FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 14:42:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Walny Zjazd Międzynarodowej Organizacji Konia Angloarabskiego CIAA  (Przeczytany 7960 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Październik 29, 2009, 19:39:55 »

"We wtorek ( 27.10.)wieczorem do Janowa przyjeżdżają uczestnicy Walnego Zjazdu Międzynarodowej Organizacji Konia Angloarabskiego CIAA. W środę odbędą się posiedzenia komisji, a w czwartek Walne Zgromadzenie. W programie także zwiedzanie stadniny i pokazy koni. W piątek zakończenie. Współorganizatorem zjazdu jest PZHK."
http://www.janow.arabians.pl/pl/aktualnosci/

Troszke na ten temat napisano już na shoutboxie, zapraszam do dyskusji w tym wątku. 
Napiszcie proszę liste pokazywanych koni, o których wam wiadomo, kilka juz wymieniono
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #1 : Październik 30, 2009, 09:28:41 »

Byłyśmy wraz z ArkąGrecją. Mam zdjęcia, ale jakość fatalna- pokaz był na hali po południu, więc zdjęcia składają się głównie z kropek i rozmazanych plam. Po południu wrzucę. ArkaGrecja kręciła filmik- cóż, Oskara nie dostanie, ale czasem konia widać  Mrugnięcie  Duży uśmiech Tylko że z filmikami gorszy będzie problem- bo my obie miałyśmy po raz pierwszy do czynienia z kamerą i nie znamy się w ogóle na obróbce filmików.
No to teraz napiszę o koniach. Na początek był kadryl 6 ogierów arabskich: Porto, Saracen, Album, Perseusz, Alwaro i Metropolis. Potem Janów pokazał klacze z rodziny Cypressy (?): Asakę, Asyrię i Astellę z ogierkiem po Dounba. Dalej Bogusławice z Emetytem (bosko spokojny i grzeczny) i Ramzesem po Emetycie (próbował kopnąć prowadzącego!). Białka pokazała Awansa, Kampa (ruch piękny, choć mi się kojarzył z zaprzęgowym  Mrugnięcie ), Emanora i Efekta. Walewice pokazały Frazesa. Następnie szły konie prywatne: Pasadena po Krym, Lusi po Lubań, Akustyka po Jung, Mocca po Baryt, Ambrozja po Brokat Bej, Persja po Hrubieszów, Aronia po Emetyt, Delia po Bajt, Juturka po Hegemon, Ekologia po Werbel, Egeria po Firście i Arwena po Daburze luzem.
Dalej szły konie pokazane użytkowo: Dionizos po Frazes, Baryt i Huzar, Frazes- skakały. Agrest pokazał się ujeżdżeniowo. A już na sam koniec wjechały Dziekan i Mefisto.
Janów na koniec pokazał rodzinę Emerychy- sama Emerycha weszła w wieńcu, pokazano jej córki: Ekspansję, Edycję i Eminencję, córkę Ekspansji- Eskapadę, oraz córki Eminencji: Estymę, Esencję, Ekspedycję, Emeraldę i Eminę z klaczką po Dounba. No i synowie: Emanor, Efekt i Emetyt, oraz wnukowie- czyli zaprzęgowcy.
Całość wspaniała, naprawdę warto było jechać 2 godziny żeby popatrzeć!   
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #2 : Październik 30, 2009, 09:33:31 »

Babcia poprzedniego dnia akurat tak sobie wyglądała, mało reprezentacyjnie w boksie, ale Francuzom bardzo dokładnie i ze szczegółami opowiedzieliśmy kto ona zacz Chichot
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #3 : Październik 30, 2009, 14:29:46 »

Emerycha w ogóle mało reprezentacyjnie już wygląda, ale ruję na pokazie zaprezentowała wzorcową Duży uśmiech

