FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 15, 2024, 03:48:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZT 2010 - ogiery  (Przeczytany 38091 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #60 : Wrzesień 25, 2010, 10:36:28 »

el ejido,elaborat nie powala, kadryl skakał najlepiej z koni janowskich


El Ejido mnie kompletnie rozczarował - wysokonożny, przecineczek taki, głowa jakaś garbata, w skokach zupełnie się nie pokazał - w korytarzu pędził. Pod siodłem lepiej, nieźle galopował, był skupiony, ale na tle El Bonillo klapa.

 Chichot
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #61 : Wrzesień 25, 2010, 11:28:10 »

Ale on się niesamowicie poprawił od połówki no i zdecydowanie nadrobił charakterem, jezdnością.
Z tymi do odstrzału za to prawie trafiłam  Duży uśmiech

Cytat: ar...?
Do odstrzału moim zdaniem Horyzont i Achilles, Assad, Kadryl, Mit
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #62 : Wrzesień 25, 2010, 11:34:58 »

A jak jest teraz z tym odstrzałem, od 90 pkt. dostają licencję?

Kadryl nie był taki zły, z tego co widziałem.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #63 : Wrzesień 25, 2010, 11:46:22 »

Tak minimum do otrzymania licencji to 90 pkt, a żeby zdać próbę wystarczy 80 pkt. Trochę to pokręcone - dla mnie wszytskie te które zdadzą powinny dostawać licencję albo należy ustalić wyższy próg.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #64 : Wrzesień 25, 2010, 12:00:13 »

Wydaje mi się, że dobrze, że te progi idą do góry. Jeżeli odrzuca się tylko 4 ogiery z 25 jak kiedyś, to równie dobrze można uznawać na podstawie samej bonitacji, po co cała zabawa w trening?? Moim zdaniem powinno być tak, że do uzyskania licencji jeden z trzech indeksów powinien być wyższy niż jakieś 115-120. Jak nie to licencja przez sport. A tak nadal "produkuje się" sporo jednak przeciętnych ogierów.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #65 : Wrzesień 25, 2010, 12:03:28 »

Pewnie, że dobrze. Jakby uznali trzy najlepsze to też chyba nic złego by się nie zadziało, skoro w Holandii uznają rocznie kilkanaście (mówie o samych KWPN ).

Może niejasno się wyrzaiłam. Moim zdaniem próg otrzymania licencji mógłby być równy z minimalną liczbą pkt potrtzebnych do zdania ZT. Byłoby to łatwiejsze do ogarnięcia.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #66 : Wrzesień 25, 2010, 19:55:07 »

Wklejam kilka zdjęć z pierwszego dnia:

El Ejido





Jaśmin



Hati



Kadryl



Elaborat



Armani

Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #67 : Wrzesień 26, 2010, 13:54:38 »

ma ktos szczegolowe wyniki?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #68 : Wrzesień 27, 2010, 18:14:38 »

juz się pokazały http://pzhk.pl/docs/zt_bog_09_2010_wyniki.pdf

w Gnieźnie uznany został tarantowaty Lord/Wig
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #69 : Wrzesień 27, 2010, 21:38:42 »

http://www.pzhkm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=268:bogusawice-2010-wyniki-proby-dzielnoci-&catid=51:ogiery&Itemid=63
Zapisane
G-Santa
Użytkownik

Wiadomości: 50


« Odpowiedz #70 : Wrzesień 28, 2010, 07:22:00 »

Mam pytanie, jak są liczone indeksy ogólne, tzn. co do czego sie dodaje?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #71 : Wrzesień 28, 2010, 09:10:33 »

Mam pytanie, jak są liczone indeksy ogólne, tzn. co do czego sie dodaje?

Wszystkie oceny cząstkowe są standaryzowane (tzn. odejmowana jest średnia i dzielone przez odchylenie standardowe dla danej cechy) a następnie dodawane z odpowiednimi wagami. Dla każdego indeksu wagi są różne. Przy skokowym najważniejsze są skoki, a przy ujeżdżeniowym oceny za skoki mają wagi zero. Chyba w programie hodowlanym są te wagi podane.
Zapisane
G-Santa
Użytkownik

Wiadomości: 50


« Odpowiedz #72 : Wrzesień 28, 2010, 13:00:05 »

jasiek dzięki
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #73 : Wrzesień 28, 2010, 21:35:39 »

Zawsze pomagam, jak potrafię  Mrugnięcie

Dziwi mnie natomiast brak dyskusji po tegorocznym zakładzie, w końcu to najważniejsze wydarzenie w roku dla rasy. Kwiat młodzieży męskiej poddany ocenie, a nikt nie ma wrażeń do podzielenia??

Mi się wydaje, że stawka była dość wyrównana, bez osobników wybitnych, ale fakt, że niezłe Lombard i Horyzont okazały się za słabe na licencję, dobrze o niej świadczy. Pokrojowo było różnie, taki Jafar wygląda jak kobyła, ale z drugiej strony, nie było ogierów ordynarnych w typie, nie przypominających angloaraba. Ogólnie stawka raczej lepsze niż rok temu, ale gorsza niż w 2008 (chociaż bardziej wyrównana), porównywalna jakością do tej z 2007 chyba..

Indywidualnie, bardziej niż w końcowym rankingu podobał mi się Elaborat, a mniej Jaśmin i Amurat. Lombard chyba też zasłużył na wyższe miejsce. Oceny kierownika są z większym "jajem" niż komisji i chyba bardziej odzwierciedlają to co sam widziałem, choć nie zawsze. Generalnie jest zbyt duża rozbieżność ocen między kierownikiem a komisją, nie wiem z czego wynikająca (na przykład wg kierownika Diokles i Jaśmin galopują tak samo, wg komisji dzieli je aż 2 punkty, czyli 2,5 odchylenia standardowego, co przekłada się na ok. 5 punktów w indeksie ogólnym!).

Co Wy o tym myślicie?
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #74 : Wrzesień 29, 2010, 09:53:28 »

Może dlatego, że nie ma o czym  Smutny . Nie byłam osobiście, ale oglądając zdjęcia nie znalazłam żadnego ogiera, którego użyłabym w hodowli  Płacz
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

coffee st-fu amtowaroznawstwo sherwood endriuadventurezg