FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 12, 2024, 02:26:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanówka 2012/ źrebaki 2013  (Przeczytany 106438 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #60 : Luty 01, 2012, 11:50:04 »

ale nie widzę takiego trendu w hodowli małopolskiej

Jak to się mówi, dobry koń nie ma rasy.

Jaśmin ma inne przymioty niż dresażowy ruch, dla których kusi wielu hodowców, niekoniecznie chcących podbić białkę. Sam go chciałem użyć, jako ojca koni rajdowych, ale przez te jego kontuzje nie zrobiłem tego.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #61 : Luty 01, 2012, 11:52:50 »

jasiek
Myslę, że inflacja to akurat nie ma nic wspólnego z cenami stanówek. Wręcz odwrotnie, ludzie kryją coraz mniej bo obawiają się, że rynku na konie nie będzie (jakby teraz był...).
Ciekawa jestem tegorocznych cen, ale wzrostów bym nie przewidywała, w sp-kach też mało który ogier kosztuje powyżej 2000 zł, póki co.
Z drugiej strony rośnie rzesza świadomych hodowców, którzy nie boją się sięgać po nasienie zagranicznych ogierów, którego cena znacznie odbiega od cen krajowych.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #62 : Luty 01, 2012, 12:02:09 »

jasiek
Myslę, że inflacja to akurat nie ma nic wspólnego z cenami stanówek. Wręcz odwrotnie, ludzie kryją coraz mniej bo obawiają się, że rynku na konie nie będzie (jakby teraz był...).


Ma ma, spadek liczby ogierów jest jeszcze większy niż spadek liczby stanówek. Jeśli chcę mieć ogiera, to muszę go utrzymać, pracownicy, pasza, energia, paliwo, weterynarz, to wszystko podrożało o jakieś 20% przez ostatnie dwa lata. Musisz to wliczyć w cenę stanówki, jeśli nie chcesz dokładać.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #63 : Luty 01, 2012, 12:07:29 »

Jak to się mówi, dobry koń nie ma rasy.
Zgadza się, ale mało który sportowiec tak mówi.

Jaśmin ma inne przymioty niż dresażowy ruch, dla których kusi wielu hodowców, niekoniecznie chcących podbić białkę. Sam go chciałem użyć, jako ojca koni rajdowych, ale przez te jego kontuzje nie zrobiłem tego.
Jakie są te przymioty, bo przy sporych chęciach (zawsze u konia szukam najpierw zalet) nie potrafię się ich doszukać?

Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #64 : Luty 01, 2012, 12:10:58 »

jasiek
Myslę, że inflacja to akurat nie ma nic wspólnego z cenami stanówek. Wręcz odwrotnie, ludzie kryją coraz mniej bo obawiają się, że rynku na konie nie będzie (jakby teraz był...).


Ma ma, spadek liczby ogierów jest jeszcze większy niż spadek liczby stanówek. Jeśli chcę mieć ogiera, to muszę go utrzymać, pracownicy, pasza, energia, paliwo, weterynarz, to wszystko podrożało o jakieś 20% przez ostatnie dwa lata. Musisz to wliczyć w cenę stanówki, jeśli nie chcesz dokładać.
Ok zgodzę się, że koszty wzrastają, ale pytanie czemu tego nie widać ? W cenach stanówek i koni ?
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #65 : Luty 01, 2012, 12:49:36 »

