FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 05:26:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakład Treningowy dla klaczy  (Przeczytany 30443 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #60 : Październik 18, 2008, 18:15:33 »

dzięki za odpowiedź

Tak podejrzewałem, ze dla SO byłby to niewykonalne.
Ale ja nie wyobrażam sobie sprawić swojej klaczy takich wakacji, musiałaby przeżyć ogromny szok pozostawiona na tyle godzin w boksie skoro w domu spędzają 10-12 godzin na pastwisku.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #61 : Październik 18, 2008, 20:11:20 »

uwazam, że to dobra próba charakteru dla konia, są takie którym permanentnie na ZT odwalilo i juz sie nie pozbieraly
Zapisane
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #62 : Październik 18, 2008, 20:24:45 »

odwaliło im, czyli próby charakteru nie wytrzymały a próbę dzielności pewnie zdały, to gdzie tu sens ?
mieć potem powaloną kobyłę po ZT...

Naszym koniom charakterów próbować nie trzeba. Są takie dni, ze zostają w stajni, bo jest taka konieczność, albo całym stadem, albo samodzielnie i nie ma problemu.
Ale kazać klaczom zrezygnować ze słońca ( tym bardziej, jesli większość jazd na hali ) na okres 2 miesięcy to jest dla mnie jako właściciela za długo.
I to w imię czego ? jaka jest aktualnie wartość zdanej stacjonarnej próby dzielności dla klaczy ?
Nie jestem przeciwnikiem zakładu dla klaczy ale osobiście mnie to nie przekonuje.
No chyba, ze są mocne argumenty "za", które mogą przekonać ?
Bo jak narazie zebranych mam sporo argumentów przeciwko wysłaniu tam swojej klaczy. 
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #63 : Październik 18, 2008, 21:27:34 »

realna wartość jest jedynie taka, że możesz sobie przyjechać na trening czy na próbę dzielności i porównać swoją klacz na tle innych, co więcej komisja zrobi to samo, wiesz w jakim miejscu ze swoją hodowlą stoisz, tylko tyle i aż tyle:)

moja klacz bardzo dojrzała na ZT, ze źrebaka psychicznie przeistoczyła się w dorosłego konia
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #64 : Październik 19, 2008, 07:34:41 »

Ale jest chyba coś takiego jak polowe próby dzielności, na które można przywieźć klacz bez zostawiania jej na 2 miesiące w zakładzie?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #65 : Październik 19, 2008, 09:03:40 »

Marta masz racje- ale dla mnie taka próba jest idiotyzmem. Byłam 4 razy na takiej próbie i żal.... zdały ją klacze, które nie do końca przyjęły siodło, a o kontakcie (prawidłowym) z wędzidłem nie było mowy. Do tego warunki w jakich odbywa się na przykład próba w świetokrzyskim- skoki luzem uniemożliwiają koniowi pokazanie możliwości. Totalnym debilizmem jest porównywanie przez właścicieli i hodowców takiej próby ze stacjonarką.
Oczywiście są plusy- konia szykujesz sam- w sumie w niektórych przypadkach jest to minus, masz oko na konia aż do samej próby, no i cena....
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #66 : Październik 19, 2008, 09:24:29 »

Gdzie i kiedy odbywają sie polowe proby dzielności, bo informacji na ten temat brak...
Kiedy odbyła sie ostatnia taka próba ?

Do tego warunki w jakich odbywa się na przykład próba w świetokrzyskim- skoki luzem uniemożliwiają koniowi pokazanie możliwości.
dlaczego ? jak to uniemożliwiają ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #67 : Październik 19, 2008, 10:15:19 »

Istotą stacjonarnej próby dzielności jest to, że konie są przygotowywane do niej w jednakowych warunkach, przez tych samych jeźdźców, przez co wyjść mają zdolności genetyczne danego osobnika, a nie jakość pracy w niego włożonej. Próba ma być informacją HODOWLANĄ a nie handlową czy jakąś inną.

Polową próbę wygrywają zazwyczaj konie najlepiej przygotowane, a nie najlepsze.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #68 : Październik 19, 2008, 12:50:57 »

kiedyś próby terenowe dominowały na północy- obecnie Nowy Ciechocinek robi stacjonarki,  raz byłam w  Ochabach- u nichw okręgu często łączono próbe z pokazem hodowlanym,raz byłam w Pinczowie... ustawiony korytarz także koń w locie  nad ost. przeszkodą musiał obierać kierunek ostro na lewo i tak samo najazd na przednią przeszkodę... do tego wąski korytarz ustawiony pod słońce...podłoże przemilczę
info wisiało na stronach okręgówek
fajne jest to, że np. Boguś Dąbrowski poddał klacze próbie polowej i jak sam stwierdził, wartości próba nie ma żadnej, klacze pojechały na stacjonarkę zdały bardzo ładnie  i tak jak pisał jasiek potwierdziły swój potencjał genetyczny a nie tylko pracę jeźdźca
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #69 : Październik 19, 2008, 15:40:53 »

no właśnie, nie należy traktować ZT jako wartościowego dla konia treningu, lecz jako sprawdzian jego hodowlanej wartości

celem ZT nie jest zapewnienie najlepszych warunków treningowych, tylko JEDNAKOWYCH
Zapisane
Cytryna
Użytkownik

Wiadomości: 27



« Odpowiedz #70 : Listopad 03, 2008, 21:15:18 »

Ostatnio odbyła się próba polowa w mazowieckim- 19 października w stajni pana Wojciecha Kluczka w Perzanowie k/Makowa Maz.
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #71 : Listopad 05, 2008, 21:03:22 »

polowa w pinczowie to byął taka porazka ze szkoda gadac
i konie słabe bo jak sie maja pokzaca jak niebylo nawet gdzie
Ja byłam jakies 4 latat temu w wolicy u marcow i tam było przyzwoicie bo i miejsce
ale neiwidze sensownosci tego ze konie wyjedzaja pod jezdzcami i np maja galopowac przez 10 minut w kolko wszytkie razem po to by szanowna komsja je ocenila w galopie jakby niemozna bylo ustalic kolejki w jakiej maja konie sie prezentowac i juz
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #72 : Listopad 05, 2008, 21:30:49 »

wydaej mi się, że w Wolicy będzie próba także  wtym roku - przynajmniej jest wpisana w kalendarz ŚK na przyszły weekend bodajże.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #73 : Listopad 06, 2008, 20:08:34 »

z pzhk.pl

UWAGA! Uległ zmianie termin próby dzielności klaczy ras szlachetnych po 60-dniowym treningu w ZT Bogusławice. Próbę dzielności przesunięto z 17 na 18 listopada. Wszystkich zainteresowanych przepraszamy za zmiany.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #74 : Listopad 09, 2008, 13:03:53 »

ktoś się wybiera na próbę 18go?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lunapolis kotyteam eye vocaloid-world chatka