FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 04, 2024, 17:13:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Narodowy Czempionat Białka 2009  (Przeczytany 28763 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #15 : Luty 10, 2009, 18:25:38 »

I nie trzymam z  Walewicami tylko stwierdzam , że ich konie są takie jak powinny być konie angloarabskie.

Moim zdaniem nie ma już pojęcia koń walewicki, bo Walewice zatraciły typ. Rozrzut typu jest tak duży, że nie sposób wydawać sądów o całym tamtejszym stadzie matek. Większość koni jest angloarabami tylko z nazwy. Stado zostało przekrzyżowane wypierająco folblutem i angloarabem francuskim. Taki browar bardziej przypomina ślązaka niż angloaraba. Jeżeli dla Ciebie tak mają wyglądać angloaraby, to tym bardziej jestem przeciwnikiem programów hodowlanych, bo kiedyś urzędnikiem tworzącym program może być ktoś o Twoich poglądach.

Zauważyłam , że hodowcy z tamtych stron sięgają po reproduktory właśnie wyhodowane w Walewicach, czyżby to był przypadek?

Na lubelszczyźnie używa się chętnie niektórych walewickich ogierów, ale są to konie, które nie miałyby szansy w macirzystej stadninie, jak Berlin czy Jurand. Dużo więcej kryje ogierów janowskich. Walewice w ostatnim czasie wyprodukowały bardzo mało wartościowych ogierów, w angloarabskim typie. Jest Jurand, Hindus, Huzar, Horn od biedy Jasny Poranek i ... więcej nie pamiętam. W tym czasie Janów dał mocną stawkę po Vis Versa (Awans, Halogen, Drop, Harbuz, Emanor), niezłe konie po Emirze (Aspan, Barnaba), ogiery Baryt, Efekt, Ebonit, Arioso, Agrest, Planet. I to przy dwa razy mniejszym stadzie matek. Nie ma co porównywać nawet.

Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #16 : Luty 11, 2009, 10:56:51 »

Nie zgadzam się z Tobą. A  ciągły przykład Browara  staje się już nudny. Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #17 : Luty 11, 2009, 11:18:22 »

Lumi a gdzie argumentacja Mrugnięcie

a co do Browara to się zgadzam, brzydki jak noc, proponuję ten wątęk wydzielić bo się mały OT zrobił  Chichot
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #18 : Luty 11, 2009, 12:54:43 »

A moze by  wydzielic  wątek o  typie  jaki  powinien reprezentowac  małopolak , wraz ze zdjeciami . Mysle, ze  laikom takim jak ja  duzo by to powiedzialo .
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #19 : Luty 12, 2009, 19:56:13 »

właśnie w tym problem, że w tej kwestii do porozumienia raczej dojść się nie da, za dużo typów (bo jak tu wypośrodkować hebaby i przedświty) i pomysłów na hodowlę   Smutny
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #20 : Luty 12, 2009, 20:17:53 »

"  Do ich znamiennych cech należałoby zaliczyć: suchą konstytucję, długie linie, harmonijną
budowę, długą szyję i orientalną urodę. Kończyny suche, łopatka długa i skośna, zad z wysoką
nasadą ogona, kłąb dobrze zarysowany, grzbiet mocny."

 Jesli jest  wzorzec  to  jest  cos  do czego  nalezy dazyc .  Nie moge znalezc  nic bardziej  scislego i szczególowego , ale  dla  hodowcy  to  dosc jasny standard . Typy typami , sa zawsze ,ale okreslenie  pewnych stałych reguł  jest  chyba  dosc istotne .   
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #21 : Marzec 09, 2009, 20:25:10 »

no ja nie wiem jak to bedzie z tym czempionatem, moze być zagrożony  Język
wybory do PE mają się odbyć 7 czerwca
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #22 : Marzec 09, 2009, 20:40:05 »

Mnie nie będzie na championacie :/
Mam pierwsze WKKW 6-7 czerwiec Uśmiech
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #23 : Kwiecień 03, 2009, 16:35:51 »

Jest już reklama w kwartalniku Hodowca i Jeździec, ale na stronie SO Białka jeszcze nie,  a na  stronie koni młp czas zatrzymał się w grudniu 2008 roku.  Szok
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #24 : Kwiecień 03, 2009, 16:39:02 »

od nas jada dwa ogierki ( prawdopodobnie). dwulatek po Barnabie i roczny po Bekasie po Divisor
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #25 : Kwiecień 12, 2009, 15:26:56 »



http://lzhk.pl/data/2009/mlodziezowyczempionat.pdf

Czy jest moze ktoś, kto wybiera sie z zachodniej strony Wisły i miałby miejce w przyczepie ?Uśmiech
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #26 : Maj 06, 2009, 07:33:40 »

Białka już za miesiąc Chichot
Zapisane
cichopekpiotr
Użytkownik

Wiadomości: 33



« Odpowiedz #27 : Maj 06, 2009, 20:15:45 »

w poniedziałek zaklepałem sobie miejsce w domeczkach  Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #28 : Maj 06, 2009, 20:52:03 »

właśnie, nei zna ktoś jakiegoś pzryzwoitego miejsca noclegowego
mile widziane pokoje z łazienkami Mrugnięcie
?
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #29 : Maj 06, 2009, 21:42:47 »

ar domki sa swietne xd
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

radiomms czarownik elchi imindel wiedzminlandrp