FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 07:01:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MPMK  (Przeczytany 14637 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« : Sierpień 20, 2008, 13:39:37 »

Zdecydowałam się założyć nowy temat, bo właśnie zajrzałam na stronę ŚK i jest tam lista koni zgłoszonych do MPMK w skokach  http://www.swiatkoni.pl/sk/news-display/215.html

Wnioski są przerażające. Z tego co wiem małopolaki nie są asami w skokach, sprawdzają się raczej w WKKW, ale bez przesady. Poziom MPMK chyba nie jest poziomem olimpijskim?

Na 194 konie naliczyłam 4 konie małopolskie i jednego importowanego AA.

Gandalf 2004 wał. (Czarownik - Granula / Lukan)
Geologia 2004 klacz (Grey - Gruzinka / ?)
Hokus 2004 ogier (Berlin Bej - Hakanda / ?)
Huzar 2004 ogier (Jalienny - Huanita / Toledo)
Nabucho du Serein (AA) 2001 ogier

Podano właścicieli, ale o hodowcach zapomniano...

Czemu tak mało? Wszystkie dobre ogiery i klacze są wysyłane do ZT i po zdobyciu licencji nikomu nie chce się już pokazywać ich na zawodach? A może chce się, ale trzeba zajrzeć na listę WKKW? Brakuje jeźdźców bo najlepsi wolą startować na koniach sp?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #1 : Sierpień 20, 2008, 13:56:40 »

o rety, to faktycznie, nieciekawie
nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy

nawet nie wiem co powiedzieć Smutny

na pewno moge uzupełnić powyższe rodowody
http://www.allbreedpedigree.com/geologia4
http://www.allbreedpedigree.com/hokus ( srokacz ! )


no cóż, zobaczymy, jak to bedzie wygladało na listach ujeżdzenia, WKKW... i mają też byc w powozeniu zaprzegami jednokonnymi w Gogolewie (?)
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #2 : Sierpień 20, 2008, 14:21:16 »

Po co właściciel ma się męczyć, jeżeli po ZT ogier dostaje licencje do końca życia? Według mnie frekwencję na MPMK podwyższyłoby dawanie ogierom po ZT licencji czasowej.
Za 3 lata jadę z koniem na podbój Książa, a za 4 lata z drugim koniem na podbój Łącka / BB. /dobrze sobie czasem pomarzyć XD/
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #3 : Sierpień 20, 2008, 14:48:36 »

to przerażające to fakt, gdzie jest podobno taki uzdolniony wszechstronnie Faworyt ? Z ubiegłorocznego ZT jest tylko jeden ogier, dramat.

Marta a patrzyłaś może na konie po ojcu młp, lub od takiej matki ?

Z tego co kojarzęw ubiegłym roku było jeszcze gorzej jeżeli chodzi o frekwencję:(
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #4 : Sierpień 20, 2008, 14:53:52 »

w zeszłym roku skokowe MPMK
wał. Magnum 2003 ( Eternity's Breath xx - Malta /Manhattan )
kl. Hatteria 2000 ( Top Gun - Hatynka/ Judex xx )
coś jeszcze ?

ujeżdżeniowe
wał. Maverick 2001 ( Emir - Matura/ Manhattan )

w 2006 stawka w Łącku zdecydowanie liczniejsza
4 latki :
Herb, Lampart, Ebonit, Hindus, Filantrop, Magor, Ilmax, Harbuz
6latki:
Awelana, Hatteria
7latki
Efekt, Haracz, Frazes
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #5 : Sierpień 20, 2008, 15:13:07 »

w 5latkach chyba nic, tylko jakiś koń z matki kwartetki. Nawiasem mówiąc zwycięski koń wielkopolski miał więcej krwi zachodniej niż wlkp - ojciec sf, ojciec matki hanower  Niezdecydowany niby spełnai wymogi wpisu do księgi, ale czy to nadal ta sama rasa ?
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #6 : Sierpień 20, 2008, 15:18:56 »

