FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 11:25:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogier młp SOTTI  (Przeczytany 15448 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #15 : Grudzień 06, 2012, 13:21:35 »

Hipoteka, matka ogiera Sotti też miała szanse być siwą, jej matka Hetmanka siwa dała siwe potomstwo, może Hipoteka została źle opisana, może ktoś to skorygował przy uznawaniu ogiera, ale nie dopilnował dokonania zmian ? Trzeba by dojść do tej Hipoteki.
Potomstwo wyszczególnione w księdze tom VI dopisałam http://www.bazakoni.pl/database,op-show_offspring,horse-1139.html fakt faktem nie ma tu więcej siwków.

Jest też ciekawa sprawa z imieniem Hippika, w potomstwie Hetmanki, są dwie klacze o tym imieniu, ale z innym numerem księgi stadnej.
Kto jest hodowcą ogiera Sotti ?



aaa, aż pisze pod postem bo mam newsa...., co ślepemu po oczach ...

Klacz Hipoteka 2314 padła w 1991 roku ! tak jest napisane w VI tomie Księgi Stadnej, oprócz tego jest napisane, że wyeliminowana z SK w 1991,
co Wy na to ? ale b.....bałagan
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #16 : Grudzień 06, 2012, 13:37:16 »

montana, w 1991 padła klaczka od niej po Bralin xx, sama Hipoteka w 1991 została wyeliminowana z SK, więc Sotti musi być prywatnej hodowli (na co też wskazuje to, że imię zaczyna się na literkę ojca)

Swoją drogą bałagan potężny. Z drugiej strony, czy wszyscy hodowcy zgłaszają zmianę maści na siwą u konia, który źrebakiem był opisany jako maścisty?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #17 : Grudzień 06, 2012, 13:39:13 »

tfu, masz racje, hehe, ależ mnie zaćmiło 

Przy licencjonowaniu maść powinna już chyba być jednoznaczna ?
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #18 : Grudzień 06, 2012, 13:53:38 »

ale Eufrat urodził sie od siwej klaczy, a tak na marginesie jako źrebie był opisany jako ciemny kasztan

na Lubelszczyźnie do dziś kryje tarantowaty Konar po srokatym ogierze od siwej klaczy
Zapisane
bombi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #19 : Grudzień 06, 2012, 14:22:49 »

Sotti jest prywatnej hodowli kiedys była taka stajnia ASTER sp zoo Tarnów to własnie tam sie urodził



W licencji ma napisane kasztan w siwiznie totalne jaja  Duży uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #20 : Grudzień 06, 2012, 14:35:24 »

ale Eufrat urodził sie od siwej klaczy, a tak na marginesie jako źrebie był opisany jako ciemny kasztan

na Lubelszczyźnie do dziś kryje tarantowaty Konar po srokatym ogierze od siwej klaczy

Ja miałem na myśli, że matka ogiera - Hipoteka - mogła być źle opisana i w rzeczywistości mogła być siwa, a że późno wysiwiała to miała inaczej wpisane w księgach.

Co do drugiego przypadku, to matka ogiera mogła wysiwieć z taranta...
Zapisane
bombi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #21 : Grudzień 06, 2012, 15:02:05 »

Według hodowcy Sottiego Hipoteka była gniada . Padła u niego niecały rok po urodzeniu nieszczęsnego siwka. No a facet daje sobie rękę uciąć że Sotti jest od Hipoteki po Saroyanie.
Chyba że to nie ta Hipoteka po Poganin Co?
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #22 : Grudzień 06, 2012, 15:40:50 »

w przypadku Konara to  niemożliwe bo dalej sa tylko siwe i gniade, na lubl kiedyś było to normą że  óżne konie miały rózny papier
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #23 : Grudzień 06, 2012, 16:16:13 »

Według hodowcy Sottiego Hipoteka była gniada . (...)
Chyba że to nie ta Hipoteka po Poganin Co?

Jeśli była gniada to nie ma żadnego znaczenia dla sprawy po kim była, w takim razie jednak jakiś siwek strzelał z boku, pomagał staremu Saroyanowi.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #24 : Grudzień 06, 2012, 17:45:13 »

Nie można też wykluczać losowej mutacji. Tak jak mamy na przykład izabelowate i srokate xx, gdzie maści te pojawiły się w rasie chyba w ten sposób (?)
Zapisane
bombi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #25 : Grudzień 06, 2012, 19:36:37 »

Robiłam Sotiemu markery co prawda Saroyan nie był badany ale w instytucie powiedzieli że jest zgodny częściowo z innymi potomkami Saroyana.
 No to matki chyba nie podmienili .
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #26 : Grudzień 06, 2012, 22:18:19 »

Robiłam Sotiemu markery co prawda Saroyan nie był badany ale w instytucie powiedzieli że jest zgodny częściowo z innymi potomkami Saroyana.
 No to matki chyba nie podmienili .

Nie można wykluczyć takiej sytuacji, szczególnie jeśli mieli ogiera na miejscu i kryli nim kilka klaczy.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #27 : Grudzień 07, 2012, 10:11:19 »

Matka trakeńskiego Avatara (tego w tym roku uznanego) była właśnie "podmieniona". Jako źrebię zamieniła się matką z drugą skarogniadą klaczką. Wszystko wyszło na jaw dopiero przy robieniu badań Avatarowi - stąd taki a  nie inny jego rodowód (bardzo duży % inbredu).
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #28 : Kwiecień 01, 2013, 09:48:00 »

Niestety z dniem 03.12.2012 ogier stracił licencję na krycie , ponieważ po bez mała 20 latach życia ogiera związek hodowców koni zorientował się , że koń jest siwy po nie siwych rodzicach , apo dziadkach nie można siwości dziedziczyć Buzia na kłódkę !!!!!. Wszystkie dotychczas urodzone po nim źrebaki są od teraz NN
  Na moje pytanie dlaczego wcześniej się nie zorientowali to odpowiedzieli że jak jeżdżą na opisy to nie patrzą w papiery koni.
  P.S Sotti miał wyrabiany paszport 2 lata temu przez Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie !!! GRATULUJĘ wszystkim hodowcom tego związku takich fachowców Złość

Kolejny przykład siwa klacz Kapsułka m po skarogniadym Karczu od kasztanowatej Jarki
Kapsułka dała tylko siwe potomstwo...

Szczyt profesjonalizmu PZHK
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rrp307 shd szkola-gartossa julandia real