FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 20:37:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wspólny ZT dla ogierów  (Przeczytany 9209 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Marzec 10, 2011, 22:24:05 »

(..)wkrótce, a być może już w tym roku, młode ogiery wszystkich ras szlachetnych będą kwalifikowane do jednego zakładu treningowego, gdzie wspólnie będą trenowały i zdawały tę samą próbę dzielności. Ranking końcowy również będzie tylko jeden. Nie będzie natomiast żadnych preferencji rasowych.
Tym sposobem selekcja ogierów w małopolskiej rasie koni wreszcie się zaostrzy, co przyniesie same pozytywne skutki(...)
http://kresowastajnia.pl/index-1.php?art=499&start=0&irek=479
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #1 : Marzec 10, 2011, 22:54:07 »

Nowe wraca!
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #2 : Marzec 11, 2011, 08:40:48 »

A nie boicie się, że w ten sposób licencję będą dostawały tylko 1-2 ogiery rocznie i za parę lat nie będzie czym kryć? Że na tle sp będą wypadały słabo, nawet jeśli w swojej rasie będą ok i do tego lepsze niż np. ogiery uznane rok wcześniej przy własnym ZT albo kilka lat wcześniej? Selekcja i zmniejszanie liczby ogierów jak najbardziej, byle nie przesadzić.
Jakoś trakeny mają swój zakład i chyba nikomu to nie przeszkadza i nie narzeka na brak selekcji.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #3 : Marzec 11, 2011, 10:52:12 »


Jakoś trakeny mają swój zakład i chyba nikomu to nie przeszkadza i nie narzeka na brak selekcji.

Z tego co wiem, to oni narzekają właśnie na brak selekcji.

Ja się cieszę, bo jak się dochowam ogiera, to będę mógł udowodnić, że nie tylko jest on najlepszy w danym roczniku w rasie, ale jest po prostu najlepszy, czego wszystkim hodowcom xo życzę. Jak ktoś się boi Gargamela to niech zaraz idzie spać!
Zapisane
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« Odpowiedz #4 : Marzec 11, 2011, 11:06:00 »

Zgadzam się z przedmówcą w 1000% taki wspólny zakład pozwoli bezpośrednio porównywać konie młp z innymi również z tymi niemieckimi:) może to jest sposób żeby pokazać i jeźdźcom i hodowcom potencjał i możliwości tej rasy i przyciągnąć ich do siebie. Może w końcu nadejdzie ten czas kiedy zawodnik po zakup konia sportowego uda się do Polskiego hodowcy i to jemy zostawi te 50 tyś czy mniej lub więcej a nie naszym zachodnim sąsiadom:)
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #5 : Marzec 11, 2011, 11:16:10 »

Ja jestem za.
Zamknięcie się we własnym gronie na pewno nie pozwala na rzetelną ocenę. ZT z ogierami SP zdawał choćby Rashim (zresztą z dobrym wynikiem, na 8 miejscu). W Niemczech w ZT Marbach wygrał AA po Askarze, więc czemu u nas miałoby się nie udać ?
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #6 : Marzec 11, 2011, 11:33:48 »

Optymiści Uśmiech Macie znacznie więcej wiary w młp niż ja.
Dobrze chociaż, że w ZT hodowca nie wybiera jeźdźca (chyba że się mylę). Nie wiem, czy ogiery młp tak łatwo wytrzymałyby konkurencję z ogierami sp o zachodnich papierach / ogierami zachodnimi sprowadzanymi przez bogate kluby sportowe i dosiadanymi przez najlepszych jeźdźców.

Zresztą jeśli padną stada, to i tak nie będzie wyboru. Ten pomysł ma jakiś związek ze sytuacją w Bogusławicach?
Zapisane
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« Odpowiedz #7 : Marzec 11, 2011, 11:53:46 »

ale właśnie rywalizacja z ogierami Sp czy tam zachodnimi "zmusi" hodowców do takiego dobierania osobników aby przyszłe ogiery małopolskie były coraz lepsze, pewnie na początku młp nie będą tam dominować ale po latach ciężkiej pracy jest to możliwe:) a poza tym w końcu będą mogły nawiązać rywalizację z innymi ogierami, bo do tej pory taka rywalizacja była możliwa tylko na zawodach, a wiadomo jaki jest udział koni małopolskich w sporcie..podejmowały się tego tylko nieliczne osobniki teraz może to się zmieni
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #8 : Marzec 11, 2011, 12:08:47 »


Dobrze chociaż, że w ZT hodowca nie wybiera jeźdźca (chyba że się mylę).

