real worldofdogs