FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 11, 2024, 06:01:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanówka 2012/ źrebaki 2013  (Przeczytany 106373 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #120 : Luty 07, 2012, 21:20:47 »

Taniej będzie kupić gotowego odsada i bez ryzyka że się jakiś koślawy trafi.

Pewnie, że taniej będzie  Mrugnięcie ale nie o to tu chodzi.



Na stronie pzhk jest już dostępny rejestr ogierów 2012:
http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/
Dostępne jest nasienie Diabełka Uśmiech



Nareszcie. Już byłam znużona ciągłym sprawdzaniem czy już jest. A teraz zobaczę co tu mamy. Uśmiech

Ha, czyżby ktoś stworzył rejestr dla kilku osobników z cyrku na Wiejskiej? Mrugnięcie
Zapisane
marlena
Użytkownik

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #121 : Luty 07, 2012, 21:48:44 »

Taniej będzie kupić gotowego odsada i bez ryzyka że się jakiś koślawy trafi.

Pewnie, że taniej będzie  Mrugnięcie ale nie o to tu chodzi.

Dokładnie Uśmiech

Ar? O Vis Versach nie myślałam. Może dlatego, ze w moim regionie nie ma, a i z ofertą inseminacji się nie spotkałam.

W rejestrze wyczytałam, że Diokles o Dionizos stanowią w okolicy, do tego dostępna jest inseminacja, więc jeśli cena będzie przystępna, wezmę je pod uwagę.

Myśłałam też o Top Gunie, ale nie wiem czy to dobry wybór do mojej grubej kobyły. Niby duży w niej udział xx, ale absolutnie tego nie widać....

W ofercie Łącka jeśli chodzi o xo to chyba nie ma nic ciekawego
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #122 : Luty 07, 2012, 22:04:18 »

Diokles 600 zł, Dionizos 800 zł dochodzą pewnie koszty pobrania i wysyłki nasienia.
Konie po VV są w moim ulubionym typie, w Białce jest jego nasienie mrożone.
Zapisane
marlena
Użytkownik

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #123 : Luty 07, 2012, 23:02:43 »

ar...? Nie wiem jak jest w Białce, ale w Łącku nie inseminują mrożonym nasieniem u hodowcy, trzeba klacz zawieźć do stada... no i ta cena...2000 + inseminacja nasieniem mrożonym 1000  Szok

Za Dioklesa i Dionizosa ceny całkiem przyzwoite Uśmiech
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #124 : Luty 08, 2012, 00:00:45 »

Obejrzałam rejestr i w tym roku jest urodzaj na małopolaki na Śląsku i w Opolskim. Mam już swoją prywatną listę rankingową (teoretyczną pod kątem mojej klaczy):
1. Sentender,
2. Diabełek (mrożonka),
3. Wiwat (mrożonka),
4. Heron,
5. Irches,
6. Limak.
Cała reszta niech żyje w spokoju i nie koniecznie musi się rozmnażać (dotyczy też Bre Guna- jest pewien powód dla którego go nie brałabym pod uwagę- chociaż jest po Top Gunie).
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #125 : Luty 08, 2012, 09:44:41 »

Słabe strony klaczy to zbyt krótka i nisko osadzona szyja, kiepskie, małe kopyta, niski wzrost 158 cm, przeciętny ruch. To są cechy, które chciałabym poprawić u ewentualnego potomka.

Niby duży w niej udział xx, ale absolutnie tego nie widać....

Aha, dobrze by było, zeby ogier przekazywał również predyspozycje sportowe nie tylko ładny wygląd.

Jeśli tak rzeczywiście jest to warto się zastanowić czy w ogóle klacz warto używać w hodowli bo są to cechy w hodowli koni sportowych dyskwalifikujące. Wielu hodowców posiada klacze z bardzo dobrą szyją , dobrymi kopytami, o słusznym wzroście , z bardzo dobrym ruchem ze sportowym rodowodem (czego w przypadku tej klaczy absolutnie nie widać) a nawet i sprawdzone w sporcie, a mimo to uzyskać potomka z jakimiś większymi predyspozycjami do sportu jest im trudno. Może i jest ogier który by wszystkim Twoim wymaganiom sprostał (tzn. poprawił wszystko ) ale jakoś trudno mi go zobaczyć. Nie wiem zresztą co przez predyspozycje sportowe rozumiesz, bo żeby skakać 100 czy 110 cm to wystarczy pierwszego lepszego konia dobrze nauczyć. Predyspozycje sportowe daje nie tylko ogier,  klacz też musi jakieś mieć, być może te od klaczy nawet są ważniejsze.

