FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 03, 2024, 09:17:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czipy....mrożenia... Palenia....  (Przeczytany 64413 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #45 : Maj 05, 2009, 22:03:34 »

Jeśli myślisz o weterynarzach to myślę, że wielu zootechników ma większe nieraz doświadczenie!!!
Wiem, że w naszym Związku to Pracownicy pobierają krew ogierom do badania, bo lekarze powiatowi którzy mieli to robić bali się wogóle koni! Może o tyle u nas jest to inaczej, gdyż kierowniczka i jedna z pracownic są po studium weterynaryjnym!
A tak z innej paki jest w ustawie zapisane, że jednocześnie z iniekcją czipu ma być opisany koń do paszportu. W związku z tym myślisz, że będzie jeździł wet z osoba ze związku!!!
Uważam, że czipowanie powinni wykonywać zootechnicy po odpowiednim przeszkoleniu... będzie to zapewne zapisane ustawowo. Ale zgodzę się, że Związek powinien być ubezpieczony OC od takiej czynności... Tak jest np z Kowalami w Angli, a zapytaj ilu kowali u nas są ubezpieczeni OC?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #46 : Maj 05, 2009, 22:53:56 »

ciarki przechodzą jak się to czyta

Związek powinien być ubezpieczony OC od takiej czynności... Tak jest np z Kowalami w Angli, a zapytaj ilu kowali u nas są ubezpieczeni OC?

a wiecie kto poniesie koszta tego ubezpieczenia OC w ostatecznym rozrachunku? pracownik związku odejmie sobie z pensji? zdajecie sobie sprawę ile kosztuje zrobienie kopyt konia w Anglii po wprowadzeniu obowiązkowych ubezpieczeń, szkoleń, certyfikatów, etc.??

a w ogóle to po co mi ten czip? ktoś z Was czuję silną potrzebę zaczipowania swego konia?
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #47 : Maj 06, 2009, 13:29:06 »

Jak opiszą Wam źrebaki do lipca to macie z głowy czipowanie.  Chichot
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #48 : Maj 06, 2009, 20:30:50 »

macie w swiezym Koniu polskim list-calkiem sensowny i adresy gdzie przesyłac protesty zeby to zablokowac.Czlowiek ma racje-srodowisko zamiast sie zebrac i ostro protestowac to tak kazdy sobie gadu gadu i nic z tego nie wynika.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #49 : Maj 06, 2009, 20:35:46 »

nie mam KP, przybliżcie temat
Chętnie przyjmę skan lub zdjecie na maila
Zapisane
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« Odpowiedz #50 : Maj 06, 2009, 21:01:21 »

Jeśli myślisz o weterynarzach to myślę, że wielu zootechników ma większe nieraz doświadczenie!!!
Wiem, że w naszym Związku to Pracownicy pobierają krew ogierom do badania, bo lekarze powiatowi którzy mieli to robić bali się wogóle koni! Może o tyle u nas jest to inaczej, gdyż kierowniczka i jedna z pracownic są po studium weterynaryjnym!
A tak z innej paki jest w ustawie zapisane, że jednocześnie z iniekcją czipu ma być opisany koń do paszportu. W związku z tym myślisz, że będzie jeździł wet z osoba ze związku!!!
Uważam, że czipowanie powinni wykonywać zootechnicy po odpowiednim przeszkoleniu... będzie to zapewne zapisane ustawowo. Ale zgodzę się, że Związek powinien być ubezpieczony OC od takiej czynności... Tak jest np z Kowalami w Angli, a zapytaj ilu kowali u nas są ubezpieczeni OC?

Przede wszystkim to lekarze powiatowi nie są od pobierania krwi, raczej mają inne zadania . Jak pracownicy związku moga pobierać krew od  ogierów nawet jeśli są po studium ( czy po studiach - po to dwie różne rzeczy ) weterynaryjnym - a jesli nawet to  technicy moga takie czynności wg prawa robic tylko pod nadzorem lekarza weterynarii ,więc o czym mowa jeśli chodzi o zootechników, a nie mowiąc o czipowaniu.Więc w jaki sposob związek zgodnie z prawem ubezpieczy się w ramach OC - tzn. jaka firma ubezpieczeniowa weźmie na siebie odpowiedzialność za czynności ktore stoja w sprzeczności z prawem.

