FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 13, 2024, 22:38:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Katalog ogierów 2009  (Przeczytany 6931 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Marzec 04, 2009, 20:57:29 »

Na pzhk.pl ukazał sie nowy rejestr ogierów 2009
http://pzhk.pl/art.php?id=rejestr.htm
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #1 : Marzec 05, 2009, 12:41:43 »

W spisie ogierów małopolskich nie ma Rashima, czyżby go wykastrowali?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #2 : Marzec 05, 2009, 13:13:48 »

wydzieliłam ten temat jako osobny

Na ten moment w rejestrze nie ma także ogierów ( przykładowo, te które mi do głowy przyszły )
Alczyk
Arnold
Audan
Azja
Barok
Berlin Bej
Bolivar
Chester
Cytrus
Dekret
Dybicz
Egzemus
Euroboss
Forest
Gerber
Ghana
Giewont
Grom/Empik
Hebron
Horoskop
Jubilat
Juniperus
Kurek
Luis
Parnas
Planet
Virtus

niektóre z wymienionych wiem, ze zyją i ze kryją
Lista jest po prostu niekompletna
Może ktoś chciałby dodać jakies konie, których na niej brakuje lub informacje o wykastrowaniu któregoś z powyższych



Z ubiegłorocznego ZT jedne są na liście innych nie ma..
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #3 : Marzec 05, 2009, 18:48:43 »

giewont wybrakowany i wykastrowany był juz jesienia 2008
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #4 : Marzec 06, 2009, 10:10:51 »

Wydaje mi się, że ten katalog jest robiony na podstawie bazy danych ogierów zgłoszonych w danym sezonie do PZHK na punktach kopulacyjnych. Jak ktoś się spóźnił ze zgłoszeniem, albo nie będzie krył w tym roku, to konia nie ma.

ps.
Wiwat stoi nadal w Prudniku?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #5 : Marzec 07, 2009, 18:37:35 »

Emaks ma isc w teren dzis rozmawialam z jego nowym dzierzawca:) ma byc sprawdzany na roznych kobylkach
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #6 : Marzec 07, 2009, 19:28:26 »

Azja został sprzedany podobno jeszcze przed śmiercią właściciela. Kierunek nieznany.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #7 : Marzec 07, 2009, 19:55:17 »

Emaks ma isc w teren dzis rozmawialam z jego nowym dzierzawca:) ma byc sprawdzany na roznych kobylkach

taką notkę na temat jego przyjazdu znalazłam na stronie kresowej stajni

Cytat: Kresowa Stajnia
Książę Emaks przyjeżdża na Zamojszczyznę! 05.03.2009

Komisja Księgi Stadnej Koni Rasy Małopolskiej obradująca w Janowie Podlaskim w dniach 10-11 lutego br. zmieniła zasady warunkowego dopuszczenia do rozpłodu ogiera EMAKS.
Ogier ten przez najbliższe dwa sezony działał będzie w zagłębiu hodowlanym konia małopolskiego jakim jest Zamojszczyzna.
Komisja zrezygnowała z limitu klaczy, na jego miejsce wprowadzając limit czasowy. Pozwoli to na szersze użycie ogiera, a w konsekwencji na ocenę większej liczby potomstwa. Biorąc pod uwagę zarówno ilość jak i jakość klaczy małopolskich na terenie Zamojsczyzny, wierzyć należy, że przychówek Emaksa wystawi mu ocenę naprawdę rzetelną. Właśnie jakość źrebaków zadecyduje w przyszłości o dalszych losach Emaksa jako rozpłodnika.
Wyhodowany w Janowie Podlaskim Emaks w wieku źrebięcym uległ kontuzji, która uniemożliwiła poddanie tego konia próbom dzielności. Jednak ze względu na jego wybitnie cenny rodowód Komisja Księgi Stadnej postanowiła warunkowo dopuścić go do rozpłodu. Ta precedensowa decyzja została podjęta przede wszystkim z powodu matki Emaksa - Emerychy, której znaczenie w hodowli koni małopolskich jest epokowe. Emerycha to angloarabska królowa Janowa Podlaskiego, jak zwykło się o niej mawiać, kura znosząca złote jajka.
(Dane mi było widzieć tę klacz podczas jesiennego przeglądu stadniny. Pomimo podeszłego wieku z takim bukietem wciąż rusza się ta kobyła, że czapki z głów...)
Ojcem Emaksa jest pełnej krwi Divisor, co czyni jego rodowód, w obecnych czasach, dość unikalnym. Stanowi on bowiem żywy przykład przedwojennego patentu na polskiego angloaraba. Folbluty i shagye - sama rozkosz dla koneserów!
Może i nie ma ten Emaks porywającej orientalnej urody, ale hodowla koni to przecież proces wielopokoleniowy... Urodzajne pole to coś więcej niż najpiękniejszy łan pszenicy, bo z niego co rok plon zbierać można obfity.
Po chutorach mawiają, że Emaks stacjonował będzie w stadninie braci Łój, w Czołkach pod Zamościem.

Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #8 : Marzec 07, 2009, 20:46:23 »

ar zgadza się, Emaks trafi już wkrótce do dr Łoja - dziś miałam przyjemność z Nim rozmawiać o panach E z Janowa:)
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #9 : Marzec 08, 2009, 13:46:24 »

O czyli to już pewne Uśmiech. My prawdopodobnie będziemy nim zapładniać obie klacze.
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #10 : Marzec 19, 2009, 15:37:39 »

Właśnie mam przed sobą katalog wydany przez WZHK w Warwszawie. Wg tego katalogu ogiery małopolskie dostępne w naszym województwie to: Aplauz *, Bakszysz, Faworyt *, Filantrop *, Graban *, Harpun, Hindus *, Hrubieszów *, Labirynt i Welgrim *.
Te z gwiazdką to ogiery łąckie. Szczerze, to oprócz Faworyta i Hindusa o pozostałych nie słyszałam, o Bakszyszu jest jeszcze parę zdań na forum. Czy z pozostałych ogierów są jakieś ciekawe? I Montana, dlaczego nie ma Waszego- Wy chyba to też mazowieckie?
Aaa, kto wie, czy i gdzie kryje El Bonillo?
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #11 : Marzec 19, 2009, 16:19:56 »

Welgrim z żeńskiej strony gidran, ojciec Milczan / Lap Bej. Na łąckiej stronie więcej informacji jest.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #12 : Marzec 19, 2009, 16:44:18 »

My podlegamy pod OZHK Radom ( http://www.wzhk.radom.pl/ ) a nie Warszawa i tutaj jest osobny katalog, w którym jest Hai Bej, Puszczyk i Stabon xxoo, choć oczywiście to także woj. mazowieckie jest.
Z tych wymienionych do bardziej znanych należy także Harpun, zwycięzca swojej klasy w Białce 2001, złoty medalista Polagry 2006, na jego temat znajdziesz w sieci sporo, jego potomstwo można było zobaczyc w Białce

Graban
http://www.gieldakoni.com/index.php?strona=ogiery2&id=154

Harpun
http://www.gieldakoni.com/index.php?strona=ogiery2&id=52

Labirynt
http://www.gieldakoni.com/index.php?strona=ogiery2&id=36
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

imindel playyourstories legendaryarmy serwerszybcyiwsciekli duealllupi