Wbrew temu co piszesz, widać wyraźnie u klaczy cechy folbluta - łeb szyja, łopatka, może nawet wzrost (bo folbluty często są niewielkie), ze zdjęcia na bazakoni.pl nie widać też żeby kopyta były małe. Klacz jest żeńska, głęboka, ma obszerną klatkę piersiową i jako matka powinna  zła nie być, o ile nie mierzy się za wysoko, jakiegoś miłego konika do jazdy do lasu można sobie od niej uchować. Widać też po potomku, ze raczej jest "plastyczna", szyi nie przekazała, widać po rodowodzie i pokroju, ze odpowiedział na inbredy i połączenie z og. Hindus najgorzej nie wyszło i może warto to powtórzyć a nie kombinować.

Na taką klacz pasuje obcy rodowodowo dość rosły  mocny ogier, najlepiej z czarnym papierem.
Połączenie z Dioklesem czy  Dionizosem jest moim zdaniem mocno ryzykowne, wzrasta udział xx w rodowodzie, czego skutków nie da się przewidzieć. Ponadto inbredujesz na og. Dakota xx, który był wspaniałym ogierem w hodowli pełnej krwi, ale w półkrwi sam się nie zaznaczył,  poza tym był to koń bardzo podudliwy, o bardzo trudnym charakterze, wręcz niebezpieczny dla ludzi.
 



Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #126 : Luty 08, 2012, 10:50:13 »

popieram brumby Spoko , źrebak bardzo fajny po Hindusie Spoko
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #127 : Luty 08, 2012, 11:13:43 »

Lumi, brumby
Ok, ale chyba nie wszyscy hodują konie na igrzyska Mrugnięcie
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #128 : Luty 08, 2012, 11:21:35 »

ale jak im się "odwidzi", to łatwiej go sprzedać, jak ma same "sławy" w rodowodzie, choć sam był lub jest konikiem rekreacyjnym, to przecież nie przeszkadza  Spoko, a i  jakiś postęp hodowlany zawsze będzie przy tej okazji Język
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #129 : Luty 08, 2012, 12:08:14 »

Lumi, brumby
Ok, ale chyba nie wszyscy hodują konie na igrzyska Mrugnięcie

Na razie to nikt u nas nie hoduje koni na igrzyska, no może i hoduje ale o tym nie wie, bo nie ma kto na te igrzyska pojechać Mrugnięcie
Nasza hodowczyni chce ogiera przekazującego predyspozycje sportowe. Sport zaczyna się na 120 cm,  niżej dla młodych koni jest to nauka, dla starych rekreacja. Podobnie we wszystkich innych dyscyplinach, bo zresztą nie wiemy w kierunku jakiego sportu ma to iść. Domyślam się, że chodzi o skoki, ale tak wcale być nie musi. Gdyby tak miało być, to na tą klacz potrzebny by był naprawdę wybitny reproduktor, z umiarkowanym prawdopodobieństwem, że przedsięwzięcie się uda.
Zapisane
marlena
Użytkownik

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #130 : Luty 08, 2012, 22:32:55 »

brumby, nie jestem aż tak naiwna i tak ambitna by oczekiwać od mojej klaczy potomstwa na miarę igrzysk....
Kobyła ma dość trudny charakter i ciężko się z nią współpracuje, choć bardzo chętnie skacze, oczywiście rekreacyjnie i na miare swoich możliwości.
Pisząc, że zależy mi na tym, by ogier przekazywał uzdolnienia sportowe miałam na myśli ewentualne poprawienie  jezdności, jest to chyba jedna z podstawowych cech, którą musi charakteryzować się koń sportowy. Bez odpowiedniego charakteru, nawet przy dużych możliwościach niewiele można osiągnąć. A jeśli perzy okazji poprawi też inne złe strony klaczy, można sie tylko cieszyc.
Wobec potomstwa mojej klaczy nie mam sportowych planów, chcę konia dla siebie, a w przypadku ewentualnej sprzedaży (tak jak pisała Lumi), rodowód ma zachęcić potencjalnego nabywce...
Nie ukrywam, że mam nadzieję, że tak jak w przypadku ogierka po Hindusie i tym razem zrebie będzie lepsze od matki, zwłaszcza, że jak słusznie zauważyłeś jest dość "plastyczna"... charakterku młody po matce również nie odziedziczył.
Dzięki za kilka wskazówek Uśmiech

Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #131 : Luty 12, 2012, 23:53:15 »

El bonillo zaczyna swoją karierę hodowlaną  Uśmiech

http://www.bazakoni.pl/anonse,a-10432.html
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #132 : Luty 18, 2012, 09:21:20 »

Oferta SK Michałów:
http://www.michalow.arabians.pl/pl/oferta/ogiery/2012/polkrwi.php
Gdzie się podział Drop ? W rejestrze 2012 przypisany jest do SK Michałów.
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #133 : Luty 18, 2012, 16:47:29 »

Wszystkie ogiery poszły na punkty. Czym będą kryć swoje taranty ?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #134 : Luty 18, 2012, 18:27:45 »

Drop w treningu wkkw, SM:)
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swietageometria mafiawolomin tdw osw olimp