FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 17, 2024, 05:29:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rynek koni małopolskich, ceny, popyt  (Przeczytany 7182 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Kwiecień 01, 2008, 10:54:02 »

Ankieta jest bardzo, bardzo ogólna, wiem ze cena konia zalezy od tysiąca czynników począwszy od wieku, płci, stanu zdrowia, charakteru, poprzez umiejetności i doświadczenie konia, skonczywszy na umiejetnościach i doswiadczeniu sprzedającego czy kupującego.
Tysiąc, tysiąc różnych rzeczy ma na cene wpływ..., oczywista sprawa
ale chodzi mi o takie ogólne spojrzenie na rynek, jakie mamy odczucia przegladając ogłoszenia, rozmawiając z ludźmi czy kupując/sprzedając konia.

Jaka jest Wasza opinia na temat własnie rynku, cen, popytu, podaży na konie rasy małopolskiej.
Łatwo czy trudno sprzedac małopolaka z pochodzeniem ? Łatwo czy trudno kupić konia małopolskiego spełniającego Wasze ewentualne wymagania ?
Jak sie opłaca hodowla ? w jakim wieku najlepiej sprzedawać konie swojej hodowli ?
Przyznam szczerze, ze temat powstał po tym, jak przeczytalam ostatnie ogłoszenie w dziale dotyczące rocznych ogierków z pochodzeniem, zadbanych. Czy to jest dobra cena za takiego konia ? wg mnie to bardzo mało ;( Po kosztach....
Da sie sprzedać drożej ?
Hodujecie konie małopolskie...Czy jest zainteresowanie kupujących ? czy są ludzie którzy pytają i chcą kupować małopolaki ?

i tak dalej, itd.....
Wszystko na ten temat !
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 01, 2008, 12:06:10 »

Cena za ogierki taka, a nie inna, bo też i sprzedać trudno w tym wieku. Ryzyko ponosi kupujący, a koń zanim do roboty pójdzie to min.2 lata tylko je, a i pasza droga jak cholera.
Pewnie jak się jest renomowanym hodowcą to sprzedać łatwiej, a jak na czempionatach się nie pokazujesz i nikt nie zna Twoich koni, to trudniej. Trzeba by zapytać czempionatowców, ale nie myślę, by chcieli ceny ot tak sobie ujawnić Mrugnięcie
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 01, 2008, 12:20:14 »

Bardzo niskie ceny  Szok
Hoduję bo lubię i  bardzo ciężko pracuję , żebym mogła dalej to robić. Ciekawa jestem jak długo tak pociągnę ( chodzi o zdrowie )  Chichot
Zapisane
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 01, 2008, 20:17:06 »

w jakim wieku najlepiej sprzedawać konie swojej hodowli ?

Jako odsada, bo najmniej się traci Duży uśmiech
A w ogóle to ostatnio konie potaniały chyba.
Czyżby przez dotacje?
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 01, 2008, 20:46:08 »

No nie, dotacyjne to ceny mają wyrąbane w kosmos.... w stosunku do jakości, przynajmniej niektórych egzemplarzy Język
A potaniały rzeźne, jak mi ciągle rolnicy płaczą.
Zapisane
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 01, 2008, 20:57:57 »

Kobyły dotacyjne może i drogie, ale źrebaki od nich, co z nimi robić, za pół darmo rozdają ...
Zapisane
Maxima
Użytkownik

Wiadomości: 18


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 02, 2008, 17:58:05 »

Bardzo dobry koń zawsze znajdzie bardzo dobrego kupca, problem w tym, że nawet o dobre konie małopolskie - trudno.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 01, 2008, 16:29:25 »

co racja to racja,
ale nie wszystkie konie są dobre, a tylko nieliczne bardzo dobre czy wybitne, jak wiadomo
a mamy chyba poważną nadprodukcję koni w kraju :/
i wciąż pełno nnek, klaczy "hodowlanych" bez jakiegokolwiek pochodzenia

To co sie dzieje ostatnio to jakis kryzys, nawet arabiarze strasznie narzekają, nawet ślązaki potaniały, hucuły, nawet rzeźne potaniały....
Za to owies podrożał Chichot

czy może być jeszcze taniej ?
 
http://www.allegro.pl/item375509347_ogier_1_rok.html
http://www.allegro.pl/item375453026_arab_anglik_xxoo_anglo_arab_1_roczny_ogier.html

w zasadzie może, bo koni za darmo dawanych też nie brakuje
http://www.kupsprzedaj.pl/zwierzeta/konie/showAdvert1864994.html
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #8 : Czerwiec 03, 2008, 14:51:28 »

co racja to racja,
ale nie wszystkie konie są dobre, a tylko nieliczne bardzo dobre czy wybitne, jak wiadomo
a mamy chyba poważną nadprodukcję koni w kraju :/
i wciąż pełno nnek, klaczy "hodowlanych" bez jakiegokolwiek pochodzenia



a no właśnie, a są i takie co to niby z pochodzeniem, ale nie dość, że w kondycji słabej, oka nie ma na czym zawiesić to pochodzenie takie jakby go nie  było Smutny - nic nie mówiące osobie, która nie jest młp zainteresowana tylko szuka konia, powiedzmy odsadka a rasa jest jej obojętna. Konie sp są silnie reklamowane, każdy wie co to Landgraf, gorzej z młp gdzie jest kilka bardziej znanych ogierów (najczęściej to te które chodzą  w sporcie bądź ich potomstwo) i tyle.
a prawda taka, że ludzie nie dbają a bez odpowiedniej dbałości, dobrze zaadresowanych ogłoszeń z porządnymi zdjęciami - innymi niż kawałek konia w boksie zrobiony o zgrozo z "lampą".
Zapisane
Frowl
Użytkownik

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #9 : Grudzień 19, 2009, 19:09:24 »

Hej Uśmiech jestem nowa na forum i mam do Was pytanie.
Czy orientujecie się ile mniej więcej kosztowały konie po Kwartecie? Bardzo mnie to interesuje bo sama mam kobyłkę po tym ogierze i zastanawiam się czy troche nie za mało zapłaciłam za takie pochodzenie.
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #10 : Grudzień 20, 2009, 10:48:16 »

W Ochabach oglądałem parę klaczy po tym ogierze i ceny za nie były 2-6 tys. były to klacze 94 rocznik. Jedna nawet fajna pół siostra ogiera Banita xo. 
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

real-life-rpg we-love-horse ik e-kontabankowe wiedzminlandrp