________________________________________________________

http://picasaweb.google.pl/AleksandraAlicja/JanowPodlaskiPokazKoniMaOpolskich29102009#
Ze względu na to, że korzystam z pożyczonego internetu, to wrzuciłam ABSOLUTNIE wszystkie zdjęcia, także te, których bym się normalnie wstydziła  Mrugnięcie Zdjęcia są podpisane, ale nie wiem dlaczego w picasie tego nie widać  Co? Za to, jak będziecie kopiować, to nazwa konia będzie  Duży uśmiech Smacznego  Uśmiech
Teraz tak patrzę, że zdjęcia wrzuciły się mniej więcej po kolei wg podanego przeze mnie spisu!
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #4 : Październik 30, 2009, 15:13:39 »

Świetne fotki Chichot
Dzięki temu, że z różnych pozycji, to można dokładniej konie obejrzeć Mrugnięcie

______________________________________________________________

A tą:

do Foto-strzału Chichot
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #5 : Październik 30, 2009, 15:17:24 »

To pierwszy skok Dionizosa, był trochę zdziwiony i stąd ten śmieszny skok  Duży uśmiech Potem już ładnie szedł.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #6 : Październik 30, 2009, 21:03:36 »

Dzieki za relacje, fotki są wystarczająco dobre i wyraźne  !!

notka na stronie janowskiej
http://www.janow.arabians.pl/pl/imprezy/2009-10_ciaa_2009.php
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #7 : Październik 31, 2009, 22:38:44 »

Na stronie Kresowej Stajni (www.kresowastajnia.pl) są już zdjęcia Arweny autorstwa Mateusza Staszałka- toteż można porównać, ile daje profesjonalny aparat z profesjonalnym obiektywem, w porównaniu do mojego (aparat dla profesjonalnych amatorów z takimże obiektywem!)  Spoko Z niecierpliwością czekam na fotorelację na www.pzhkm.pl  Duży uśmiech
 
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #8 : Październik 31, 2009, 23:05:26 »

Na stronie SK Janów Podlaski pojawiła relacja!
http://www.janow.arabians.pl/pl/imprezy/2009-10_ciaa_2009.php
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #9 : Listopad 01, 2009, 14:43:24 »

wrzuciłam już ten link, post wyżej Mrugnięcie
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #10 : Listopad 01, 2009, 15:14:14 »

błąd sie wkradł. nie delia po Bajcie tylko druzja po barycie Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #11 : Listopad 02, 2009, 13:04:15 »

Pokazy fajna sprawa, ale dlaczego nikt nie pisze o merytorycznej czesci zjazdu? Czyzby forma daleko przekraczala tresc? Podobno ktos z forumowiczow mial brac udzial w obradach?
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #12 : Listopad 03, 2009, 10:32:08 »

Bo na zjazd trzeba było być zaproszonym, my byłyśmy na ogólnodostępnym pokazie, a Wiwiana była na całym zjeździe i może coś ujawni Co?
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #13 : Listopad 03, 2009, 13:58:10 »

Fotorelacja z pokazu:
http://www.pzhkm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=173:pokaz-janow&catid=37:wyniki&Itemid=55
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #14 : Listopad 04, 2009, 11:07:45 »

No jestem, jestem Mrugnięcie

W czasie zebrań komisji w środę podnoszono kwestie różne, m.in. wspólnego uznawania ogierów w krajach członkowskich. I tu ciekawostka - mamy najbardziej rygorystyczne kryteria prób dzielności ogierów. Hm.
I druga - w jednym z krajów wymyślono postulat, by można było kryć każdym ogierem, który jest ogierem. Decyzja o wyborze należy do właściciela klaczy.

Anglia ma problem, bo ich komisja ksiąg dopuszcza do AA tylko xxoo, wszelka półkrew AA niezależnie od % ląduje w ogólnej księdze półkrwi ze wszystkim innym. Chcieliby te konie odzyskać, ale jest opór materii.

Poza tym sprawy promocyjne - najlepsze konie pod najlepszych jeźdźców, dopłaty do nagród w zawodach, czapraki z logo organizacji itd.

Jak dla mnie osobiście konkretów wiele nie padło, ale to tylko moja prywatna opinia. Może wymyślili coś podczas walnego zebrania w czwartek, ale takich informacji już nie posiadam.

Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

real rrp307 julandia shd stadoaraba