FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 14:43:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nabucho du Serein [ wydzielony ]  (Przeczytany 17191 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kefajstos
Użytkownik

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #15 : Styczeń 21, 2011, 21:02:34 »

kura fara !!! Jasne że żyje! A jest wręcz w za dobrej kondycji - in plus rzecz jasna! Zanim ludzie zaczniecie szerzyć takie ploty sprawdźcie je  co?!!!!
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #16 : Styczeń 21, 2011, 21:31:15 »

Wiadomość wisiała w shoutboxie.
Informację o kondycji otrzymałam, od osoby raczej plot nie siejącej...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #17 : Styczeń 21, 2011, 21:32:25 »

Wiele można Łąckowi zarzucić, jak każdej państwowej instytucji, ale ogiery są tam zwykle w bardzo dobrej, hodowlanej kondycji.

Przy okazji Nabucho, wie ktoś co się dzieje z ogierem Fodel? To jest/był francuski angloarab o najlepszym rodowodzie w Polsce, sam dobrze skakał na ZT, ale słuch o nim zaginął...
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #18 : Marzec 21, 2011, 20:59:03 »

znalazłam w wynikach z Bolęcina http://www.mzj.krakow.pl/news.php?cid=0&nid=2782
Nabucho du Serein, co mnie nieco zdziwiło, startował pod Katarzyną Ordys, ze Śląskiej Akademii Jeździeckiej...
dziwne, koń zmienił właściciela? co się stało że wylądował na małych regionalnych zawodach, w których nie ma nawet konkursu C klasy.. ?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #19 : Marzec 21, 2011, 21:04:28 »

Teoretycznie:
http://stadolack.home.pl/hodowlam.php?id=215&ret=hodowla.php?nxt=40
Nabucho stoi w Łącku
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #20 : Marzec 21, 2011, 21:14:14 »

a praktycznie w Szarży http://www.bolecin.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=12&page=2
Zapisane
Nonchalance
Użytkownik

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #21 : Kwiecień 22, 2011, 17:44:18 »

Dzień dobry, tu wspomniana parę postów wyżej Katarzyna Ordys Mrugnięcie

Nabucho stoi teraz na punkcie kopulacyjnym w Bolęcinie. Nie zmienił właściciela, nadal stanowi własność SO Łąck. Co do startów w "małych regionalnych zawodach, w których nie ma nawet konkursu C klasy"- nie oczekujmy, że koń (zwłaszcza po zmianie jeźdźca) startować będzie tylko i wyłącznie w ogromnych zawodach. Były zawody w domu, to dlaczego w nich nie wystartować? Swoją drogą, konkurs klasy C się odbył w niedzielę i Nabucho w nim startował.
Nie trzeba się też martwić o jego karierę sportową- już 1 maja jedziemy na ZO do Bogusławic, później Memoriał w KKJK i tak dalej. W planach jest start w MP Juniorów. Oczywiście, nie jestem panem Głoskowskim, ale robię co mogę, żeby koń miał się dobrze i pokazywał się z jak najlepszej strony Uśmiech Co do osiągnięć, chyba miesiąc temu zajęliśmy 2 miejsce w Finale Rundy Juniorskiej na Halowych Zawodach Dzieci i Młodzieży w Wolicy.

Dużo mówiliście o jego wadach, może więc wspomnę co nieco o zaletach Uśmiech Zdecydowanie nie jest psycholem. Jestem juniorką, na dodatek dziewczyną, a jakoś sobie radzę i siwy nie sprawia najmniejszych kłopotów w czasie jazdy. Jeżdżę na nim na zwykłym, jabłkowym wędzidle, a nie na patentach i jest jak najbardziej w porządku. Owszem, kopie do koni- ale mało to koni tak robi? W stosunku do człowieka nie zachowuje się agresywnie, ba, jest przytulanką jakich mało, a to ważne. W skoku jest uważny i bardzo dokładny, na dodatek jest niesamowicie szczery i po prostu się nie zatrzymuje, choćbym jechała tyłem do przodu. Do tego dysponuje pięknym ruchem.

