FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 05, 2024, 11:40:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piętnowanie/ palenie  (Przeczytany 18139 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #15 : Kwiecień 03, 2008, 12:31:31 »

ja też jestem jak najbardziej za piętnowaniem koni - i nie tylko państwowych hodowli. Każdy koń wpisany do księgi głównej powinien mieć piętno, nie było by później takich problemów ze zidentyfikowaniem osobnika. Na zawodach też rzadko kiedy można usłyszeć rasę konia na jakim zawodnik startuje... a zakaz piętnowania to już w ogóle jakiś absurd...
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 09, 2008, 12:49:32 »

Popieram większość, która się tu wypowiedziała.Nie trzeba się wstydzić tego co się ma i sprzedaje w świat.Oczywiście po selekcji ;)Tylko znakowanie przez wymrażanie daje odczucie, że hodowla nie jest wymarłą dziedziną kultury państwa.Wypalanie wydaje mi się ciut okrutne...Ale wymrażanie na pewno nie jest tak bolesne.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #17 : Kwiecień 13, 2008, 16:18:34 »

Piętno ogiera Grom 1996 po Empik

Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #18 : Kwiecień 13, 2008, 16:26:26 »

ooo - też ma "L" w środku... Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #19 : Kwiecień 26, 2008, 22:38:26 »

a ten nie ma

Hejnag 1996 ( Jasyr - Haga /Humor )


mam nadzieje, ze widać piętno na tym zdjęciu, bo nie mam ujęcia gdzie byłoby dobrze widoczne i wyraźne
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #20 : Czerwiec 17, 2008, 07:19:24 »

Ja osobiście jestem za paleniem, a nie za wymrażaniem gdyż palenie jest szybsze a co za tym idzie mniej stresujące dla konia. Żeby dobrze wymrozić numer trzema miejsce mrożenia wygolić, a żegadło trzymać minutę na skórze. to takiego źrebaka trzeba trzymać mocno i bardzo stanowczo. A przy paleniu należy koniowi zasłonić oko od żegadła, bo bardziej go stresuje widok rozgrzanego do czerwoności metalu niż chwilowy ból. Źrebaki po paleniu nie wyglądają na nieszczęśliwe. Z tymi czipami to do dupy pomysł jest Złość
Zapisane
Tysia
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #21 : Czerwiec 28, 2008, 23:23:18 »

Ja jestem za.
I chetnie bym znakowla wlasne konie, ale sama tego nie zrobie...
Mamy klacz z paleniem janowskim, reszta bez palen.
Dziwne ze zakaz a jakos na zachodzie pala tzn wymrazaja nawet mieszanki maja numery zeby bylo je latwiej rozpoznac.
ale co zrobic, to Polska wlasnie... Niezdecydowany
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #22 : Lipiec 17, 2008, 18:11:52 »

Każdy koń wpisany do księgi głównej powinien mieć piętno, nie było by później takich problemów ze zidentyfikowaniem osobnika.
Otóż to. Tylko żeby z sensem znakować konie piętnami rasy trzeba najpierw mieć porządek w papierach rasy, a nie wpisywać do ksiąg jak się opisującemu zachce.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #23 : Lipiec 17, 2008, 21:50:08 »

czy stadniny, które piętnują swoje konie numerami nie moglyby pietnowac także uda symbolem rasowym ?
miło by było gdyby janowskie czy walewickie małopolaki miały piętno

U nas 3 kobyły w stadzie ponumerowane, ale tylko numery stadninowe na siodle...
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #24 : Lipiec 19, 2008, 20:45:51 »

Janów twierdzi, że hoduje angloaraby to może się wstydzi takiego palenia Duży uśmiech, być może nie pasuje do J pod koroną
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #25 : Lipiec 21, 2008, 15:53:54 »

W ślązakach piętno rasowe dostają kobyły z licencją, choć nie wiem, jak to teraz będzie, bo ponoć główna hodowczyni z Książa ma sprawę w sądzie o znęcanie się nad zwierzętami  Z politowaniem (dotyczy wypalania). Osobiście chętnie będę znakowała swoje konie- nawet wbrew prawu, a jakby co, to się będę podpierać Unią  Duży uśmiech W rasie American Quarter Horse jest tak, że hodowca ustala sobie wzór piętna (np. fantazyjnie skręcone dwie literki B, albo jakiś symbol), zgłasza go w American Quarter Horse Associacion, oni za drobną  Mrugnięcie opłatą robią takie piętno i przysyłają hodowcy- i ten sam sobie wypala lub wymraża- wedle uznania. Bardzo fajna sprawa.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #26 : Lipiec 21, 2008, 16:22:45 »

Janów twierdzi, że hoduje angloaraby to może się wstydzi takiego palenia Duży uśmiech, być może nie pasuje do J pod koroną

heheh, no tak, faktycznie tak moze byc ; )

choć nie wiem, jak to teraz będzie, bo ponoć główna hodowczyni z Książa ma sprawę w sądzie o znęcanie się nad zwierzętami  Z politowaniem (dotyczy wypalania).

 Szok no nieeeee
to skoro problem ma Książ to wynika z tego, ze Janów, Michałów, Walewice, Racot też ? ( Jakie jeszcze stadniny pietnuja aktualnie ? ) No wlasnie, jak to nasze prawo teraz dokladnie stanowi, wymrażac tez u nas teraz oficjalnie nie wolno ?

To jest niesprawiedliwe, wszyscy palą tylko my nie  Zawstydzony ( palacze cholerni ; ) )
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #27 : Lipiec 21, 2008, 18:31:21 »

No my konie katujemy i inne znęcania, a zkup holsztynów niemieckich z tego roku to: "pal9one piętnem h0olsztyńskim" to ok i w euro.
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #28 : Lipiec 21, 2008, 18:47:58 »

Jakie jeszcze stadniny pietnuja aktualnie ?
Gładyszów Uśmiech
Zapisane
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« Odpowiedz #29 : Lipiec 22, 2008, 09:30:36 »

A jeśli klacz hodowli janowskiej posiada palenie tylko z jednej strony -lewej, nr jedynie, czy jest to jakaś osobliwość czy to norma???


Wypalanie wydaje mi się ciut okrutne...Ale wymrażanie na pewno nie jest tak bolesne.
-  Nie na każdym koniu mróz będzie widać  Uśmiech

Ja jestem za.
I chetnie bym znakowla wlasne konie, ale sama tego nie zrobie...

Mój brat dobrze pali. Jak jednemu koledze rękę podpalił to się tamten dwa tygodnie leczył. Chichot
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

shd stadoaraba worldofdogs real szkola-gartossa