W tabelce nie było podanego pochodzenia (rasy) rodziców, a ja nie jestem ani taka mocna w rodowodach żeby zgadywać, ani taka gorliwa żeby szukać wszystkich rodowodów w necie Mrugnięcie Patrząc po ojcach matek to głównie zagranicznie imiona albo xx, gdzieś mi mignął Kwartet, a tak to Cabrole, Elvisy, Geniusy i cała masa im podobnych. Trochę koni własności Prudnika, więc możliwe że mają głębiej małopolskie w papierze.
Smutne Smutny  Wygląda na to, że ten rok nie jest wyjątkiem i koni młp jest garstka.
Licencja licencją, ale cena stanówki ogierów sprawdzonych w sporcie albo chociaż gdzieś pokazywanych mogłaby być wyższa. Z drugiej strony musieliby być chętni na krycie takimi ogierami, a jak ktoś ma kasę na drogie ogiery, to raczej nie będzie inwestować w małopolskie, tylko znajdzie sobie jakiegoś zagranicznego... Na szczęście są wyjątki, ale sami lepiej ode mnie wiecie jak to wygląda.
Jak nie znajdą się ludzie, którym zależy na hodowli dobrych koni małopolskich i ich promocji i których na to stać, to będzie kiepsko.

dopisek:
Wśród ojców koni na MPMK są Lubań i Saganek (ojcowie koni sp). Znacznie częściej występuje np. Luron.
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #7 : Sierpień 20, 2008, 15:25:50 »

Niestety wiele perełek marnuje się w stajniach, bo nie ma jeźdzców, albo chęci. Klaczki czesto są zaźrebiane wcześnie to i czasu nie ma z ułożeniem do siodła. Brakuje nam związku z prawdziwego zdarzenia i kilku jeźdzcow "związkowych". Jestem za obowiązkowymi próbami dzielności u klaczy przed zaźrebieniem. Powstrzymałoby to nirktórych hodowców przed zbyt wczesnym zaźrebianiem a i jakiś przegląd pogłowia by był. Poszedlbym dalej, bo zlikwidowałbym coś takiego jak księgi wstępne, żeby nie produkować nadmiaru koni na rynek, bo większość na kotletach kończy. U psów np. jest obowiązek iluś wystaw z odpowiednią oceną i dopiero licencja. U koni wolna amerykanka, klacz NN zaźrebiana tym co najbliżej stoi a co potem handlarz, albo tani koń rodzinny i potem jak sie ma coś przyzwoitego to ciężko o kupca. I niezłego ogierka odsadka za 1000zł się kupuje i gdzie tu logika.
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #8 : Sierpień 20, 2008, 15:33:51 »

Poszedlbym dalej, bo zlikwidowałbym coś takiego jak księgi wstępne, żeby nie produkować nadmiaru koni na rynek, bo większość na kotletach kończy.
Ciekawy pomysł. Nawet mi się podoba - albo koń ma czysty rodowód danej rasy i spełnia warunki pełnego wpisu do księgi, albo nie ma i do widzenia.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #9 : Sierpień 20, 2008, 15:51:03 »

Odpowiedź jest bardzo prosta. Moda obecnie jest taka, że nie wypada jeździć na koniach polskiej hodowli , a zwłaszcza  na młp. Jesteśmy zapatrzeni  na konie hodowli zagranicznej.  Język
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #10 : Sierpień 23, 2008, 21:40:30 »

ufff uporałam się z fotkami młp z MPMK (byłam z aparatem dziś na części 4 i 5 latków ) Wyjechałam przed zakończeniem 5 latków, zniechęcona 1,5 (!) godzinną pzrerwą pomiedzy 4 i 5 latkami Smutny a km do domu miałąm prawie 200 Smutny
Zdjęcia niestety są słabe technicznie - pogoda była zabójcza, oświetlenie chwilami zmieniało się dosłownie w połowie skoku, grrr.
Najgorzej wypadł (na zdjęciach Huzar młp, bo zdjęcia robiłam w biegu (akurat jak dotarłam zaczynał przejazd ).

Ogólnie poziom obejrzanych koni młp przypadł mi do gustu, ale po kolei.

