FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 11, 2024, 19:16:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 24 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zadaj pytanie :)  (Przeczytany 140794 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #255 : Listopad 09, 2011, 12:10:06 »

No pewnie Uśmiech Tyle, że jezeli na elitarnej aukcji źrebiąt uzyskiwane są ceny na poziomie 3 tys. euro, a nasienie kosztuje przynajmniej 800- 1000 euro to już tak różowo nie jest. Zwłaszcza, że koszty choćby opieki wet są wyższe.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #256 : Listopad 09, 2011, 12:27:43 »

trakeny (dobre!) nawet w Polsce chodza w bdb cenach Spoko
a co tatus to tatus:)
W PL na ost ZT trakenskim furore zrobil srokacz wlasnie, nota bene uznany juz w innym kraju
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #257 : Listopad 09, 2011, 12:41:01 »

Czytałem gdzieś, że za tego źrebaka była oferta na poziomie 20-30 tys.$ z USA, ale przed aukcją. Pewnie się oferent wycofał, rozmyślił albo nie miał konkurencji. Stąd wniosek, że nie zawsze na aukcji można osiągnąć wyższą cenę, niż w prywatnych negocjacjach.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #258 : Listopad 14, 2011, 12:12:33 »

Z góry przepraszam, że zadaję głupie pytanie
Czy klacz małopolska, aby uzyskać wpis do księgi musi urodzić źrebaka młp ? Czy to obojętne? Taką plotę gdzieś usłyszałam i chciałam ją zweryfikować Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #259 : Listopad 14, 2011, 12:24:21 »

Z góry przepraszam, że zadaję głupie pytanie
Czy klacz małopolska, aby uzyskać wpis do księgi musi urodzić źrebaka młp ? Czy to obojętne? Taką plotę gdzieś usłyszałam i chciałam ją zweryfikować Mrugnięcie

Wystarczy, że jest pokryta. A czy źrebak w brzuchu musi spełniać wymogi wpisu do księgi mlp? Chyba nie, bo przecież do księgi sp jej nie wpiszą, za to jakim jest ogierem pokryta.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #260 : Listopad 14, 2011, 13:15:05 »

Z góry przepraszam, że zadaję głupie pytanie
Czy klacz małopolska, aby uzyskać wpis do księgi musi urodzić źrebaka młp ? Czy to obojętne?
ale dlaczego głupie
Obojętne, źrebak może być innej rasy
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #261 : Listopad 15, 2011, 21:05:38 »

Dzięki Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #262 : Styczeń 03, 2012, 14:11:58 »

Ktoś gdzieś pisal, że potomstwo Kwarteta zdarza się mieć problemy z OCD. Na ile ta informacja jest sprawdzona ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #263 : Styczeń 03, 2012, 17:25:25 »

Ktoś gdzieś pisal, że potomstwo Kwarteta zdarza się mieć problemy z OCD. Na ile ta informacja jest sprawdzona ?

Podejrzewasz OCD u klaczki po Emetycie?

Ja miałem OCD u źrebaków dwa razy, raz po Emetycie właśnie, a raz po Top Gunie, ale w znacznie mniejszym stopniu.

Dopóki nie sprowadzano tych ogierów z Francji, Niemiec i Holandii, to u nas weterynarze nie wiedzieli co to OCD. Nasza populacja była od tego wolna. Pytanie na ile sprawdzona jest informacja, że francuskie przenoszą OCD, to jak pytanie czy woda jest mokra.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #264 : Styczeń 03, 2012, 17:31:07 »

Nie. Skąd taki pomysł  Z politowaniem ? Pytam ze względów "hodowlanych" że tak powiem.

Rozumiem, że wnioskowałeś o tej skłonności na podstawie jednego konia ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #265 : Styczeń 03, 2012, 17:55:49 »

Nie. Skąd taki pomysł  Z politowaniem ? Pytam ze względów "hodowlanych" że tak powiem.

Rozumiem, że wnioskowałeś o tej skłonności na podstawie jednego konia ?

Na podstawie jednego konia oraz nieoficjalnych rozmów z weterynarzami i hodowcami. Chorobami niestety nikt się nie chwali.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #266 : Styczeń 03, 2012, 18:29:24 »

przed francuzami  tez ocd bylo,tylko wtedy nie robiono az takiej ilosci badan jak teraz
jak to powiedzial kiedy dr Narojek od radio -poki tyle zdj nie strzelali to tyle chorob nie bylo;)


tak samo z dychawica.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #267 : Styczeń 03, 2012, 18:39:10 »

przed francuzami  tez ocd bylo,tylko wtedy nie robiono az takiej ilosci badan jak teraz
jak to powiedzial kiedy dr Narojek od radio -poki tyle zdj nie strzelali to tyle chorob nie bylo;)


tak samo z dychawica.

Prawda leży raczej gdzieś po środku. Tak jak u arabów prawie nie ma OCD, tak i nasze xo, oparte na krwi orientalnej były od niej praktycznie wolne.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #268 : Styczeń 03, 2012, 18:47:16 »

tak jak i dychawicy mialo nie byc u malych i arabusow

ale tak jak mowisz,prawda lezy po srodku
za mala pula przebadanych koni byla kiedys by mozna bylo mowic o czyms kategorycznie

najnowsze badania z wykorzystaniem mikromacierzy eksresyjnych i miRNA zaczynaja jasno okreslac geny i szlaki,ktore sa zwiazane z roznymi chorobami (m.in.OCD) i pokazuja kto,co  niesie
niestety koszty badan sa z kosmosu i nawet dla zamoznych hodowcow i wlascicieli koni ciagle poza zasiegiem
tak czy tak jest to problem o ktorym powinno sie wiecej mowic wlasnie pod katem genetyki
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #269 : Styczeń 03, 2012, 19:08:41 »

No dobra, żeby nie było że coś ukrywam. Zastanawiam się nad kryciem, stety/niestety wychodzi inbred na og. Kwartet, stąd moje pytanie. Emetytka to nie jedyny nasz koń z jego krwią w rodowdzie, dwa są zupełnie "bezwypadkowe", zresztą i na nią chyba mamy patent - przyczyna niedyspozycji jest najprawdopdobniej bardzie prozaiczna i dotyczy sposobu werkowania kopyt.

Drapik
Bardzo ciekawe jest to co piszesz, a czy mogłabyś się pidzielić jakimś wnioskami w bardziej przystępnej formie ? Czy coś już konkretnie wiadomo ?
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 24 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kici-kici sciganci mafiawolomin swietageometria gadaniec