FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 12, 2024, 00:18:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zadaj pytanie :)  (Przeczytany 140810 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #150 : Maj 04, 2009, 08:50:37 »

Cytuj
jak ratowac ogon, zjadany przez źrebaka, z bujnej kity zostało wspomnienie, grrr  Złość

Chyba najpierw poszukac przyczyny zjadania i wyeliminowac ja..(za mało objetosciowej paszy,robaczyca?  nie mam pojecia bo tylko slyszalam o takich przypadkach ale u koni głodzonych-a to raczej Twojego nie dotyczy...)
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #151 : Maj 04, 2009, 09:27:28 »

Polecam maść Crib Halt i po sprawie Język
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #152 : Maj 04, 2009, 09:37:51 »

Ogiera xx nie przyjmą na Zakład Koni Małopolskich do Bogusławic, jeśli już to mógłby on trafić do Białego Boru.

a ja też do tej pory byłam przekonana, ze folblut mogłby brac udział w ZT razem z ogierami młp w Bogusławicach
w myśl tego zdania
"Ogiery pełnej krwi angielskiej mogą być użyte do doskonalenia rasy małopolskiej, jeżeli:

    * zdały któryś z wariantów prób przewidzianych dla ogierów rasy małopolskiej"

czyli jednak Biały Bór i ogiery innych ras, na 100 % w Bogusławicach nie zostałby przyjęty ze stawka ogierów m ?
Dobrze wiedzieć
Wogóle byly w ostatnich latach jakies xx na ZT ?

Cytuj
jak ratowac ogon, zjadany przez źrebaka, z bujnej kity zostało wspomnienie, grrr  Złość

Chyba najpierw poszukac przyczyny zjadania i wyeliminowac ja..(za mało objetosciowej paszy,robaczyca?  nie mam pojecia bo tylko slyszalam o takich przypadkach ale u koni głodzonych-a to raczej Twojego nie dotyczy...)

nam w zeszłym roku ogierek zjadał matce grzywe, wylizywał, miętosił i w koncu wyrywał maltretowane pasemko, nie sądze zeby miało to u nas jakąś głebszą przyczynę
Nasmaruj ogon rozcieńczonym octem i daj znac czy pomogło na Urwisa Mrugnięcie Zaszkodzić nie zaszkodzi
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #153 : Maj 04, 2009, 11:46:32 »

za mało objetosciowej paszy,robaczyca?  nie mam pojecia bo tylko slyszalam o takich przypadkach ale u koni głodzonych-a to raczej Twojego nie dotyczy...

raczej nie dotyczy, siana ma do oporu (teraz chodzi po 10 godzin na pastwisko), odrobaczana była matka i on też
mama je paszę dla klaczy z wszelkimi witaminami, młody zresztą też specjalną dla źrebiąt
zęby mu może rosną czy jak bo podgryza wszystko
wcześniej matce minimalnie grzywę "naruszył"

montana
spróbujemy najpierw ocet w takim razie
i jak nie pomoże sięgniemy do chemii
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #154 : Maj 06, 2009, 20:44:42 »

a powiedzcie czy ktorys z waszych podrostków przy zmianie zebów miał bóle dziąseł?
mój ma okropne-tzn domaga sie masażu i to naciskajac z taka siła na reke że ledwo moge tam palcami ruszać..i mógłby tak bez końca..Co stosujecie?
Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #155 : Maj 11, 2009, 22:01:40 »

Spotkaliście się ze zjadaniem ziemi, piasku przez źrebaka? Mój mały nabrał takiego zwyczaju: tuż po wyjściu na pastwisko, codziennie, przez kilka minut podjada ziemię... Potem cały dzień już tego nie robi. Boję się, że "dorobi" się kolki...
Na razie po prostu spróbuję odgrodzić to jego ulubione miejsce... Ale czym to może być spowodowane? Matka ma dobrej jakości pasze, cały dzień na zielonym pastwisku, niczego nie powinno brakować...
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #156 : Maj 12, 2009, 00:01:23 »

czasem widziałam.Podobno-tak przeczytałam..że uzupełniają sobie florę bakteryjna-ile w tym prawdy? Jedząc łajna matki na pewno,a ziemię?
Zapisane
robo118
Użytkownik