Ma ma, spadek liczby ogierów jest jeszcze większy niż spadek liczby stanówek. Jeśli chcę mieć ogiera, to muszę go utrzymać, pracownicy, pasza, energia, paliwo, weterynarz, to wszystko podrożało o jakieś 20% przez ostatnie dwa lata. Musisz to wliczyć w cenę stanówki, jeśli nie chcesz dokładać.
Koszty inflacji mogą sobie wliczyć w ceny Ci, którzy produkują coś, co ludziom jest niezbędne i bez czego się ludzie absolutnie nie mogą obejść. Z reguły wliczą nawet z nadmiarem. Cała reszta musi za to zapłacić, chcąc czy nie chcąc. Hodowcy koni (w tym także właściciele ogierów) albo podniosą ceny by jakoś wyjść na swoje (co prawdopodobnie nic nie da, bo ich produkt będzie mniej atrakcyjny), albo nie podniosą (co też nic nie da, bo popyt się popyt się przez to nie zwiększy a koszty inflacji i tak poniosą). Elektrownie, rafinerie zawsze na swoje wyjdą, weterynarze byc może też, producenci pasz trochę mniej, pracownicy raczej nie a jak dokładali, tak będą dokładać, tylko trochę więcej.
Zapisane
mockery
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #66 : Luty 01, 2012, 13:21:14 »

Witam jaśka i kilka innych osób w temacie Jaśmina. Jako mecenas, prawnik zgadzam się z przedmówcami i również zazdrośnikami – cenę dyktuje właściciel i czy komuś się to podoba czy nie to „tylko może sobie pokrzyczeć – ale co jemu to da! Nie stać go i tyle! Ja na pewno pokryje tym koniem bo mnie stać bo jest warty tej ceny. Dwa koń w programie i będzie miał wiele klaczy w tym terenie dotacyjnych pod ogonem. Trzy w jego okolicy jest tylko jeden ogier o x razy mniejszej klasy.
Konsensus – koń rewelacyjny i zdaniem z PZHK, PZJ oraz wielu również moim lepszy od ojca Frazesa. Bić pianę każdy potrafi ale szacunek dla tego co go wychował czyli Pana Warszawskiego, szacunek dla syna Pawła jak nim się opiekują. A kto miał nim się zając w Walewicach jak jeźdźców brak bo wszystko podupada (na 500 ha stanów karp zdołował, wcześniej Rosja embargo na mięcho – gdzieś do tych koni trzeba dokładać aby zainwestować). Szacunek dla dyrektora Walewic, że przy „pierdołowatej” kontuzji wycofał go z ZT bo wiedział, że z palcem w d… zda go za rok. Gdyby nie odejmowane 10 pkt za to, że rocznikiem był starszy wymiótłby El Ejido i byłby Championem a nie Vice. Dobrze że pokazali go na Polagrze który z Huzamem miał egzekwio i uzyskał 43,33pkt. Również szacunek dla Prezesa, że ostatnie rodzynki zostawił na koniec do sprzedaży. Huzar, Horn zostają bo coś muszą mieć. Frazes u Pana M.Treli za 1500 lub 1400 + 8% VAT.
Gray i reszta bardzo dobrze, że Andrzej i reszta kolegów cenią swe konie a nie majtki przez głowę ściągają aby jak w zimnokrwistych każdą chabetę kryć po 200-300zł.

Poznałem Właściciela Jaśmina kilka lat temu. Słyszałem bardzo pozytywne opinie z Janowa z nie byle ust na jego temat. Cały szacunek dla tego młodego hodowcy z takim tradycjami w rodzinie oraz osiągnięciami w innych sferach których działa. Bardzo dobrze Ewa wpisała się na facebooku krótko i na temat cyt.: Śmiało mogę powiedzieć, że super koń trafił w super ręce Uśmiech Oby tak dalej Uśmiech. Jasiek, Ewa, Ewa, Panie Marku, kol. Andrzeju mieliście racje podpisuje się oburącz. Do Artura bardziej pasuje jaki pies taki pan. Ale jaki Jaśmin taki Artur – tak trzymaj chłopie. Wiesz przecież, pies jak ujada to w mordzie nic nie trzyma i głodny chodzić będzie.

