FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 14, 2024, 18:28:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Harap po Vis Versa  (Przeczytany 5483 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Paulina0803
Użytkownik

Wiadomości: 32



« : Listopad 12, 2009, 18:48:39 »

Harap to ogier urodzony w roku 2000. o. Vis Versa m. Horpyna po Campetot.
Co możecie powiedzieć o Tym ogierze?? Co?
Ten ogier też był przedstawiony na wykazie ogierów w Sierakowie. Zdjęcia też nie są rewelacyjna, bo wiadomo jak działa na konie takie wydarzenie.
Opowiedzcie mi coś o nim!!! Czy warty jest zainteresowania??



Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #1 : Listopad 12, 2009, 18:49:38 »

zmniejsz zdjęcia, bo rzojeżdżają całą stronę ! Smutny
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #2 : Listopad 12, 2009, 19:05:07 »

Nie warty uwagi. Nisko osadzona szyja. Miękki grzbiet. Na przodzie lekki kozieniec. Rodowód francuski bez żadnego przełożenia na dzielność sportową. Brak urody. Nie warto. Po Vis Versa jest kilka lepszych ogierów.
Zapisane
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« Odpowiedz #3 : Listopad 14, 2009, 21:56:33 »

Też byłem na przeglądzie w Sierakowie i widziałem Harapa. Zdjęcie nie oddaje pełnego obrazu tego ogiera. Nie widać u niego
żadnego kozinca ,kłoda do poprawki ale już nic zrobić nie można. Ogólnie z zaprezentowanych TRZECH og małopolskich wygląda najlepiej.
Jest to ogier, którego będe używał od wiosny.
Źrebięta po nim są prawidłowe , wyrośnięte mają bdb charaktery. O dzielności trudno narazie coś powiedzieć bo to 2 latki. 
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #4 : Listopad 16, 2009, 12:25:44 »

a ma ktoś zdjęcia jego potomstwa i mógłby tu wstawić? sam ogier mi się podoba i nie powiedziałabym że brak mu urody...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #5 : Listopad 16, 2009, 12:40:12 »

Ciesze sie, ze macie odmienne opinie od mojej. Zwroc Lechu uwage na jego gorna linie, ktora jest, moim zdaniem, fatalna. Szyja jest nisko osadzona, jak u folblutki czy quarter horse'a sprintera. Taka szyja nie ulatwia pracy w zebraniu, tylko cwal. (Takie ma zboczenie, ze jak patrze na konia to na pierwszym miejscu oceniam go jako wierzchowca) Do tego spora lekowatosc, ktorej sam brak treningu w takim wieku nie tlumaczy. Moim zdaniem nie warto nim kryc bo sa dostepne dzielniejsze i poprawniejsze ogiery po tym samym ojcu. Ja bym nie pokryl zadnym z tych sierakowskich ogierow, ale na tym polega hodowla prywatna, kazdy ma inne widzenie, inny pomysl, a potem rodza sie zrebaki i wszystko weryfikuja.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #6 : Listopad 16, 2009, 14:35:43 »

nie znam się, ale wydaje mi się że jakoś dramatycznie nisko osadzonej tej szyi nie ma, mnie się u niego podoba głowa, szyja, ogólnie moje oko przynajmniej cieszy  Mrugnięcie ale jestem spaczona folblucio więc pewnie dlatego  Język
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #7 : Listopad 16, 2009, 19:24:51 »

nie znam się, ale wydaje mi się że jakoś dramatycznie nisko osadzonej tej szyi nie ma, mnie się u niego podoba głowa, szyja, ogólnie moje oko przynajmniej cieszy  Mrugnięcie ale jestem spaczona folblucio więc pewnie dlatego  Język

Nie bądź taka skromna, na pewno znasz się lepiej ode mnie na przykład. W końcu komisja tego ogiera zakwalifikowała do hodowli, a ja bym go wyciął.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #8 : Listopad 17, 2009, 18:50:53 »

jasiek no już mnie nie pogrążaj, po prostu moja xx ma której startuje ujeżdżenie ma tak nisko osadzoną szyje że już chyba bardziej się nie da, dlatego u tego tak mi się to nie rzuca w oczy jak grzbiet... a swoją drogą wydaje mi się że w Polsce brakuje selekcji ogierów które nie sprawdziły się przez  kilka dobrych lat w hodowli a nadal kryją...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #9 : Listopad 17, 2009, 20:29:21 »

Nie miało to brzmieć ironicznie, przepraszam. Komisja tego konia uznała, widocznie coś w nim widzieli, czego ja nie dostrzegam, a Wy widzicie.
Zapisane
Paulina0803
Użytkownik

Wiadomości: 32



« Odpowiedz #10 : Listopad 17, 2009, 21:57:22 »

Harap jest dla mnie urodziwym ogierem i muszę potwierdzić co pisze Lech, że kozina u niego nie widać. po prostu tak wyszło na zdjęciu, bo on cały czas się kręcił i nie mogłam go dobrze uchwycić.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rootsunderground siyah watahablackheart underword valiance