FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 00:35:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nadawanie imion  (Przeczytany 21507 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #30 : Luty 27, 2009, 14:08:16 »

w sumie racja, przedrostek bardziej niemiecki  Duży uśmiech
ale ja tak ogólnie stwierdziłam
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #31 : Luty 27, 2009, 16:31:43 »

moze i racja z ta " polskoscia " nazw mlp ale osobiscie wole ladnie brzmiace obojetne jakiego pochodzenia, niz wydumane i dziwaczne jak to sie czasami widzi. No i jak potem konia wolac ? Chichot ( moje akurat reaguja na imiona ) Lepsza jakby wloska kaffe niz jakis cudaczny zlepek estaka czy euspiria... Zreszta problem jest dla mnie tylko z tym powtarzaniem sie imion. A jak wiekszosc z nas zechce zeby byly polskie (czy np Aragorn to polskie???) to przy tylu koniach juz jutro zabraknie nam opcji  Mrugnięcie W konikach polskich imie nie moze sie teoretycznie powtarzac 2 pokolenia, ale przez opoznienia w dostarczaniu danych przez zwiazki do redakcji ksiag i tak sie zdazaja wtopy..ale niektore maja nakazana zmiane i kon dostaje drugie imie i potem wszedzie jest pisane tak np. Mszar ex Mech .Moze wydumane ale lepsze niz 2 mchy Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #32 : Luty 27, 2009, 17:19:50 »

to przy tylu koniach juz jutro zabraknie nam opcji  Mrugnięcie

nie zabraknie
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #33 : Luty 27, 2009, 18:09:49 »

wlasnie chyba zaczyna, skoro sie powtarzaja Chichot A tak przy temacie to czy mnie to umknelo, czy po prostu tego nie ma? Mam na mysli, ze PZHK powinien udostepniac internetowa baze imion wykorzystanych w danej rasie, wystarczyloby wejsc i sprawdzic czy takie imie nie jest juz wykorzystane a jesli tak to w ktorym roku, byloby to ogromnym ulatwieniem. Moze na poczatku mieliby troche zajecia, ale potem wystarczyloby tylko przy opisach uzupelniac i juz w trakcie robienia opisu do paszportu moglby nam pracownik zobaczyc czy nasze imie jest niepowtarzalne...
Wiem- moze to nierealne, w sytuacji gdy niektorzy nie moga sie doczekac opisu zrebaka przez rok ale czy nie byloby milo?  Chichot
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #34 : Luty 27, 2009, 19:10:18 »

dla mnie imię jest po to, żeby przede wszystkim ładnie wyglądało na papierze i w brzmieniu, fajnie jak przy okazji do czegoś nawiązuje albo wskazuje na rodziców, ale nie zawsze fajnie to brzmi i wygląda
na swoje konie wołam i tak nie po imieniu więc nie widzę problemu
wątpie czy realna byłaby taka lista  Z politowaniem
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #35 : Luty 28, 2009, 20:22:33 »

Kaffe SERAFIN jest the best Chichot Chichot Duży uśmiech
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #36 : Luty 28, 2009, 21:00:09 »

kawusia- od razu masz gohe jako matke chrzestna z urzedu;)
ja poki co moje chrzesniaki nazwalam Fenomen ( od Frytka, po Grey- pelny brachol Faworyta)
Stokrotka od Susi xx po Emetyt xo
i teraz czekamy aż moja pacjentka powije na Arcymistrza lub Atropinę ( ostatecznie Archangelica) też po Emetycie
nasze spki poszly w Tolkiena i w łączenia części imienia ojciec matka
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #37 : Luty 28, 2009, 22:07:04 »

a ja mysle dopiero jak juz maluch jest z nami, to wertuje ksiegi stadne zeby sie raczej nie powtorzyc... czasem jakies mi do danego szczura nie pasuje i zmienie ze dwa razy zanim przyzwyczaje sie jakos na niego wolac Duży uśmiech  mnie Sirocco bardziej pasi  ale zycze klaczki Chichot
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #38 : Marzec 02, 2009, 09:35:49 »

Kaffe SERAFIN jest the best Chichot Chichot Duży uśmiech

Dzięki Goha, choć wolała bym klaczunię Uśmiech, ale jak będzie chłopak to mam już matke chrzestną Uśmiech...chyba, że po drodze jeszcze jakieś imiona powymyślam  Duży uśmiech.
Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #39 : Marzec 02, 2009, 19:45:41 »

A co sądzicie o nadawaniu imion, które nosiły lub noszą znane, "sławne" konie innych ras? Mnie na przykład przyszedł do głowy zestaw: Alkierz lub Alkowa dla źrebaka od Almy. Podobają mi się po prostu same słowa, ale Alkierz kojarzy się z wielkopolskim WKKWistą, a Alkowa z Michałowską arabką...
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #40 : Marzec 03, 2009, 16:16:45 »

Jakby ktoś szukał natchnienia, to  polecam moją strone , gdzie  mam troszke  imion dla psów co prawda, ale może sie cos przyda .
http://www.arcturus-pl.com/pl/index.php?option=content&task=view&id=34
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #41 : Marzec 06, 2009, 10:17:07 »

Jakby kogoś kręciły beduińskie klimaty (wiem, to nie arabskie forum, ale jednak) to mogę przesłać artykuł z 45 roku, napisany przez kolesia co spędził kilkanaście lat niczym Emir Rzewuski z beduinami i spisał ponad tysiąc słów związanych z końmi, jeździectem etc. Niewyczerpana kopalnia orientalnych imion.

Na przykład:

Habala - ta która płynie przed innymi (w wyścigu czy galopie kilku koni)
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #42 : Marzec 06, 2009, 10:20:30 »

ja poproszę Uśmiech odzywam sie na pw
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #43 : Marzec 06, 2009, 10:49:34 »

jasiek ja też, ja też!!!!
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #44 : Marzec 06, 2009, 11:15:58 »

myślę, że wiekszość chętnie by skorzystała, może jasiek umieści to na forum Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

akademia animalsoftheworld foxlive worldofdogs darkwarriors