4 latki, widziałam i Huzara i Hokusa

Walewicki   Huzar (Jalienny - Huanita/Toledo xx)startował pod Pawłem Warszawskim,
ładny przejazd został oceniony na 8 /10pkt, co dało miejsce 9-13 i pozwoliło na udział w rundzie honorowej Uśmiech








Hokus (Berlin Bej -Handra/Hipokryta) pod Slawomirem Uchwatem
7,7 pkt







W czterolatkach były dwa ciekawe konie sp z częściowo młp rodowodem

Wnuk Kwarteta - moim zdaniem super skazcący Uśmiech







i Wnuk Manhattana, og.Sławny od chyba klaczy Sława młp (Manhattan x Furioso I)



W sześciolatkach miał startowac Nabucho du Serein i przy okazji ciekawa historia. Wypatrzyłam go w pzrerwie na rozprężalni, stanęłam wyciągnęłam apaart robię zdjecia, p. Kleniuk przejeżdża raz, drugi, za trzecim obraca głowę od obiektywu, aby w końcu odjechać hen pod las i kręcić tam kółka przez dobre 10 min - jakieś tajemne metody treningowe zapewne  Duży uśmiech












i tyle ich widzialam Język





Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #11 : Sierpień 24, 2008, 10:32:54 »

Huzar fajne konisko, jeszcze trochę i się skuszę na krycie nim Język

co do unikania koni Polskiej hodowli... niestety większość sportowców unika nawet nazwy małopolak, zawsze słyszę u większości że jeżdżą czystego angloaraba Złość

co do Faworyta, nie mam pojęcia dlaczego go nie wystawili, choć jak byłam tam jakoś ponad miesiąc temu to miał lekko obolałą noge, nie kulał, ale nie był w treningu, więc może to było przyczyną, kierownictwo jest bardzo wyczulone jeżeli chodzi o zdrowie tych koni... poza tym spasiony jest strasznie Mrugnięcie



a widział ktoś może w zeszłym roku albo kiedykolwiek ogiera/wałacha Magnum? w ogóle to dziwne bo w Partynicach w treningu wyścigowym w tym roku widnieje jako ogier Mrugnięcie
jak mu poszło w zeszłym roku?- ok znalazłam, kiepsko mu poszło Niezdecydowany 36/46
 tu jego ojciec

Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #12 : Sierpień 24, 2008, 10:43:05 »

Też tak studiowałam listy startowe i zastanawiająca jest taka ilość małopolaków Niezdecydowany.
Niebawe dotrze do mnie aparacik z filmem z Nabucho, ponoć bardzo fajnie skakał, wczoraj ubił jedną, a stoi naprawdę poważny parkur-nie jakaś popierdółka  Mrugnięcie
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #13 : Sierpień 24, 2008, 12:56:15 »

Huzar 3 miejsce w 4-latkach  Duży uśmiech
A na wiosnę będzie u mnie małe Huzarzątko (od Emi / Hebab)  Duży uśmiech

3 Huzar (m, Jalienny AA - Huanita m / Toledo xx)
16-17 Biegun (sp, Corde hol - Bieżnia m / Mikron m)
19 Gandalf (m, Czarownik xx - Granula m / Lukan m)
23 Bahir II (sp, Faron wlkp - Bea m / Cork wlkp)
24 Bursztyn (sp, Luron KWPN - Boliwia m / Berberys xxoo)
27 Hokus (m, Berlin Bej m - Handra / Hipokryta m)
36 Sławny (sp, Contender Son hol - Sława m / Manhattan m)
40 Geologia (m, Grey m - Gruzinka m / Kwartet AA)
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #14 : Sierpień 24, 2008, 15:43:15 »

Huzar 3 miejsce w 4-latkach  Duży uśmiech

super! bardzo, bardzo fajny koń, kurczę coraz bardziej i się walewickie konie podobają Uśmiech

Doma
co do Fawoyta to juz to kiedys mówiłam, ale powtórzę konie w treningu sportowym nie są takie otłuszczone, on trochę wygląda jakby go na mięso chcieli przeznaczyć, falbo jak kobyła na oźrebieniu fuuuu Smutny
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zamburgia kotyteam wataha-farkas saigo-no-chi tunake