Co do potomstwa się nie wypowiadam, bo ani nie widziałam, ani się na tym specjalnie nie znam. Chciałabym tylko zdementować jedną plotkę- sama osobiście byłam w Łącku bez zapowiedzi, żeby zobaczyć konia. Nabucho był tam w wyśmienitej kondycji, zadbany i zadowolony. Zresztą całe Stado zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, czyściutko, ludzie uśmiechnięci, konie uśmiechnięte- naprawdę nie wiem skąd wam się wzięło to krytykowanie Łącka.
Zapisane
gucci6
Użytkownik

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #22 : Maj 11, 2011, 07:15:54 »

Nie wiem dlaczego od kilku lat nastąpił w Polsce "owczy pęd" do sprowadzania kiepskich ogierów AA,bez kariery sportowej i hodowlanej?Szokujące jest również to,że hodowcy bardzo często z nich korzystają nie bacząc na to,że nasze angloaraby jeszcze kilka lat temu osiągały naprawdę dobre wyniki w sporcie wyczynowym a teraz z biegiem czasu i chybionych kryć jest z tym naprawdę źle.Po prostu sami niszczymy swoją hodowlę tej rasy nie wykorzystując tego co nam jeszcze cennego pozostało np.og.Frazes.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #23 : Maj 11, 2011, 14:00:57 »

Nie wiem dlaczego od kilku lat nastąpił w Polsce "owczy pęd" do sprowadzania kiepskich ogierów AA,bez kariery sportowej i hodowlanej?Szokujące jest również to,że hodowcy bardzo często z nich korzystają nie bacząc na to,że nasze angloaraby jeszcze kilka lat temu osiągały naprawdę dobre wyniki w sporcie wyczynowym a teraz z biegiem czasu i chybionych kryć jest z tym naprawdę źle.Po prostu sami niszczymy swoją hodowlę tej rasy nie wykorzystując tego co nam jeszcze cennego pozostało np.og.Frazes.

To nie jest prawda. Używane były ogiery z dobrą (Vis Versa, Top Gun) i bardzo dobrą karierą, również hodowlaną (Veloce, Jalienny, Fusain, Quatar). Zostawiły dużo dobrego potomstwa, średnio lepszego niż po ogierach krajowych, a kilka wręcz bardzo dobrych, czy w warunkach rasy wybitnych jak Hatteria, Huzar czy Baryt. Jeden tylko raz zaimportowano 4 młode ogiery, nie można więc mówić o żadnej tendencji czy pędzie. Z tych ogierów akurat Nabucho był chyba najlepszy, jego ojciec to koń olimpijski, a sam też coś tam chodził już w Polsce. Na potomstwo trzeba jeszcze poczekać. Dziwić natomiast może fakt tak szerokiego użycia ogiera Devin w Janowie i Ochabach, który jest po prostu dość średni.

Po drugie Frazes akurat jest w tej chwili jednym z najszerzej wykorzystywanych ogierów xo w Polsce. W samych Walewicach chyba tylko on kryje od zeszłego sezonu, a w "terenie" też pokrył już dobrze ponad 100 klaczy.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #24 : Maj 11, 2011, 14:12:33 »

Nie wspominając już, że Frazes w linii męskiej również jest potomkiem angloaraba francuskiego
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #25 : Maj 11, 2011, 15:22:46 »

Nie wspominając już, że Frazes w linii męskiej również jest potomkiem angloaraba francuskiego

Linia męska jest jedna, a Frazes pochodzi akurat z "polskiej" linii folbluciej Arcus-Fairway-Phalaris, ale matka jego ojca - Selekcja, to już czysto francuski rodowód, tyle, że urodzony częściowo w Polsce.

Francuskie angloaraby funkcjonowały w polskiej hodowli od bardzo dawna, jednym z pierwszych "importów" był Larrey (Astochar xo - Laoudette xo po El Hassan oo), sprowadzony do Gumnisk na początku lat 20-tych, który był ojcem m.in. klaczy Zośka, z której linii żeńskiej pochodzi cała plejada walewickich koni. Oddziaływały też przez całe stado z Pruchnej-Ochab, nie można więc mówić, że są ciałem obcym. Nie jest to więc moda ostatnich kilku lat.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #26 : Maj 11, 2011, 17:31:48 »

Przepraszam  Zawstydzony pomyliłam linię męską z żeńską, chodziło mi oczywiście o ojca Selekcji
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #27 : Luty 20, 2012, 15:07:49 »

Nabucho wciąż startuje pod juniorką, z coraz lepszymi wynikami - w niedzielę w Jaszkowie zajął 6 miejsce w finale rundy juniorskiej Uśmiech
Zapisane
Nonchalance
Użytkownik

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #28 : Grudzień 19, 2012, 00:25:14 »

Mała poprawka - od tego roku przeszłam do kategorii młodych jeźdźców i w finale tej właśnie grupy zajęliśmy w Jaszkowie 6 miejsce (z czystym przejazdem) Uśmiech
Cieszę się, że nasz postęp jest zauważalny Uśmiech Żeby jeszcze podopiecznego wychwalić zaznaczę, że na Finale HPP w kategorii młodych jeźdźców zajęliśmy 7 miejsce.
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

worldofdogs pssu stadoaraba julandia rzeczypospolitakarwencka2024