FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 09, 2024, 18:17:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hindus po Emetyt  (Przeczytany 8198 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rajan
Użytkownik

Wiadomości: 14


« : Listopad 16, 2008, 11:30:55 »

Witam,
Zbieram informacje i opinie o ogierze małopolskim

HINDUS   po EMETYT, od HADUDA/HIPPIES
hod. SK Walewice
ur. 2002
169-199-22

To co już wiem to:
2005 - tytuł czempiona na XX Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych
2005 - ukończył ZT Bogusławice na 4 miejscu z oceną bdb
2006 - w Łącku 19 miejsce w MPMK w skokach
2006 - Biały Bór 7 miejsce w MPMK w WKKW

Znalazłem, że jest po nim ogierek Prestiż od Porta/Oregon urodzony w maju 2007, ale żadnych dodatkowych informacji jeszcze nie znalazłem.
Nie jest to napewno jedyny jego potomek.

Bardzo mnie interesują informacje o jego potomstwie ale również i jego osiągnięcia. Jeżeli to możliwe to proszę o zdjęcia, opisy, opinie.


Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #1 : Listopad 16, 2008, 11:49:22 »

Dorzuce bonitację Hindusa - 80 (13-5-13-7-7-7-7-8-13)
foto można zobaczyc tutaj : http://www.ozhk-lodz.pl/teksty/aktualnosci/skwalewice/slides/skwalewice25.jpg

W tym roku w Białce w klasie klaczek rocznych było 5 hindusek

-Biebrza z notą 87,67 pkt; http://www.allbreedpedigree.com/biebrza
-Driada 89 - II msc w klasie; http://www.allbreedpedigree.com/driada7 
-Eberia 86,33; http://www.allbreedpedigree.com/eberia2
-Erisa 85; http://www.allbreedpedigree.com/erisa
-Jowita 87,67; http://www.allbreedpedigree.com/jowita6

Eberia i Erisa pojawiły sie także w Klikowej, gdzie Eberia objęła I miejsce a Erisa wylądowała zaraz za nią na miejscu II : )

Eberia




Erisa


W Opatowcu nie było nic po Hindusie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #2 : Listopad 17, 2008, 23:41:59 »

Hindus daje dobre źrebaki, moim zdaniem bardziej wyrónane i średnio lepsze niż ojciec, z tych które widziałem to na plus:

- ładne, suche głowy
- dobre wiązanie zadu, kłoda nie za długa, nie za krótka
- świetne "psowe" charaktery
- mają w sobie to coś, ten wyraz, charyzmę, od razu widać, że to angloarab

na minus:
- miewają za krótką szyję (Hindus raczej nie wydłuży szyi)
- moja miała tendencję do francuza z przodu
- ogierki gorsze niż klaczki

Zapisane
rajan
Użytkownik

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #3 : Listopad 18, 2008, 23:33:41 »

montana, jasiek

Dziękuję za te informacje i opinie. Zamierzam pokryć nim swoją klaczkę bo bardzo mi odpowiada jego papier , zwłaszcza strona matki, ale nie wiedziałem jakie daje potomstwo. Z tych zdjęć i opinii widzę że chyba dobrze wybieram.

Hindus w tym roku krył w Walewicach (tak wynika z rejestru ogierów na 2008) ale może wiecie czy on tylko kryje z ręki czy też było dostępne jego nasienie.
Może wiecie gdzie będzie w 2009.

______________________________________________________________

Mała pomyłka. Nie chodzi mi o linię matki Hindusa tylko babci - EMERYCHA. Pasuje mi tam krew Dahomana i Shagya
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #4 : Listopad 19, 2008, 11:50:07 »

w takim razie zapamiętaj sobie chłopcze, że Twoja pomyłka była pomyłką freudowską, w Hindusie zaiste najlepsza jest linia żeńska matki

jeżeli Hindus pozostanie w Walewicach na następny sezon, to będzie krył jedynie przez świeżą słomkę, masz 3 opcje:
-jeżeli mieszkasz niedaleko Walewic, to może Ci się uda namówić Pana Dr Buczyńskiego na odwiedziny inseminacyjne
-jeżeli mieszkasz dalej albo nie uda Ci się skłonić do współpracy tego bardzo zapracowanego i nieposiadającego czasu człowieka możesz spróbować popytać Panią Piętę czy nie znalazłaby boksu dla Twojej klaczy na czas rui w Walewicach
-jeżeli i to rozwiązanie zawiedzie pozostaje wysyłka nasienia, ew. odbiór osobisty, której to metody nie polecam, bo simenki stracą na świeżości

więcej jeżeli niż w skrypcie tego forum mi się napisało..
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #5 : Grudzień 15, 2008, 12:09:00 »

Hindus miał być w tym sezonie w Walewicach, ale zdaje się wrócił do Łącka...
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #6 : Luty 15, 2009, 17:37:44 »

tak, oglądałam go niestety tylko w boksie w Łącku kilka dni temu,niestety nie udało mi się żadnych zdjęć zrobić, ale powiem szczerze że w kondycji jest beznadziejnie grubej Niezdecydowany ma brzuch jak klacz źrebna,z resztą jak cała reszta koni w Łącku... Co?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #7 : Luty 15, 2009, 18:02:42 »

no i gitara, ogiery mają kryjące to i w kondycji hodowlanej
Zapisane
Quendi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 12, 2009, 21:49:26 »

Obecnie stoi w starogardzkim so. Widziałam go parę dni temu, i dość przygrubawy się wydaje ;]
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 14, 2009, 11:24:31 »

kolejny przykład empiryczny na przewagę hodowli państwowej nad prywatną, wywożą najlepszego ogiera tam gdzie jest istne angloarabskie zagłębie hodowlane, coby sobie chłopak pokrył jak najwięcej dobrych klaczy

Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 14, 2009, 12:33:40 »

a od kiedy to małopolskie ogry sa tylko na młp klacze uzywane? dla ciekawostki Sex zwyciezca ZT poszedl do panstwowej stadniny na klacze...sp - albo czyste han hol ale tez na wlkp
ja sie ciesze, ze poszedl w rejon gdzie sa inne kandydatki dla niego niz mlp, moze sie okaze tak jak Burgund czy Grey dobrym ojcem w rasie nie-malopolskiej?
jesli zrobia mu db marketing tak jak mial Greyuniu czy Burgund a teraz Saganek to jestem za takimi wedrowkami:)
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 14, 2009, 13:47:28 »

jeżeli jako hodowca koni sp czy wlkp miałbym użyć angloaraba, to raczej nie w typie Hindusa czy tym bardziej Greya

gdyby jakaś państwowa stadnina chciała go użyć, to by go wydzierżawiła po prostu, żaden prywatny hodowca go nie użyje, bo woli 100 razy bardziej jakieś Calipsy czy inne Weltmajstry z Niemiec, Hindus w Starogardzie nie pokryje 5 klaczy w sezonie
Zapisane
lena82
Użytkownik

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 18, 2009, 21:03:10 »

Mam ogierka po Hindusie od matki po Kastet xx. Ma wszystkie zalety o których pisał Jaśko. Śliczna szlachetna główka z dużym okiem, kłoda i nogi ok., charakter "psowy" przytulas z niego straszny. Tylko szyja ciut przy krótka niestety...

Klacz inseminował mi dr Buczyński. Mam to szczęście, ze mieszkam blisko Walewic i blisko Łącka...
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #13 : Październik 30, 2009, 14:35:32 »

Walewicka piękność Juka od Judyta po Judex xx, 2008
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

psiasfora madebo devilssoldiers cocacolacompany watahalion