FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 16:13:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Shagya  (Przeczytany 26181 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rebe
Użytkownik

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #15 : Maj 20, 2008, 11:02:30 »

Montana - przyjedź koniecznie, atmosfera w stajni jest super, a arabki w formie.
Jak wspomiałem wcześniej, chodzą w rekreacji - nie wiem czy miały okazję jeździć w Polsce w zaprzęgu - raczej nie. Mam okazję jeździć na obu, więc coś mogę powiedzieć na ich temat. W obejściu spoko, w stajni zero problemów. Kłopotów zdrowotnych -  z tego co wiem - też nie miały.
Charaktery mają różne.
Siwy to stary cwaniak, jest chimeryczny, lubi rządzić, i podobno jak na Węgrzech chodziły w jednym zaprzęgu - to on był pan prezes. Na ujeżdżalni jak pozna słabego jeźdźca (a w rekreacji to duże prawdopodobieństwo), to jest wożenie tyłka. Ale jak się go przyciśnie (co nie jest proste), to fajnie chodzi, można nawet trochę  poskakać i widać że ma chłopak możliwości, a przede wszystkim myśli.
Z kolei Kalandor to zdecydowanie aktor drugiego planu (z jednym wyjątkiem - patrz niżej), łatwiej go zmusić do współpracy, trochę skacze, ma wygodniejsze chody, ale prochu nie wymyśli.
Za to teren to już zupełnie inna bajka.
Gniady jest jak Dr Jekyll i Mr Hyde. Z rekreacyjnego wałka zmienia się w prawdziwego kuhailana. Tutaj Siwy nie ma szans. Ale trzeba uważać, bo jak Kaluś poczuje zew, to trudno go zatrzymać i można wylądować na drzewie  Mrugnięcie.
I jeszcze jedna uwaga odnośnie Siwego - w życiu nie widziałem gada który tak by się marszczył jak mu coś nie pasi.       
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #16 : Maj 20, 2008, 11:49:46 »

ja mam wnuczkę kobyłkę Oregon xx x Dahoman IX x Saumur xx x Wielki Szlem oo i jej córkę zinbredowana na Dahomana IX o (3 na 4) i powiem, że chętnie skojarzyłabym je z jakimś złoto gniadym Dahomanem - cały czas jęczę, że moja kobyłka nie urodziła jeszcze źrebola takiej maści  Mrugnięcie
Zapisane
MoOoniorek
Użytkownik

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #17 : Maj 31, 2008, 13:36:40 »

Hodito i Kalandor stoją w stajnii we Włosaniu www.wlosan.pl jakby ktoś się chciał wybrać a nie wie gdzie to to chętnie pomogę Uśmiech Koniki tak samo jak ich własciciele są bardzo przemili,znam ich dobrze nie raz już słyszałam historię tych dwóg przyjemniaczków a Hodito jest jednym z moich ukochanych koni...Jakby ktoś chciał fotki mam cały dysk Uśmiech

Hodito und JA ^^


Kalandorek Uśmiech



PS: Powie mi ktoś jak się tu wkleja fotki Język
_______________________________________________________________
Linki poprawiłam, fotki już widoczne, instrukcja wstawiania w dziale obsługa forum.
m
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #18 : Lipiec 17, 2008, 17:38:30 »

Pogrzebałam trochę w moich papierowych zbiorach i znalazłam 2 artykuły, które mogą kogoś zainteresować. Są stare, bo z lat 1999 i 2001 (a pisane pewnie w 1998 i 2000), ale o dziwo niektóre ze wspomnianych tam ogierów nadal kryją, więc może warto było skanować. Niestety jeden mam tylko w wersji niemieckiej (niestety, bo po niemiecku znam ledwie kilka słów Smutny ), drugi na szczęście po niemiecku i angielsku. Może ktoś zna niemiecki i mógłby streścić jakieś ciekawsze informacje?
Ale do rzeczy.

