FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 13:54:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: LUBAŃ  (Przeczytany 46055 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #75 : Luty 28, 2013, 18:17:19 »

Tak. Może Lubania także dosiadał utajony władca ;)Chodź Lubań gniady jest z tego co pamiętam.

A dlaczego Brumby tak kiepsko oceniasz konia? W grę wchodzi tylko kwestia mało wyrózniającego się potomstwa czy takźe jego pochodzenie.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #76 : Luty 28, 2013, 20:51:28 »

Nie kiepsko, tak średnio albo trochę niżej. Dla mnie jest sporo dużo gorszych a nawet zdecydowanie szkodliwych.
Rodowód nawet mi się podoba, ale z sentymentu historycznego. w Walewicach było duzo podobnych kombinacji i niektóre miały wielki talent do sportu ale tego wyraźnie nie selekcjonowano w tym kierunku a szkoda.  Na dziś potrzebny jest  papier mocno nafaszerowany sportem, nawet nie jakimś  wielkim ale przynajmniej z wyraźnymi predyspozycjami. Na taką ilość potomstwa jak u niego to moim zdaniem coś powinno wyraźnie zabłysnąć. Myslę że to juz archaiczny koń, taki produkt z epoki płytowego konia wszechstronnie użytkowego. I te ogiery po nim które widziałem nie lepsze.
Nie myślę żeby z naszymi konmi konkurowć z Niemcami, ale jak się patrzy jak u nich selekcja szybko idzie, jakie konie odrzucają na korungach, to aż czlowieka zatyka.
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #77 : Marzec 01, 2013, 09:44:44 »

Dziękuje za rzetelną odpwiedź Mrugnięcie
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #78 : Marzec 03, 2013, 20:43:25 »

O sporcie na poziomie swiatowym z końmi małopolskimi zapomnijcie 30 lat nam brakuje.
A Lubań gdyby postał ze 4 sezony na punkcie w stadninach to i potomstwo klasowe by miał.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #79 : Marzec 03, 2013, 21:24:38 »


A Lubań gdyby postał ze 4 sezony na punkcie w stadninach to i potomstwo klasowe by miał.

A może nie postał w stadninie, bo by tego potomstwa klasowego jednak nie miał? Hippies nie zostawił ogiera na swoją miarę, dał dobre klacze, ale nie ogiera.

Jedyną linią, która jest bardzo silna w naszych warunkach jest linia Arcusa przez Sebastiana. Pozostałe trwają 2, maksymalnie 3 pokolenia. Teraz mamy skokowo niezłego Dioklesa. Ja trzymam kciuki, żeby ten ogier był szerzej użyty niż jego ojciec.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #80 : Marzec 03, 2013, 23:38:25 »

O sporcie na poziomie swiatowym z końmi małopolskimi zapomnijcie 30 lat nam brakuje.
Przy takim mysleniu, to nam brakuje 130 lat. Holendrom, kiedy zaczynali hodowlę koni sportowych z dużo gorszym materiałem wyjściowym niż nasz, brakowało ze 40.

A Lubań gdyby postał ze 4 sezony na punkcie w stadninach to i potomstwo klasowe by miał.
Nie miałby, bo nie było takiej mozliwości, żeby któraś stadnina państwowa go użyła. Z racji jego klasy, oczywiście.
 
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #81 : Marzec 04, 2013, 09:34:48 »

Hippies nie zostawił ogiera na swoją miarę, dał dobre klacze, ale nie ogiera.

Bardzo dobrze zapowiadał się Afront, chyba najlepszy z jego synów i kto wie czy nie lepszy od ojca, ale bardzo szybko padł. Larysz też się nienajgorzej spisał.

Jedyną linią, która jest bardzo silna w naszych warunkach jest linia Arcusa przez Sebastiana. Pozostałe trwają 2, maksymalnie 3 pokolenia. Teraz mamy skokowo niezłego Dioklesa. Ja trzymam kciuki, żeby ten ogier był szerzej użyty niż jego ojciec.

Na zdrowy rozum taka linia powinna być wręcz  oblegana przez hodowców, a chyba tak nie jest. Jakoś tak nasza hodowla kocha się w Lubaniach. Kto wie, czy nie dlatego nawet jak się coś wartościowego trafi, to ma małą szansę, żeby się utrwalić.

Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

shd devgru worldofdogs rzeczypospolitakarwencka2024 stadoaraba