Mylisz się Uśmiech

Nie wiem, czy ogiery młp tak łatwo wytrzymałyby konkurencję z ogierami sp o zachodnich papierach / ogierami zachodnimi sprowadzanymi przez bogate kluby sportowe i dosiadanymi przez najlepszych jeźdźców.

Popatrz na wyniki ZT klaczy.
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #9 : Marzec 11, 2011, 12:49:59 »

a) Ale chyba nie na takiej zasadzie, że zatrudnię mistrza Polski żeby pokazał mojego i tylko mojego konia podczas próby?
b) Przyjrzę im się, chociaż mam wrażenie (pewnie znowu mylne Mrugnięcie , bo moje wrażenia są tylko teoretyczne) że klaczy jest o wiele łatwiej zaliczyć ZT z dobrym wynikiem niż ogierowi i patrzy się na nie bardziej wyrozumiale. Ale racja, w artykułach podkreślane są dobre wyniki klaczy młp albo ich córek.

Fajny temat, bo przy okazji się doszkolę. Właściwie to już mnie przekonaliście i piszę żeby coś się działo na forum  Duży uśmiech
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #10 : Marzec 11, 2011, 12:52:47 »

Jeżeli nadal ZT będą 3-miesięczne to pewnie młp stracą, przy dłuższym treningu zawsze zyskają ( to tak z mojego doświadczenia ). Przy obecnej sytuacji ekonomicznej to nierealne , aby wydłużyć zakład, portfele hodowców i tak już świecą pustkami, ale i tak jestem za tym, aby było tak jak kiedyś - wszystkie razem.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #11 : Marzec 11, 2011, 14:32:31 »

Jeżeli nadal ZT będą 3-miesięczne to pewnie młp stracą, przy dłuższym treningu zawsze zyskają ( to tak z mojego doświadczenia ). Przy obecnej sytuacji ekonomicznej to nierealne , aby wydłużyć zakład, portfele hodowców i tak już świecą pustkami, ale i tak jestem za tym, aby było tak jak kiedyś - wszystkie razem.

Jeśli będą razem, to jakość uznawanych ogierów młp. nie będzie odstawać w dół od ogierów sp, i choćby już po to warto to zrobić. Jeśli stracą to po jajach i do widzenia. Popatrzcie na trakeny, też się z nich jeszcze 10 lat temu Niemcy śmiali, ale postawili na ostrą selekcję, otworzyli się na sport i dziś wygrywają wspólne zakłady, na których skaczą jak holsztyny, a ruszają się jak oldenburgi czy hanowery, płodzą Totilasy, etc.
Zapisane
Arabica
Użytkownik

Wiadomości: 24


« Odpowiedz #12 : Marzec 11, 2011, 15:22:47 »

A ja absolutnie jestem za tym aby były wspólne zakłady treningowe, niemniej jednak uważam, że to będzie przysłowiowy "gwóźdź do trumny" dla rasy małopolskiej.
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #13 : Marzec 11, 2011, 19:53:45 »

Witam, moim zdaniem bardzo dobry pomysł, a takie konfrontacje z czasem wyszły by z dużym pożytkiem dla rozwoju rasy.
Dodam tylko na podstawie ZT w Doruhowie dla klaczy w którym brały udział dwie nasze dziewczynki (jedyne młp), że takie zakłady wyglądają bardzo ,,ciekawie”, a w tych innych rasach nie wszystko jest takie różowe, co prawda próbę wygrała klacz wlkp, ale po młp Domestosie.
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #14 : Marzec 11, 2011, 21:35:44 »

Ja również uważam, że wspólny ZT dla ogierów to bardzo dobry pomysł. Nawet jeżeli w pierwszych latach nastąpi spadek liczby ogierów małopolskich zdobywających licencje, to będzie to czynnik motywujący dla hodowców, żeby nie zgłaszać przeciętnych koni, tylko te najlepsze. Po jakimś czasie zaostrzone zasady przyniosą efekt. A póki co moim zdaniem nie jest aż tak mało ogierów małopolskich, żeby urzeczywistnił się problem, że nie ma czym kryć.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

worldofdogs stadoaraba szkola-gartossa pssu real