Derkowanie

(1/2) > >>

wenecja i warka:
Widze że sporo emocji na tym forum budzi derkowanie.
Tak więc kto derkuje a kto nie i dlaczego.

zaczne od siebie
Ja derkuje
Jest to pierwszy pełen sezon kiedy konie będa derkowane.
Derkuje ponieważ konie są w stałym treningu  chodzą 5 razy w tygodniu w tym momencie już zaczeliśmy jazdy na hali.
Uważam że w takim przypadku lepiej jest derkowac konia nie wyobrażam sobie zarośniętego mamuta na treningu a potem stępowanie przez 40 minut i suszenie polarem przez następne 30 minut albo dłużej.
Natomiast jeśli nie miałabym hali i praca koni ograniczałaby sie do spokojnych wyjazdów w teren to nie derkowałabym ich wtedy.

goha:
ja nigdy wcześniej nie derkowałam, od zeszłego roku Gruby miał zakładaną derkę po zmianie stajni - no bo co ma sam sierota bez derki stać ;) nie mam nic przeciwko nie derkowaniu, ani derkowaniu koni - jak kto uważa tak robi. Dla mnie jest to duża wygoda jak koń po całym dniu na padoku wraca czysty do stajni - nie pracuję przy koniach, jest to moje hobby, a praca zawodowa zajmuje na tyle dużo czasu że każda minuta się dla mnie liczy niestety i jak nie muszę odgruzowywać konia przed jazdą jest to ogromny plus :)

Iza90:
Ja nie derkuję, ponieważ nie mam potrzeby. Startuję tylko w sezonie otwartym, a w zimę konie mają przerwę (oprócz sporadycznych wyjazdów w teren).

Gromowa:
Ja nie zamierzam derkować, bo nie ma sensu. Będą stały całe dnie na pastwisku, a jazdy tylko w terenie możliwe (chyba, że po pastwisku). W stajni, w której teraz stoją owe moje przyszłe konie i gdzie pracuje też nie derkujemy koni. Czasami są takie mamuty z dłuuuugaśna sierścią, ale nam to nie przeszkadza...

Derka to tylko latem siatkowa będzie jak sobie kupimy...

ar...?:
Zasadniczo derek, nie używam, ale dziś robię wyjątek - muszę moje stado dosuszyć po całodziennym pobycie na paswisku w siąpiącym deszczu  :(
Podobnie po terenach, zawsze mamut szybciej schnie pod polarkiem  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ik real-life-rpg zastepczeforumcc we-love-horse e-kontabankowe