Do reszty zazdrośników kłapać sobie możecie. Facet ma jaja i lepiej normalnie gadać a i za darmo pomoże pokryje bo to jest Hodowca a nie pitok handlarz. Z gęby cholewy nie robi a na utrzymanie konia musi zarobić, darmo go też nie dostał. A plan hodowlany ma jasny i przejrzysty. Zamiast klepać, kłapać, gadać lepiej zadzwonić do niego i powiedzieć mam dwie klacze jedna moja druga kumpla są mega fajne jadą na ZT może być coś taniej powodzenia.

ps. Bua ha bua aha te za darmo konie do krycia aby się w kategoryzacji utrzymać. Kolejny temat rzeka. Albo te „pasztety” na dotacjach które za chwilę będą miały inbredy etc. bo nikt normalny w programie nie siedzi. Powinno się zabrać dotacje i dać dopłaty do ogierów tych czołowych. Aby właśnie dla krajowych hodowców tanią stanówką wspierać. A nie kryć tym co jest za miedzą bo bliżej taniej.

Jaśmin to jeden z najpiękniejszych eksterierowo i w ruchu ogierów w Polsce  Spoko
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #67 : Luty 01, 2012, 13:26:36 »

(...)Treść nie związana z tematem wątku wyedytowano zgodnie z regulaminem forum. Mod
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #68 : Luty 01, 2012, 13:38:48 »

(...)Treść nie związana z tematem wątku wyedytowano zgodnie z regulaminem forum. Mod
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #69 : Luty 01, 2012, 13:57:24 »

Ja na pewno pokryje tym koniem bo mnie stać bo jest warty tej ceny. Dwa koń w programie i będzie miał wiele klaczy w tym terenie dotacyjnych pod ogonem. Trzy w jego okolicy jest tylko jeden ogier o x razy mniejszej klasy.
To się zgadza. Może to być koń na miarę Juranda.

Konsensus – koń rewelacyjny i zdaniem z PZHK, PZJ oraz wielu również moim lepszy od ojca Frazesa.
Nie wiedziałem że w PZJ i PZHK mamy takich wizjonerów

Bić pianę każdy potrafi ale szacunek dla tego co go wychował czyli Pana Warszawskiego
Podziwiam p. Warszawskiego za to, że go jak widać, dobrze sprzedał. Konia wyhodowała pani Anna Pięta.

bo nikt normalny w programie nie siedzi. Powinno się zabrać dotacje i dać dopłaty do ogierów tych czołowych. Aby właśnie dla krajowych hodowców tanią stanówką wspierać. A nie kryć tym co jest za miedzą bo bliżej taniej.
W trosce o Jaśmina  dotacji bym nie zabierał, bo kto wtedy nim będzie krył?

Jaśmin to jeden z najpiękniejszych eksterierowo i w ruchu ogierów w Polsce  Spoko

Radzę przetrzeć okulary, bo ten ruch  coś słabo widać .
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #70 : Luty 01, 2012, 14:04:53 »

Dorzucę jeszcze trzy grosze od siebie - jak można porównywać 5-latka, który owszem był wiceczempionem ZT, ale w bardzo kiepskiej stawce z Frazesem, który dał kilku uznanych synów jest uznany we Francji i zajął 4 miejsce na MPS w skokach?
Zapisane
mockery
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #71 : Luty 01, 2012, 14:10:01 »

a no można.... jeśli się znasz na koniach wiesz co to potencjał. wiesz co to zaniedbanie. p. Ania wiedziała co zabiera :-0 i chwała jej za to.
(...)Treść nie związana z tematem wątku wyedytowano zgodnie z regulaminem forum. Mod
Zapisane
mockery
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #72 : Luty 01, 2012, 14:27:17 »

(...)Treść nie związana z tematem wątku wyedytowano zgodnie z regulaminem forum. Mod
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #73 : Luty 01, 2012, 14:27:27 »

mockery czas pokaże kto miał racje, obyś miał rację, bo wszyscy tutaj czekamy na następce Ramzesa  Spoko
i bardzo prosimy abyś nie odbiegał od tematu Mrugnięcie
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #74 : Luty 01, 2012, 14:29:50 »

(...)Treść nie związana z tematem wątku wyedytowano zgodnie z regulaminem forum. Mod
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sciganci osw olimp tdw whispers-in-the-dark