Wiadomości: 42



« Odpowiedz #157 : Maj 12, 2009, 08:09:21 »

Jak oduczacie gryzienia swoje żrebolki? Moje dwa małe ogierki uwielbiają podgryzac ludzi. Złość
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #158 : Maj 12, 2009, 11:21:02 »

Ogólne zasady nie przekraczania strefy/granicy osobistej człowieka, nie pozwalać sobie na zaczepki
jak juz skubie w czasie pracy z nim to pstryczek palcem w nos, albo złapanie za warge, zeby nie było mu przyjemnie

I co z tą księgą ? ? ?  Z politowaniem

Jak pytałam w czerwcu to miał się ukazać już niedługo, ale to podobno standardowa odpowiedź od wielu miesięcy. Pozostaje nie tracić nadziei. Na pewno będzie ogłoszenie na stronie PZHK.

na MPMK usłyszam z amiesiąc Mrugnięcie  Z politowaniem

ja już straciłam nadzieje :/
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #159 : Maj 12, 2009, 13:10:17 »

Jak oduczacie gryzienia swoje żrebolki? Moje dwa małe ogierki uwielbiają podgryzac ludzi.

Ja raczej konsekwentnie jedna ręką odsuwajac główkę a druga jak najbardziej głaszczac.Trzeba znow zapytać czemu to robią. Najczęściej dlatego bo szukaja kontaktu i przyjażni z człowiekiem,a tak to robia między końmi..więc jak mogłabym sprawić przykrość maluchowi który pragnie się ze mną zaprzyjazniac? Przecież tym samym straciłabym od razu jakąś cześć jego zaufania...
Więc uczę go przyjażni na moich zasadach,konsekwentnie ale delikatnie odsuwając skubiący pyszczek,głaszcząc nie czekając na zaczepki a tupiąc nogą z napiętymi mięśniami całego ciała jak ostrzegający dorosły koń,gdy coś mi się nie podoba...itd
Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #160 : Maj 12, 2009, 19:41:53 »

czasem widziałam.Podobno-tak przeczytałam..że uzupełniają sobie florę bakteryjna-ile w tym prawdy? Jedząc łajna matki na pewno,a ziemię?

Mój podjadał odchody kobyły, uzupełnił florę Mrugnięcie i przestał... A z tym jedzeniem ziemi nie wiem, o co chodzi i co mam robić??....
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
nos
Użytkownik

Wiadomości: 26


« Odpowiedz #161 : Maj 18, 2009, 10:27:29 »

czasem widziałam.Podobno-tak przeczytałam..że uzupełniają sobie florę bakteryjna-ile w tym prawdy? Jedząc łajna matki na pewno,a ziemię?

Mój podjadał odchody kobyły, uzupełnił florę Mrugnięcie i przestał... A z tym jedzeniem ziemi nie wiem, o co chodzi i co mam robić??....

Od mojej jednej klaczuchy wszystkie małe zajadają się ziemią Duży uśmiech Jeden malec to nawet kamienie żuł. Rada mojego weta: przeczekać, poje ile mu potrzeba i przestanie. No i zawsze przestawały i odpukać nigdy nic im na tle pokarmowym nie dolegało... .
Tylko patrząc jak małe gryzie kamienie mnie aż łupało w zębach  Z politowaniem
Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #162 : Maj 18, 2009, 18:46:29 »

Dzięki, nos! Mój weterynarz mówi podobnie...
A młody na szczęście coraz bardziej interesuje się tym, co wyrasta z ziemi, a nie samą glebą Uśmiech
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #163 : Listopad 05, 2009, 12:19:01 »

A co sądzicie o tej klaczy:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/0WNh1F-n8-LMTmRRWl6Ldg?feat=directlink
O pochodzeniu napiszę później, wpierw wolałabym usłyszeć, co o niej sądzicie  Uśmiech
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #164 : Listopad 05, 2009, 12:40:25 »

Ja się nie znam, ale mi się podoba Mrugnięcie dla mnie jest taka kompaktowa i zwarta ,ale elegancka .
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

olimp swietageometria sciganci osw mafiawolomin