FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 14, 2024, 03:22:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Emetyt xo  (Przeczytany 14655 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
oobe
Użytkownik

Wiadomości: 12


« : Maj 07, 2009, 21:03:03 »

hodowca:      SK Janów Podlaski, data ur. 17-11-1987
wymiary:    169-191-21 cm
bonitacja:    15-4-14-7-6-7-15-14=82 pkt.
właściciel:    SO Bogusławice 

Ojciec :
Kwartet xo
gn., 1982
Prise La Charriere, FR

Matka:
Emerycha xo
gn., 1984
SK Janów Podlaski

Kariera sportowa ogiera:

    * Emetyt ukończył ZT z oceną - za elementy wierzchowe - wybitną.
    * I miejsce w Mistrzostwach Polski Koni 6-letnich w WKKW.
    * Liczne zwycięstwa w skokach przez przeszkody na poziomie Grand Prix.

http://www.pzhkm.pl/ogiery/index.php?nr=12975&sezon=2005

Co o nim sądzicie?
Znacie jakieś potomstwo po nim, co przekazuje ?

Zapisane
Quendi
Użytkownik

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #1 : Maj 08, 2009, 22:54:02 »

Ja mam wałka po Emetycie, Bartek od klaczy po Rahmanie. Po ojcu szyjsko, maść ogółem jest taki emetytowy.
Widziałam także Hindusa, ale wydaje się już mocniej zbudowany, a nawet przyciężkawy. (ale to tylko moje zdanie) i szyi już takiej emetytowej nie ma.

Zapisane
oobe
Użytkownik

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #2 : Maj 09, 2009, 10:58:08 »

jak nogi i grzbiet ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #3 : Sierpień 22, 2009, 18:06:05 »

Emetyt jest na liście ogierów do dzierżawy na przyszły sezon.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #4 : Listopad 11, 2009, 12:52:14 »

Emetyt zostaje w SO Bogusławice i jest dostępny w kryciu naturalnym
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #5 : Luty 11, 2011, 22:00:50 »

http://www.youtube.com/watch?v=e-2iRhDeRyU

Film z pokazu ogierów w Bogusławicach.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #6 : Marzec 25, 2012, 09:34:16 »

http://www.bokt.nl/forums/viewtopic.php?f=22&t=192524&
Na holenderskim forum znalazłam cały wątek poświęcony Emetytowi, czy ktoś na forum posługuje się język. niderlandzkim ?
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #7 : Marzec 27, 2012, 18:40:41 »

Ik begrijp sommige maar niet alle  Buzia na kłódkę

W skrócie, trochę nie po kolei i najważniejsze - bo tego tam dużo: Koń jako taki im się bardzo spodobał, rodzice również, pozytywnie wypadł w pokazie pod siodłem. Jego atutami wg. nich są dobra kariera, siła (wydaje im się że koń powinien skakać) i dużo dobrego potomstwa w Polsce oraz predyspozycje genetyczne -  powoływali się tu na Askara , Fina i Zeusa po Arlequin. Była nawet mowa, że miał lepsze potomstwo niż niektóre ogiery KWPN. Minusy - to głównie to, że jednak bardzo mało o jego potomstwie wiedzą i nie mogą go na tej podstawie ocenić oraz zła technika skoku - za dalekie odbicia i utrata równowagi na odskoku, co analizowali na zdjęciu, ale mieli świadomość, że to w końcu wkkw-ista. Niektórzy powątpiewali, czy angloarab to jest w ogóle krok w dobrą stronę, ale jednak uznali że wpływ angloarabów i shagya na hodowlę sportową jest pozytywny a dobrych ogierów nigdy za wiele. Spore wrażenie wywarł fakt, że znalazł się w stajni Wiepke Van De Lagewega (VDL) - co to za postać, tego chyba nie trzeba wyjaśniać. Niektórzy dlatego chyba myśleli, że został uznany dla KWPN, ale zdaje się hodowców ostrzeżono, że ma tylko licencję holsztyńską i NRPS (Holenderska Księga Stadna Koni Wierzchowych i Kuców), taki "drugi sort", i jego potomstwo w KWPN nie będzie uznane. Uznali więc, ze Van De Lageweg sprowadził go na  klacze zarejestrowane w zw. holsztyńskim.
Była tez mowa o polskich koniach, uważają że są drogie, nawet bywają nawet droższe niż w Holandii, a szczególnie jeśli porówna się to do naszych zarobków
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #8 : Marzec 27, 2012, 21:37:21 »

