FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 00:21:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: koń do wszystkiego , czyli małopolak w roli głównej  (Przeczytany 11440 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #15 : Marzec 19, 2008, 14:20:37 »

Apage, powiadam, z tymi dotacjami. Jak chcemy mieć dobre dotacyjne, to selekcjonujmy użytkowo, a nie tylko na sam papier, bo czasem jak się patrzy na te "mało-polskie", to włos się jeży na głowie.
Zapisane
rochnar
Użytkownik

Wiadomości: 45



« Odpowiedz #16 : Marzec 26, 2008, 13:29:51 »

a teraz ciekawostka Uśmiech
oto jak na świecie (książka z USA) opisują małopolaka
mam nadzieję że widoczne wszystko będzie Uśmiech

Zapisane

"prawdziwy przyjaciel to rzadki ptak"
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 22, 2008, 13:55:45 »

No właśnie mi barkuje małopaków w zaprzęgach.Zawodowcy mówią i piszą, że to przez złą selekcję pod kierunkiem charakteru.No i przekształcenie rasy w typową wierzchową.Właściwe jest tylko jedna rasa zaprzęgowa w Polsce.Ale coraz mniej widoczne niestety...  Niezdecydowany
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #18 : Październik 03, 2008, 10:43:04 »

Mnie martwi opinia o tych koniach- że to świry. Ja słyszałam nawet teorię, dlaczego małopolaki są takie nerwowe- bo to konie wojenne, a na wojnie potrzebny był gorący temperament  Mrugnięcie Osobiście też uważam, że małopolaki są bardziej temperamentne, niż np. hanowery i ich krzyżówki i w tym widzę powód, dla którego te konie są tak mało popularne w skokach. U nas niestety każdy chce jak najszybciej skakać ogromne parkury, choć koń ledwo ujeżdżony. Jakby tak poświęcić dobrze zapowiadającemu się skoczkowi 5-6 lat treningu ujeżdżeniowego, ewentualnie z małymi konkursami skokowymi, a dopiero potem zacząć myśleć o porządnych konkursach, to nie trzeba by było zakładać munsztuków albo rezygnować z jazdy bo koń "nie do opanowania"  Z politowaniem
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #19 : Październik 15, 2008, 13:02:47 »

A ja chętnie bym obejrzał na MPMK w Gogolewie więcej małopolaków.Startujących z dobrym skutkiem.Na razie preferuje te konie p.Kozłowski i P.mazurek.Z tym, że ten ostani nie ma czystych młp tylko zdolewem innych ras.Ale zawsze młp siedzi w jego koniach.A startuje podobnie jak p.Kozłowski w czwórkach.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #20 : Październik 17, 2008, 07:23:44 »

Tranatowaty małopolski Bonat po Atej, pana Mazurka ukończył własnie zaprzęgowy ZT Gniezno z oceną dobrą
http://www.allbreedpedigree.com/bonat
Zdjęcia Faryyy w galerii Volty
http://www.voltahorse.pl/articles.php?id=5717&page=7
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #21 : Październik 17, 2008, 09:45:10 »

A próby małopaków, ale stricto zaprzęgowe odbywają się gdzieś?Chodziu mi nie o takie próby jakie mają miejsce na ZT.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #22 : Październik 17, 2008, 10:12:35 »

nie rozumiem pytania :/
o jakie próby chodzi jeśli nie o takie jakie mają miejsce w ZT ?
W zaprzęgowych MPMK czy ZT małopolaki biorą udział obok koni innych ras
W tym roku i poprzednim trening zaprzęgowy dla ogierów miał miejsce w ZT Gniezno.
w roku 2006 trening wierzchowo-zaprzęgowy dla koni szlachetnych odbył sie w ZT Bogusławice.( z małopolaków Pesal, Hiacynt, Hades, Jantar, Tuhaj Bej, Esax )
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #23 : Październik 17, 2008, 10:23:51 »

Oj to wiem Montano.Mi chodzi właśnie o tzw próby polowe.Próby, które urządzają hodowcy koni małoplskich.By ukazać ich wszechstronność  Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicbears duealllupi animalsoftheworld silimarilon foxlive