FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 11, 2024, 14:04:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 24 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zadaj pytanie :)  (Przeczytany 140776 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #135 : Kwiecień 30, 2009, 11:05:33 »

Podstawa to szczepienia bazowe ( w odstępie 6 tygodni ) i już regularnie co 6 miesięcy, jeżeli jest przerwa niestety trzeba znowu zrobić bazę a następnie co 6 miesięcy i naczej szczepienie jest nieważne.  Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #136 : Kwiecień 30, 2009, 11:08:46 »

można przejść ze szczepienia "co roku" na "co pół roku" bez powtarzania bazowego szczepienia, tak mi powiedział weterynarz, sam tak robiłem i nikt się nie czepiał
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #137 : Kwiecień 30, 2009, 11:26:35 »

to Jasiek jedź z takim koniem na zawody, ciekawe czy wystartujesz
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #138 : Kwiecień 30, 2009, 11:56:39 »

wystartuje, bez problemu jesli SG i wet zawodow znaja dokladnie przepisy warunkujace dopuszczenie do startu
weta nie interesuje kiedy mial kon baze robiona tylko kiedy bylo ostatnie szczepienie!
polecam artykul na ten temat w swiecie koni - ostatni numer, jasno klarownie zeby potem glupot nie rozpowiadac, bo ktos nie doczytal, ale gdzies tam slyszal itp.
de facto jako kon startujacy masz nawet 6 miesiecy plus 21 dni "karencji" jak my to nazywamy i
koń, który uczestniczy w zawodach po raz pierwszy musi mieć potwierdzone w paszporcie minimum szczepienie podstawowe.

Jeżeli zatem po wykonaniu podstawowego szczepienia koń był uodparniany przeciwko grypie raz do roku i w pewnym momencie właściciel zadecyduje, że pora zacząć starty, to dla kontrolującego paszport ważne jest, by ostatnie szczepienie nie było dalej niż 6 miesięcy przed planowanym startem.

i żeby nie było, że ktoś tam się nie zgadza, bo słyszał...jest to jedyna prawda objawiona, żaden mój wymysł itp. przedstawiony na konferencji dla wetow, organizowanej przez PZJ nie tak dawno temu.

Aha...i na zawodach czesto wywalane sa konie, ktore sa szczepione prawidlowo, ale wykonal to szczepienie magister snister inzynier bajer rower xyz. Sama wywalilam 2 takie konie- dlaczego? bo przepisy mowia jasno, ze ma byc podpis i pieczatka weta:)

jak cos ktos jeszcze nie rozumie chetnie wyjasnie na gg lub pw:)

Lumi jesli Ci niedopuszczono takiego konia mialas prawo zglosic to do SG i podeprzec sie przepisami.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #139 : Kwiecień 30, 2009, 12:13:31 »

no właśnie tak samo mi weterynarz tłumaczył
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #140 : Kwiecień 30, 2009, 19:27:57 »

Drapik
baardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź !
Uśmiech
Zapisane
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« Odpowiedz #141 : Maj 03, 2009, 15:16:10 »

ja mam pytania:
jakie warunki musi spełniać ogier xx żeby dostać licencję upoważniającą do krycia
czy ogier xx może wziąć udział w próbie dzielności dla ogierów
jakie musi spełniać kryteria żeby kryć klaczy rasy małopolskiej
jakie są drogi uzyskania licencji na reproduktora

Przepraszam że tyle pytań ale te ogiery szczególnie mnie interesują, a nie mogę znaleźć informacji
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #142 : Maj 03, 2009, 15:30:55 »

Ewex tu masz wszystko jesli chodzi o xx w innych rasach
http://www.pzhk.pl/art.php?id=dopuszczenie.htm
Zapisane
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« Odpowiedz #143 : Maj 03, 2009, 16:56:02 »

Czyli jeśli mam ogiera xx w wieku 4 lat to mogę go wysłać do zakładu treningowego koni małopolskich??
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #144 : Maj 03, 2009, 17:20:11 »

W tym roku już po preselekcjach Uśmiech Ale teoretycznie chyba tak
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #145 : Maj 03, 2009, 19:58:52 »

Ogiera xx nie przyjmą na Zakład Koni Małopolskich do Bogusławic, jeśli już to mógłby on trafić do Białego Boru. W Białym Borze przyjmowane są ogiery wszystkich ras.

A jeśli ten ogier ma już 4 lata nie przyjmą go na żaden Zakład. Jedyna możliwość zdobycia licencji dla 4 latka i starszego to wyniki w MPMK. No chyba, że ogier biegał na torach z dobrymi wynikami!

W Bogusławicach to jednie komisyjnie mogą Ci ocenić ogiera, który już wykazał się swoją dzielnościa Uśmiech
Zapisane
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« Odpowiedz #146 : Maj 03, 2009, 20:23:27 »

rozumiem. Dziękuję bardzo, wiedziałam że na was można liczyć Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #147 : Maj 03, 2009, 21:04:29 »

Ogiera xx nie przyjmą na Zakład Koni Małopolskich do Bogusławic, jeśli już to mógłby on trafić do Białego Boru. W Białym Borze przyjmowane są ogiery wszystkich ras.

a w ub. roku, też w Boguslawicach xx nie brali ?, bo ja widzialam w ubiegłorocznym katalogu og. Salan xx, zgłoszonego na kwalifikacje bogusławickie.


jak ratowac ogon, zjadany przez źrebaka, z bujnej kity zostało wspomnienie, grrr  Złość
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #148 : Maj 03, 2009, 21:19:43 »

ar....? Był w katalogu bo przywiezli go ocenić na płycie. A ogier ten zdobyl licencje biegając na torach. Tak samo jak na Zakładzie Treningowym na Płycie był pokazany arab i zbonitowany, ale nie był na ZT
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #149 : Maj 03, 2009, 21:52:17 »

ale araba nie było w katalogu Mrugnięcie
dlatego tak sobie pomyślałam
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 24 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

vampairlife whispers-in-the-dark osw olimp tdw