Bardzo, bardzo dziękuję Uśmiech
Kurcze to chyba całkiem dobra opinia, a czy gdzieś można znaleźć jakieś informacje o potomstwie holenderskim ? Na niemieckie sztuki udało mi sie trafić, są m.in. dwa ** konie wkkw, od matek holsztyńskich, ale nic zarejestrowanego w Holandii nie wypatrzyłam.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #9 : Marzec 28, 2012, 08:13:14 »

Opinia miła, ale Holendrzy są dosyć powściągliwi w krytykowaniu. Jeśli mają do czynienia z takim ogierem to starają się raczej wykombinować, co może być w nim korzystnego dla nich. Jeśli wejdą do czyjejś stajni to obejrzą wszystkie konie najdokładniej jak sie da , ale niezapytani nie powiedzą ani jednego słowa, poza paroma zdawkowymi komplementami. Nie sądzę, żeby mimo wszystko Emetyt zdołał ich przekonać, nawet hodowcy z NRPS bardzo wyraźnie oglądają się na KWPN, która ogierom stawia niezwykle wysokie wymagania. Potomstwa, jeśliby takie było, trzeba by szukać właśnie w NRPS.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #10 : Marzec 28, 2012, 08:17:04 »

Jak to miło się czegoś ciekawego dowiedzieć, dziękuję !

Znalazłam notatkę z Korungu w NRPS
Advieskeuring
Vier hengsten die het afgelopen jaar buiten de hengstenkeuring om zijn aangewezen tijdens speciale advieskeuringen, toonden zich nu voor het eerst aan het publiek. Op alfabetische volgorde zijn dat Babouche van het Gehucht Z, Emetyt, Florencio en Kasparow. De 3,5-jarige springhengst Babouche (Baloubet du Rouet x N-Aldato x Rigoletto) is afgelopen jaar goedgekeurd bij het OS in Duitsland. Hij werd in België gefokt door M. Schouterden te Maaseik en is eigendom van de comb. H. van Blokland, Y. Okkerman en N. de Bruin in Rijsbergen.
Emetyt is een 17-jarige Poolse hengst van de Arlequin x-zoon Kwartet uit een merrie van Ermitaz x Czatownik. Emetyt is op het hoogste niveau uitgebracht in de springsport, maar staat in dressuur ook zijn mannetje en enkele van zijn nakomelingen komen met succes uit in de internationale eventingsport. Fokker/eigenaar is de Poolse staatsstoeterij Janoz Podlaski, maar Emetyt staat dit jaar middels diepvriessperma ter dekking bij Wiepke van de Lageweg.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #11 : Marzec 28, 2012, 08:34:16 »

Został oceniony jako jeden z czterech zagranicznych ogierów, piszą że jest sprawdzony w sporcie na najwyższym poziomie i oczekuje się, że jego potomstwo pokaże sie w w międzynarodowych zawodach wkkw. Przez rok ma być używany w hodowli Van de Lagewega poprzez inseminację mrożonym nasieniem.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #12 : Marzec 28, 2012, 14:56:01 »

Holendrzy są dosyć powściągliwi w krytykowaniu. Jeśli mają do czynienia z takim ogierem to starają się raczej wykombinować, co może być w nim korzystnego dla nich.

O, to zupełnie inaczej niż u nas, gdzie każdy koń z obcej stajni to "łach".
Zapisane
Happy
Użytkownik

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #13 : Maj 13, 2012, 12:30:56 »

Znam klacz której Emetyt był dziadkiem. Ale klacz nie przejeła raczej po nim dużo...
Zapisane
nanou
Użytkownik

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 07, 2012, 16:45:22 »

Znam rocznego ogierka po Emetycie i Norinie xxoo (po Wiedniu), jak narazie ładnie się zapowiada, b.dobra sylwetka i ruch, nogi w porządku. Świetny charakter Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

legendaryarmy duealllupi magicaldream imindel playyourstories