KOLEJNA TEORIA DARWINA- EWOLUCJA MAŁOPOLAKA W SZLACHETNĄ PÓŁKREW

(1/17) > >>

Marko:
Czas najwyższy założyć coś sensownego i z uwagi na brak istotnych rzeczy i infortmacji w Zwiazku Malopolskim - Ale nic dziwnego moim zdaniem został założony tylko z tak zwanej polskiej prywaty "złota wolność szlachecka" Pan Kordalski nie został prezesem LZHK to sie zdenerwował  i założył sobie Związek gdzie jest prezesem i tyle, dostał się do komisji ksiegi stada i tworzy nową  część dziadów.
Klacz co mi od 10 lat dawała małopolaki i ma w rodowodzie SP chociaż oboje rodzice są małopolakami i ma palenie małopolskie od tego roku będzie mi płodzić tylko SP bo komisja tak ustałiła
U NAS KTO RANIEJ WSTANIE TEN RZĄDZI raz nie jest małopolak chociaż oboje rodzice są małopolakami, a raz obowiązuje zasada że tylko z dwóch małopolaków jest małopolak.
Tylko w tym Pięknym Narodzie i Pięknym kraju o którym się Pan Kordalski tak pięknie rospisuje  o małopolakach, może być tak że naprawdę na dzień dzisiejszy nie wiadomo jak ten koń ma wyglądać, co jest w typie a co nie, raz domieszka dozwolona raz nie, bo inna komisja, bo inny fax przyszedł.
Miałełem wątpliwą przyjemność uczestniczenia w ostatnim walnym zebraniu PZHK z 1 słownie jednej kandydatury wybrano prezesa zwiazku.
Na 9 czy 10 delegatów np. z Lublina  tylko ja składałem wnioski do komisji Uchwał i Wniosków 
Myśle że z innych okręgów było podobnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uczestniczyłem również jako widz w Walnym Zebraniu Zwiazku Małopolskim gdzie Komisje Skrótacyjną oraz Uchwałi i Wniosków wybrano po przegłosowaniu votum zaufania gdzie głosy policzył sobie były i obecny Perezes ;D
Tylko ta rasa nie jest na dzień dzisiejszy zdefiniowana do końca.
Co jest raz na zawsze dopuszczione do krycia a co nie .
Z ogiera np. Paradoksa po 11 latach krycia  jako M. robi sie ogiera SP , ale z mojej klaczy SP po obojgu rodzicach M nie można zrobić M.   JAK MYSLICIE CZY DA SIE COŚ Z TYM ZROBIĆ.  JA JAK NA DZIEŃ DZISIEJSZY WALCZE Z WIATRAKAMI :(
przykład                                                 

                                                        POKUSA sp ur.2001
                              M.PESETA m 1994                              O. PARADOKS m 1989 (krył jako małp)                         
            M.ARTA m                           O.PŁOŃSK m          M.PLAŻA m               O. HIPOKRYTA m

od tego roku obie klacze  od 30 03.Peseta i jej córka Pokusa  rodzą SP do 30 .03 rodziły m.
Tak wygląda rodowód przykładowy. Hodowcy mają ciężko bo nie wiadomo czy jak w danym roku pokryją klacz małopolską ogierem małopolskim to któreś z nich w nowym roku przypadkiem(przea faks)nie przejdzie ewolucji w sp. CYSORZ TO MA FAJNE ŻYCIE!!!!!!!!!! :)

Dyra:
Ja mam coś podobnego jeśli chodzi o moją klacz, ponieważ jest wpisana w Sp a jej matka jest xx i ma dalej pochodzenie czysto folblucie, natomiast ojciec to czysty małopolak wpisany do księgi głównej, który w kolejnych pokoleniach ma również same małopolaki.
Więc napisałam pismo do naszego dolnośląskiego związku hodowców koni i zadzwonił do mnie Pan którego nazwiska może nie będę pisać z taką wiadomością, że w 1996 roku zmieniały się przepisy dotyczące koni małopolskich i że moja klacz miała za dużą ilośc folbluta w sobie i dlatego zostałA wpisana do Sp  >:( co jest dla mnie kompletnie nie zrozumiałe, a teraz jeśli chcĘ sprubować ją przepisać muszę napisać pismo do Warszawy i może da się coś z tym zrobić.
Więc cóż napisałam pismo wysyłam je na dniach i zobaczymy co dalej będzie z tym ale też mam wrażenie że to walka z wiatrakami.

montana:
ot co własnie !

w takim razie mam pytanie ( tylko do kogo ? )
jest klacz, 3/4 xx, wpisana jako sp, no bo teraz takie zasady
przykładowo ta http://www.allbreedpedigree.com/kama24
( to tylko przykładowy rodowód, ona akurat jest w ksiedze Głównej Młp ! bo to klacz starej daty )
czy ta: http://www.allbreedpedigree.com/dalila26
i taką klacz teraz kryje małopolakiem ( bez xx ) i co, i rodzi nam sie przeciez małopolak
a po zmianie przepisów od takiej klaczy sp urodzi mi sie sp, bo matka sp ? mimo ze z czysto małopolskim rodowodem ?
Czy moze jednak trafi taki potomek do ksiegi młp ?


kolejna rzecz, konkretny przykład
http://www.allbreedpedigree.com/bostonia2
ojciec ks. główna małopolska, matka ksiega wstępna ( z racji nnów, ale o nich na chwile zapomnijmy, załózmy ze rodowód jest pełny ) , a owa klacz trafiła do rejestru kucy, ze względu na wzrost 153 cm
teraz kryjemy ją małopolakiem, rodzi sie klaczka, rośnie, rośnie, osiąga 165 i gdzie trafia ?  ja rozumiem, ze do ksiegi małopolskiej ? a okaze sie pewnie ze zostanie kucem czy małym koniem po mamusi ? czy czym ?
a co ma wpisane w paszporcie jako źrebak, kiedy przyszły wzrost jest nieznany ?


i wracając do przypadku klaczy Marka
jak można chcieć konia z takim rodowodem wpisac do sp ?
http://www.allbreedpedigree.com/parmezan2
? ? ?
i dlaczego tak ? i po co ?
dość rygorystyczne te nagłe i niezapowiedziane porządki
a jaki bałagan teraz w sp, heheh

Czy owe kolejne nowe radosne zmiany, ktore weszły podobno w życie z dn. 30.03.2008 zostały gdzies ogłoszone ? opublikowane ? gdzie szukac tych nowych zasad ?

Stacho:
namieszali tworząc księgi małopolskie i teraz trudno to wyprostować.
Montana, a jakby w pierwszym przykładzie pokryć klacz arabem to jakby niepatrzeć rodowodowo xo pewne, a to przecież małopolak

montana:
no i ja sie z tym zgadzam
tylko szukam jak te zasady zostały oficjalnie opisane,
bo zrozumiałam to w ten sposób, ze klacz sp, nie da nam juz zrebaka xo czy m, a klacz 3/4 xx to klacz sp

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

spw saigo-no-chi vocaloid-world kotyteam zamburgia