FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 16:47:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogier młp SOTTI  (Przeczytany 15449 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bombi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« : Listopad 12, 2012, 17:39:06 »

Stary nowy ogier z odzysku.

http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-179590.html

Mam nadzieję , że znajdą się chętni na stanówkę.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #1 : Listopad 14, 2012, 11:13:49 »

ło, gdzie się taki antyk zachował ?
Zapisane
bombi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #2 : Listopad 14, 2012, 16:57:33 »

Ano stał koło Tarnowa w stodole zabitej dechami , chudy taki , że ledwo się trzymał na nogach , ale się odchował i mam nadzieję ,że coś dobrego po sobie zostawi.
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #3 : Listopad 19, 2012, 08:48:40 »

Raczej na jedzenie nie zarobi.Ale hodowcy/trzymacze koni małopolskich są hobbystami, dokładanie jest wliczone w zabawę.
Nadzieje miej!Ja przykładowo od 14 lat jak mam punkt dopiero w tym roku dołożyłem do ogiera a będzie jeszcze gorzej.
Zapisane
bombi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #4 : Grudzień 05, 2012, 10:26:43 »

Niestety z dniem 03.12.2012 ogier stracił licencję na krycie , ponieważ po bez mała 20 latach życia ogiera związek hodowców koni zorientował się , że koń jest siwy po nie siwych rodzicach , apo dziadkach nie można siwości dziedziczyć Buzia na kłódkę !!!!!. Wszystkie dotychczas urodzone po nim źrebaki są od teraz NN
  Na moje pytanie dlaczego wcześniej się nie zorientowali to odpowiedzieli że jak jeżdżą na opisy to nie patrzą w papiery koni.
  P.S Sotti miał wyrabiany paszport 2 lata temu przez Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie !!! GRATULUJĘ wszystkim hodowcom tego związku takich fachowców Złość
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #5 : Grudzień 05, 2012, 12:22:25 »

Niestety z dniem 03.12.2012 ogier stracił licencję na krycie , ponieważ po bez mała 20 latach życia ogiera związek hodowców koni zorientował się , że koń jest siwy po nie siwych rodzicach , apo dziadkach nie można siwości dziedziczyć Buzia na kłódkę !!!!!. Wszystkie dotychczas urodzone po nim źrebaki są od teraz NN
  Na moje pytanie dlaczego wcześniej się nie zorientowali to odpowiedzieli że jak jeżdżą na opisy to nie patrzą w papiery koni.
  P.S Sotti miał wyrabiany paszport 2 lata temu przez Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie !!! GRATULUJĘ wszystkim hodowcom tego związku takich fachowców Złość

Powinni teraz hodowcy źrebaków NN wystąpić do związku o odszkodowanie. Licencjonowanie to nie tylko przywilej, ale i odpowiedzialność.
Zapisane
ogurek
Użytkownik

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #6 : Grudzień 05, 2012, 13:54:22 »

nawet nie wiem jak określić uznanie takiego ogiera, kpina to chyba za mało
Zapisane
bombi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #7 : Grudzień 05, 2012, 18:37:14 »

Pani ze związku powiedziała że pokryje koszty badań , które zrobiłam , ale kto mi zwróci pieniądze wydane na konia Co???!!!! Smutny
 Nauczka na całe życie ....
 
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #8 : Grudzień 05, 2012, 22:12:04 »

Tak bolesna nauczka, a najbardziej bolesna dla Ciebie.
Pozostanie Ci miły, siwy koń a nam wszystkim mocna zgaga.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #9 : Grudzień 06, 2012, 09:41:33 »

Ręcę opadają, przy okazji maści powiedźcie mi jak to możliwe, że matka og. Juriste była gniada skoro miała dwoje kasztanowatych rodziców ?
http://www.janow.arabians.pl/pl/historia/angloaraby/ogiery-dawniej.php
Błąd ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #10 : Grudzień 06, 2012, 09:57:42 »

Ręcę opadają, przy okazji maści powiedźcie mi jak to możliwe, że matka og. Juriste była gniada skoro miała dwoje kasztanowatych rodziców ?
http://www.janow.arabians.pl/pl/historia/angloaraby/ogiery-dawniej.php
Błąd ?

we Francji takie rzeczy się zdarzały, najlepszym przykładem jest Pancho II, którego biologicznym ojcem (w odróżnieniu od rodowodowego) nie był Nithard, tylko pewien folblut, podobno jeden z najlepszych w Europie w owym czasie ogierów xx - ot hodowca miał fantazję i wyszło całkiem nieźle, bo z tej linii są m.in. Matcho czy Jalienny
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #11 : Grudzień 06, 2012, 10:01:01 »

Kiedyś czytałam o sytuacji gdzie pewną klacz kryto naprzemiennie og. Furioso II i Rantzau, oba malowane kasztany. W Niemczech tak się mówi o og. Corporal bodajże. Co nie znaczy, że nie trzeba tego pilnować, a sytuacja bombi jest delikatnie rzecz ujmując kuriozalna...
Zapisane
bombi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #12 : Grudzień 06, 2012, 10:09:34 »

Mam takie pytanko czy ktoś z was ma wiedze na tamat wszystkich zrebaków po HIPOTECE a   w bazie koni brakuje wszystkich informacji jak ktos cos wie to piszcie z góry dzięki !!
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #13 : Grudzień 06, 2012, 10:45:08 »

Na Twoim miejscu bym się odwołał od tej decyzji. Jeśli związek przeoczył taką rzecz, to równie dobrze klacz mogła mieć źle opisaną/wpisaną maść - niektóre konie siwieją późno, np. był taki ogier Eufrat, gdzie na ZT się wszyscy zastanawiali czy on jest kary czy siwy. W sądzie związek nie miałby szans. Uznał ogiera, nie może sobie ot tak go wywalić teraz.
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #14 : Grudzień 06, 2012, 12:56:47 »

Ręcę opadają, przy okazji maści powiedźcie mi jak to możliwe, że matka og. Juriste była gniada skoro miała dwoje kasztanowatych rodziców ?
http://www.janow.arabians.pl/pl/historia/angloaraby/ogiery-dawniej.php
Błąd ?

nie wiem oktorego Juriste chodzi ale mysle ze tego po Fontenoi,wiec to jest BLAD,gdyz Teheran ur 1951 byl gniady.
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rrp307 julandia rzeczypospolitakarwencka2024 real pssu