Artykuł pierwszy jest o Kabiuku - pisaliście wcześniej o jednym z tamtejszych ogierów.
Tu jest link do skanów:
http://s277.photobucket.com/albums/kk51/koniowate/Kabiuk/

A tu zdjęcia ogierów:
Mefistofel (ma w rodowodzie 2x polskiego araba Faruk)


Fram (też Faruk w rodowodzie)


Zefir (Faruk i Złotnik w rodowodzie)


Drugi artykuł jest o Radowcach. Kiedyś to była stadnina słynna na całą Europę, a jak jest teraz? Może ktoś z was tam był albo przynajmniej słyszał o niej coś ciekawego?
Link:
http://s277.photobucket.com/albums/kk51/koniowate/Radowce/

I ogiery - na zdjęciach prezentują się ciekawie. Bardzo bym chciała, żeby w Polsce kryły jakieś ogiery w podobnym typie i z równie pięknymi rodowodami.

Dahoman XXXIX (oby ród na nim nie wymarł Smutny )


El Sbaa XII-2



Aż się prosi żeby Hebab zyskał towarzystwo i wsparcie jakiegoś fajnego kolegi dahomana czy shagyi...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #19 : Lipiec 24, 2008, 16:32:29 »

Marta
ja mam gdzieś artykuł o Radowcach z KP ze zdjęciami p. Kordalskiego na wspomnainym Dahomanie XXXIX ! Jak go wygrzebię to zeskanuję i wrzucę. Oj zdecydowanie by się przydał jakiś złotogniady Dahoman Uśmiech Hebaby fajne, ale za dużo siwych  Język
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #20 : Lipiec 24, 2008, 21:31:50 »

I kasztanów Duży uśmiech
Zapisane
m.indira
Użytkownik

Wiadomości: 79


« Odpowiedz #21 : Lipiec 26, 2008, 20:27:18 »

218 Dahoman X to nie nasz Etat?
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #22 : Lipiec 26, 2008, 20:55:58 »

Marta
ja mam gdzieś artykuł o Radowcach z KP ze zdjęciami p. Kordalskiego na wspomnainym Dahomanie XXXIX !
Dobrze że mi przypomniałaś. Kiedyś go czytałam i powinnam jeszcze mieć ten numer KP.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #23 : Lipiec 27, 2008, 09:24:51 »

218 Dahoman X to nie nasz Etat?

tak, Dahoman X ( Dahoman IX - Etna ) to nasz janowski Etat : )



Obecnie wysoko cenionym reproduktorem używanym w dziale shagya w Topolczankach jest syn Etata - gniady Dahoman XI.
Ilu uznanych synów miał Etat w Polsce ?


Aragorn po Dabur Dahomanie kryje w mazowieckim, jestem ciekawa jego potomstwa....
Zapisane
Dyra
Użytkownik

Wiadomości: 9



« Odpowiedz #24 : Wrzesień 18, 2008, 13:07:23 »

Również uważam, że przydało by się więcej ogierów rasy Shagya, moja klacz ma Shagya w pra pra dziadkach.
Ogolnie styczności nie miałam z Shagya, ale chętnie bym pokryła moja klacz jakimś fajnym ogierem tej rasy.
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #25 : Wrzesień 18, 2008, 13:19:10 »

Aragorn jest cały czas u swojego hodowcy czy sprzedany został?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #26 : Wrzesień 18, 2008, 14:37:08 »

został sprzedany, stoi w woj. mazowieckim na pólnoc od Warszawy
Zapisane
alisparafka
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #27 : Wrzesień 20, 2008, 16:59:20 »

ja jestem jak najbardziej za Shagya. Sama mam klaczkę która w rodowodzie ma wile arabów shagya. Wastawiłabym jej zdjęcie tylko coś mi nie wychodzi  Co?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 20, 2008, 17:10:52 »

montana , w którym miejscu stoi aragorn dokładnie? znajoma ma czystą shagye z Czech, dała już źrebaka po Monsunie ( taki, se jak to po Monsunie) i chce coś z tej familii co Dabur, nawet coś bąkała o sprowadzeniu nasionka Daru
Zapisane
alisparafka
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #29 : Wrzesień 24, 2008, 16:20:06 »

Parafina
ojciec Palant- www.allbreedpedigree.com/palant3
matka Portmonetka- www.allbreedpedigree.com/portmonetka
tak by to wyglądało Uśmiech
dziękuje za instrukcje  Mrugnięcie zdjęcia wstawię jutro(o ile nie zapomnę i będę miała czas)
pozdrowionka:)

________________________________________________________________________





przepraszam że tak późno zdjęcia wstawiam, ale tak jakoś wyszło Uśmiech

________________________________________________________________________
poprawione, m.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

real stadoaraba devgru julandia pssu