FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 17, 2024, 06:29:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakład Treningowy dla klaczy  (Przeczytany 30796 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #30 : Wrzesień 20, 2008, 09:43:18 »

 Szok o rety
ale kwiatki

mogłam jechać jednak z moją Młodą bez obciachu  Złość
teraz to nawet załuje, mogłaby sie bardzo dobrze zaprezentować

Ile było klaczy w sumie ?

A piętno małopolskie na czaprakach chodzi mi juz od dawna po głowie, tylko szukam specjalisty od robótek ręcznych Mrugnięcie
Poki co mamy piętno na samochodzie, haha
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #31 : Wrzesień 20, 2008, 10:50:01 »

ale Jarabe urosła ^^
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #32 : Wrzesień 20, 2008, 11:22:21 »

To chyba nie jest tak, że każdy może przyjechać na kwalifikacje. Klacze najpierw wstęnie są kwalifikowane przez kierownika OZHK, bonitowane itd., a kwalifikacja na zakładzie to już tylko weryfikacja tego co klacz potrafi, przynajmniej tak było w tamtym roku
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #33 : Wrzesień 20, 2008, 11:34:38 »

To chyba nie jest tak, że każdy może przyjechać na kwalifikacje. Klacze najpierw wstęnie są kwalifikowane przez kierownika OZHK, bonitowane itd., a kwalifikacja na zakładzie to już tylko weryfikacja tego co klacz potrafi, przynajmniej tak było w tamtym roku

nie wiem, ale trochę to słabo wyglądało we czwartek, na takiej kwalfikacji byłam pierwszy raz i jestem bardzo rozczarowana Smutny Przygotowanie od słabego do bardzo dobrego. Mnie strasznie wkurzyło niechlujstwo, jak ktoś wydaje 2000 zł na próbę to chyba stać go na 50 zł na biały, czysty czaprak, albo chociaż proszek do prania !!

montana

matka Pol'ka na pewno by się wyrózniła Uśmiech
klaczy zgłoszonych było ok. 30, do czasu mojego wyjazdu zaprezentowano ledwie połowę !

Trochę mnie martwi też to, że klacz która akceptowała ciężar jeźdzca , bo o sterowność przynajmniej w dwóch przypadkach mowy nie było, była automatycznie zakwalifikowana i pewnie zda z dost. oceną, ale zda i co to za selekcja ??
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #34 : Wrzesień 20, 2008, 11:38:22 »

w tamtym roku zakład kosztował hodowcę coś około 700zł, już nie pamiętam, resztę dopłaca państwo z naszych podatków oczywiście:) w sumie koszt był prawie 3 tys.
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #35 : Wrzesień 20, 2008, 11:40:19 »

wydaje mi sie ze 800 Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #36 : Wrzesień 20, 2008, 11:40:41 »

To chyba nie jest tak, że każdy może przyjechać na kwalifikacje. Klacze najpierw wstęnie są kwalifikowane przez kierownika OZHK, bonitowane itd., a kwalifikacja na zakładzie to już tylko weryfikacja tego co klacz potrafi, przynajmniej tak było w tamtym roku

moja już zbonitowana, wpisana do księgi, ma 4,5 roku
jeśli podjelibyśmy decyzję wszystko zostałoby załatwione
Myślę, ze wstępnie zakwalifikowałaby sie bez żadnego problemu.
No ale nie ma o czym mówić, w zasadzie zostało mi to odradzone.
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #37 : Wrzesień 20, 2008, 11:42:56 »

 ar mam pytanie dot. Jarabe - czy ona taka duza jest czy tylko tak na zdjeciach wyglada? bo jak byla sprzedawana to nie wygladala na taka ktora mialaby duzo urosnac Mrugnięcie
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #38 : Wrzesień 20, 2008, 11:43:49 »

ależ to pytanie do ar... ? chyba Uśmiech
mnie tam nie było
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #39 : Wrzesień 20, 2008, 11:47:21 »

no tak, tak to jest jak sie robi tysiac rzeczy naraz :p
oczywisce ze ar ;p
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #40 : Wrzesień 20, 2008, 11:49:00 »

jasiek

no a ja sie zastanawiałm jak tam się takie konie znalazły , myślalaam, ż edopłata jest tylko dla klaczy, które ukończą próbę z db albo bdb wynikiem  Z politowaniem

galopada

ona nie jest bardzo duża (wysoka), ale dośc dobrze rozbudowana, głeboka i taka okrągła, a amazonkę miala niedużą w dodatku Mrugnięcie
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #41 : Wrzesień 20, 2008, 12:07:26 »

no wlasnie zastanawilam sie czy tak wyszla na zdjeciu, czy amazonka mała czy tak bardzo urosła Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #42 : Wrzesień 20, 2008, 16:14:47 »

jak moja klacz była na ZT, to tak ustawili skalę, że na 30 klaczy tylko 4 nie miały oceny dobrej, reszta dobra i bardzo dobra

oficjalnie klacze kwalifikują na podstawie rodowodu i bonitacji, w życiu bywa różnie

ja jestem zadowolony z treningu, mimo, że klacz nie miała najlepszego jeźdźca (nie był zły, tylko są tam lepsi), poznała trochę twardej ręki i teraz bardziej docenia uczucie

jedyny minus, to że tam konie permanentnie chorują, moja klacz na 8 tygodni treningu chodziła pod siodłem trochę ponad pięć, reszte czasu miała kaszel, temperaturę, katar... no i wróciło pół konia który pojechał
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #43 : Wrzesień 22, 2008, 13:41:02 »

Kuracja odchudzająca jak widzę jest sprawa zasdaniczą każdego ZT ;)Zupełnie jak w Książu.Tex takie chudziny są na zakończenie.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #44 : Wrzesień 22, 2008, 17:25:31 »

korsarz na to nie ma reguły, znajomego klacz wróciła taka gruba, że bidny się przestraszył i weta z usg wołał Chichot ale poza grzybicą nic nie przywiozła Z politowaniem
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wiedzminlandrp corleone we-love-horse compaanions ik