FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 16:32:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: LUBAŃ  (Przeczytany 46056 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KarolekG
Użytkownik

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #60 : Luty 27, 2013, 20:03:52 »

Lubań do sprzedania za niewielkie pieniądze!!!
Widziałem kilka źrebaków z 2012roku naprawdę piękne, myślę  że warto nim pokryć póki jeszcze żyje, bo niebawem pewnie dołączy do Greya, Byrgunda, Saganka...
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #61 : Luty 27, 2013, 20:37:05 »

To coś tak, jakby do Jagiełły, Sobieskiego i Piłsudskiego miał dołączyć Maliniak
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #62 : Luty 27, 2013, 21:46:00 »

Bez przesady;) Lubań dobry koń, choć użyty tylko w hodowli prywatnej...
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #63 : Luty 27, 2013, 22:24:44 »

No wiesz, wszystko zalezy od tego, czego się od ogiera oczekuje. Jak tylko 1500 zl od UE to nawet o niebo lepszy.
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #64 : Luty 27, 2013, 22:44:09 »

Słabią mnie te dotacyjne przytyki. Ogier krył jeszcze przed wejściem Polski do UE, zostawił szereg fajnych koni, a dziś że może kryć dotacyjne kobyly, to każdy kto go chwali czy używa jest be. Ja dziele ogiery na dobre i słabe zamiast na dotacyjne i nie, a Luban moim zdaniem na swój czas był ogierem dobrym.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #65 : Luty 27, 2013, 22:54:08 »

A na ten szereg fajnych koni to co się mniej więcej składa i dlaczego one fajne ?
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #66 : Luty 28, 2013, 07:53:24 »

Wiesz, ja ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że kilku uznanych synów mimo że krył tylko w sektorze prywatnym, już świadczy że spełnił pokładane w nim nadzieje. Nie nazwałem go koniem wybitnym, wiem, że nie chodził wielkiego sportu, ale w naszym kraju, sport jest zbyt mały, a przy tym wpatrzony w gotowe zagraniczne sredniaki, żeby chodził w nim każdy dobry koń polskiej hodowli.
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #67 : Luty 28, 2013, 11:05:00 »

Brumby przykład fany, ale porównanie Piłsudzkiego do króli nie na miejscu.
Zapisane
Mustafa 64
Użytkownik

Wiadomości: 23


« Odpowiedz #68 : Luty 28, 2013, 11:13:22 »

Wszystkie uznane ogiery małopolskie są dotacyjne. Lubań to bardzo dobry koń,potomstwo po nim jest rosłe,mocne i chętne do pracy lecz niezbyt urodziwe.Przy kryciu zbyt pobudliwy,ale w jego wieku świadczy także o potencjale i zdrowiu mimo że chodził po różnych punktach i nie każdy sobie z nim radził.
A co u niego teraz ,kiedy był w naszej okolicy wyglądał dobrze ,bez oznak starości,miał duże powodzenie u klaczy.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #69 : Luty 28, 2013, 11:35:32 »

Brumby przykład fany, ale porównanie Piłsudzkiego do króli nie na miejscu.

Dobra, zamieniam na Chrobrego  Mrugnięcie

Tak w kwestii Lubania - dla mnie to taki ogier "stagnacyjny", za bardzo nie popsuje ale też i nic nie wniesie w hodowli. A w hodowli trzeba postępu, inaczej konkurencja idzie do przodu, my zostajemy w tyle i potem narzekamy, że nikt nie chce kupować naszych koni. Hodowla prywatna moim zdaniem jeśli jest gorsza od państwowej, co tu się sugeruje, to właśnie dlatego że w większości zadawala się tym co jest, lubi Lubania  i jakoś tak mało kombinuje do przodu.
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #70 : Luty 28, 2013, 12:07:44 »

Nie chciałem sugerować że hodowla prywatna jest słaba,  uważam, że jest bardzo nierówna, jest w niej sporo koni świetnych ale też masa dziadostwa, tymczasem stada państwowe są wyrównane i ogiera tam użytego łatwiej ocenić w kategorii dobry/słaby.

Zgodze się że epokowym koniem nie był, mimo to ze względu na popularność wywarł pewien wpływ na hodowlę, dodał dzielnosci tak jak np Berberys dodawał urody mimo że również miał wielu oponentów.
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #71 : Luty 28, 2013, 17:50:01 »

Brumby przykład fany, ale porównanie Piłsudzkiego do króli nie na miejscu.


Kasztanka Piłsudzkiego"
zdjęcie z Wikipedii

Korsarz -tak się składa, ze niektórzy tutaj bardzo  lubią  kasztanowate
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #72 : Luty 28, 2013, 17:54:35 »

Mi takźe ta maść się podoba.Choć Jagiełło i Sobieski podobno dosiadali cisawych.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #73 : Luty 28, 2013, 18:13:13 »

Sobieski bułanego, przynajmniej pod Wiedniem. Nazywał się Pałasz. Nie wiem co to ma do Lubania, ale niech będzie.
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #74 : Luty 28, 2013, 18:16:22 »

Wszystkie uznane ogiery małopolskie są dotacyjne.

Wcale nie.Większość  ogierow w rasie  jest  prawdopodobnie dotacyjna ale nie wszystkie .Te ogiery,ktore nie sa dotacyjne, walcza o przetrwanie bo nikt nimi nie kryje bo nie są dotacyjne
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

szkola-gartossa pssu shd worldofdogs real