A własciwie to te dyskusje i protesty i tak są jałowe bo gdyby handlarze nie kombinowali z paszportami to może tego by nie było, mimo ,że chipowanie to dyrektywy unijne a nie tylko polskie rządowe.
Zapisane
Marko
Użytkownik

Wiadomości: 104



« Odpowiedz #51 : Maj 06, 2009, 22:41:47 »

macie w swiezym Koniu polskim list-calkiem sensowny i adresy gdzie przesyłac protesty zeby to zablokowac.Czlowiek ma racje-srodowisko zamiast sie zebrac i ostro protestowac to tak kazdy sobie gadu gadu i nic z tego nie wynika.
daj skan na forum  nie wszyscy mają KP ale większość napewno by zaprotestowała
Zapisane

Jeśli zajmujesz się końmi – MYŚL CZŁOWIEKU TO NIE BOLI
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #52 : Maj 07, 2009, 19:34:55 »

JA też chciałabym poczytać i zaprotestowac!!!!!
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #53 : Maj 07, 2009, 21:51:55 »


 mam nadzieje ze bedzie to czytelne(skaner popsuty a to zdjecie jak nie to prosze podpowiedziec jak to inaczej udostepnic tutaj Uśmiech powieksza sie widze wiec moze jakos sie doczytacie... sorki za moje braki komputerowe Mrugnięcie
Zapisane
Marko
Użytkownik

Wiadomości: 104



« Odpowiedz #54 : Maj 08, 2009, 14:25:37 »

dzięki jest bardzo dobrze wszystko da sie przeczytać
Zapisane

Jeśli zajmujesz się końmi – MYŚL CZŁOWIEKU TO NIE BOLI
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« Odpowiedz #55 : Maj 09, 2009, 21:57:33 »

A można jednak o lepszy skan Co??
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #56 : Maj 09, 2009, 22:05:18 »

kliknij na tym to ci sie powiekszy
Zapisane
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« Odpowiedz #57 : Maj 10, 2009, 10:37:20 »

Nie powiększa sie po kliknięciu ,pojawia się tylko jakaś Żaba w lewym górnym rogu ... ale żeby przeczytać okazuje sie , że trzeba zapisać obraz w Moich Obrazach i wtedy dopiero można powiększyć i odczytać.

 A w sumie w samym artykule nic ciekawego nie ma, informacje są znane ,a uważam ,że wręcz przeciwnie robi zamieszanie -co mają czipy do okrutnego traktowania koni przeznaczonych na rzeź- zdanie  pod publiczkę. Policja drogowa ,rzeczywiście nie ma czytników i nie jest przeszkolona , ale są ludzie w postaci pracowników związku i lekarze z listy Pzj  ,którzy mogą działać jako  " konsultanci/ rzeczoznawcy ". Ciągnąć dalej wątek, bazę danych ma PZHK i on jest upoważniony do prowadzenia takowej , oczywiście tu nie będe  sprzeczać czy mają wdrożony właściwy program komputerowy. Istnieje też baza chipów psich mogąca byc kompatybilna dla koni :http://www.czipy.pl/nusite/  ,http://www.petbase.pl/ .Pytanie tylko czy będa na tylko zgodni ze sobą i  wg. będa prawa mogli (ochrona danych osobowych).
Zapisane
Marko
Użytkownik

Wiadomości: 104



« Odpowiedz #58 : Maj 10, 2009, 21:09:48 »

Te Lord Vader czep sie psiego ogona krzanisz głupoty już widze jak policja wzywa weterynarza i ten sie zjawwia o pracownikach związku nie wspomne byłem świadkiem wypadku gdzie koń był poszkodowany i nikt sie nie zjawił a co dopiero żeby urzyc czytnika Złość
Zapisane

Jeśli zajmujesz się końmi – MYŚL CZŁOWIEKU TO NIE BOLI
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« Odpowiedz #59 : Maj 11, 2009, 20:41:49 »

Przede wszystkim Marko to grzeczniej bo nie powiedziałem nic co mogło spowodować ,że jesteś taki agresywny. Po drugie to powiedziałem,ze jest taka możliwość by wezwać konsultanta/rzeczoznawcę ... jak kto woli. A ,że i tak system nie działa tak  jak powinien to innna rzecz.A skoro byłeś świadkiem wypadku i nikt sie nie pojawił ,to może trzeba było pomóc , zadzwonić,co mało masz weterynarzy ? Telefonu nie miałeś ? Lepiej tylko mówić , co ?

 Poza tym co na siłę chcesz zmienić świat ? Chipów pewnie nie przeskoczymy ,ważne by było to robione z głową , w co fakt troche wątpię. Maty dezynfekcyjnej też nie przeskoczymy  , trzeba przyjąc do wiadomości, dostosować się i żyć dalej .
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pd-wp swiatmody anyezja pandemonium e-division