FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 04:46:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: II Championat źrebiąt małopolskich przy klaczy, Chutor Tarka 2009  (Przeczytany 5244 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« : Sierpień 30, 2009, 21:29:10 »

Ktoś był? Widział? Niestety koni z zewnątrz niewiele, ale i tak w porównaniu do zeszłego roku było ok. W internecie słowa o tym nie znalazłam, wyników też nie widać. Mogę jedynie powiedzieć, że w klasie klaczek zwyciężyła klaczka po og. Jurand, wł. Zenona Koziny, z wynikiem 18/20 pkt, a 2 m-ce zdobyła kl. Candy po og. Hebab o, od Czeremcha młp/Oregon xx, wł. Anny Szpatuśko. Konie punktowane były w zakresie 20 pkt.




















































Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #1 : Sierpień 30, 2009, 21:34:26 »

To mniejszych kantarków nie było! Ten widok jest karygodny!!! Sędziowie powinni kazać zdjąć temu źrebakowi za duży kantar!!!
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #2 : Sierpień 30, 2009, 21:45:14 »

Coś się stało źrebakowi, któremu założono kantar na 15 minutowy pokaz ;>
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #3 : Sierpień 30, 2009, 21:48:00 »

To dobrze że mu się nic nie stało!!! Ale to brzydko wygląda!!!
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #4 : Sierpień 30, 2009, 21:54:16 »

Jej nie popadajmy w paranoje i nie doszukujmy się we wszystkim tragedii... Czy źrebak wygląda na zaniedbanego, wychudzonego, czy jeszcze coś innego? Ja tu widzę zadbane, dobrze utrzymane źrebię, któremu założono kantar żeby przynajmniej je wyczyścić przed pokazem, który okazał się za duży...
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #5 : Sierpień 30, 2009, 21:56:34 »

Ale jeżeli źrebak bierze udział w czymś, co nazywa się Championat, to powinno do czegoś zobowiązywać :/
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #6 : Sierpień 30, 2009, 23:08:22 »

Zgadzam się z Iza!
Do czyszczenia można było go założyć, ale później lepiej było zdjąć!!! Choć jeśli idzie o czyszczenie to może trzeba było zacząć wcześniej przyuczać do zabiegów pielęgnacyjnych. Moje źrebaki nie potrzebują mieć założonych kantarków żeby je wyczyścić.
Po drugie źrebaki w za dużych kantakach źle wyglądają- jakby ich szyja była jeleniowata i ruszają się inaczej. Skoro to czempionat, a raczej pewnie premiowanie źrebiąt- to ważne też jest wrażenie, a taki kantar to psuje! Więc lepiej by było żeby zaprezentował się bez niego. A po drugie nie przesadzajmy są kantarki "0"- zerówki, które ładnie pasują dla nawet 2-3 tyg źrebiąt!
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #7 : Sierpień 30, 2009, 23:34:37 »

Można było owszem, ale tego nie zrobiono i czasu się nie cofnie Mrugnięcie. Ja konia nie prezentowałam, nie zwróciłam więc na to w ogóle uwagi, zobaczyłam dopiero na zdjęciu. Krzywda mu się na pewno nie stała... A w stadninie na ponad 50 koni raczej nie przyuczają źrebiąt do czyszczenia od początków ich życia, wierz mi że przy takiej ilości koni nie zawsze starcza na takie rzeczy czasu... Jak mam do czynienia z 5 czy 6 końmi w stajni to i u mnie źrebaki od początku są uczone, ale nie przesadzajmy... Poza tym, ja osobiście, dla własnego bezpieczeństwa wolę założyć kantar na konia, którego w ogóle nie znam, mimo wszystko ;]. Z resztą, to chyba sprawa właściciela jak zaprezentuje się jego źrebię, a nie całego świata wokół?
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #8 : Sierpień 31, 2009, 07:34:00 »

Skoro tak uważasz i nie był to Twój koń to czego się przejmujesz! Ale skoro wystawiłaś to zdjęcie i widziałaś, że to jest złe powinna być przygotowana na słowa krytyki.
A my mamy prawo skrytykować skoro widzimy zdjęcie!
A usprawiedliwianie się ilością koni to nie jest żaden argument... Tak samo usprawiedliwiał się facet z ok. Łęczycy, gdzie kantary wrastały źrebakom.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #9 : Sierpień 31, 2009, 11:11:50 »

Popieram Amazonka-jak sie  bierze udział w pokazie to ma to byc "wyjsciowo", zwł ze na pewno było stoisko gdzie ewentualnie dało sie kantarek kupic...takie cos nienajlepiej swiadczy o włascicielu,niezaleznie jak piekne jest maleństwo. Tylko czemu ta oczywistośc jest tak oburzająca??
Przy okazji niech mnie ktoś oświeci! w jakim celu jest mnozenie kilkudziesieciu koni skoro potem kupiec bedzie sie szarpał z niewychowanym silnym juz koniem,bo własciciel nie miał czasu (Co?) nauczyc go podstawowych dobrych manier... Złość
Zdjecia bardzo miło zobaczyc,mnie niestety wypadła w tym czasie inna impreza.Szkoda ze nie ma podpisanego tego najlepszego Zenkowego zrebaka i tego drugiego!
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #10 : Sierpień 31, 2009, 11:54:47 »

Konie uczone są dobrych manier, ale nieco później, nie każdy uczy konie od ich pierwszych dni życia Mrugnięcie. Stoisk z kantarami niestety nie było Mrugnięcie.

edit: zdjęcie kobyłki Zenkowej:

niestety lepszego nie mam

http://i258.photobucket.com/albums/hh278/bbreakawayy/Zawody%20Tarka%202009/DSCN3676.jpg link do większego Mrugnięcie
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #11 : Sierpień 31, 2009, 13:19:02 »

Ludziki-po cóż ten najazd na bogu-ducha-winną dziwczynę, co zdjęcia robiła Szok

Ja sie bardziej zastanawiam, dlaczego nikt z komisji oceniającej konie nie nakazał zdjąć za dużego kantara-jak widzimy na innych fotkach niektóre źrebięta są bez.

Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #12 : Sierpień 31, 2009, 13:51:18 »

Ano  pytanie słuszne nad wyraz...widocznie komisji nie przeszkadzało..
przeciez my sie nie czepiamy autorki fotki,tylko sobie fotke komentujemy... Mrugnięcie
O! to chyba pierwszy raz nie było stoiska ze sprzetem! musiała im naprawde słabiutko isc sprzedaz ze juz nie przyjechali..
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #13 : Sierpień 31, 2009, 14:37:57 »

W sumie nie robiłam zdjęć, tata robił Mrugnięcie ja prezentowałam jedno źrebię i wcześniej przygotowywałam klacze, ale powiem szczerze, że kantara w tym całym zamieszaniu nie zauważyłam. Komisji to nie przeszkadzało, nie było słowa na ten temat. A co do stoisk to mogę się mylić, teraz mi się coś kojarzy, że jedno było, ale przelotem je widziałam tylko, nie miałam zbyt czasu się przyglądać Mrugnięcie.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

spw lunapolis zamburgia wataha-farkas vocaloid-world