FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 07:42:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Swięto konia"  (Przeczytany 3880 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« : Maj 16, 2009, 09:20:41 »

http://www.onet.tv/klip.html#4998376,c=1
Niestety takich wystaw i świąt będziemy mieli coraz więcej
Jak można przewozić konie w samochodach i przyczepach do tego nieprzystosowanych, po co wieść te biedne zwierzęta skoro właściciel nie ma najmniejszego pojęcia o wprowadzaniu konia do przyczepy? Gdzie jest kierownik OZHK ? Zamiast podwyższać składki może zaczęli by organizować kursy - jak wprowadzać konie do przyczepy lub jak powinno się traktować konie.
Dla mnie Pajęczno nie różni się niczym od Skaryszewa i wielu innych tzw wystaw hodowlanych  Co?
Dlaczego nie każe się takich ludzi?
Po takiej wystawie wiele z tych koni nadaje się tylko na rzeź ( połamane kończyny itd. )
Jaki cel przyświeca organizatorom takich " Wystaw" m.in. łodzkiemu OZHK?
W Bratoszewicach  w Opocznie również byłam świadkiem takich scen .
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #1 : Maj 16, 2009, 10:07:38 »

no ale członkami związku są głównie ludzie w typie uczestników tych świąt, oni nie widzą potrzeby zmian
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #2 : Maj 16, 2009, 11:47:40 »

Wiec należałoby w nich taką potrzebę wzbudzić, metodą speców od marketingu.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #3 : Maj 16, 2009, 13:00:50 »

mhm tak a propos transportu, wczoraj w Boguslawicach pewien sk..tak ladowal klacz, ze mi wlosy deba stanely. Na zwrocona uwage uslyszalam, ze tak tak...ale to nie moja sprawa. W sumie zaluje ze mu kobyla nie pierdo...w  leb i nie polamala go.
Do tego auto zaadaptowane do transportu nie wiem jakim cudem dostalo ( o ile dostalo!!) dopuszczenie do transportu zwierzat.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #4 : Maj 16, 2009, 20:52:19 »

no właśnie...na zawodach czy choćby na zapleczu w Białce po imprezach można zobaczyć akcje  niby to światłych hodowców...
Co tu sie chłopom dziwić!
Nota bene wielokrotnie woziłam chłopskie tłuczki i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jak wielu stara sie swojego konia nie przestraszyć i jak chętnie korzystają z porady.!
często te szlachetne i sportowe zbierają większe wciry niż chłopski koń. A ich wasciciela nie da sie nauczyć załadunku bo on wie lepiej jaki jest jego koń-czytaj jak nie dostanie to nie wie że żyje.
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #5 : Maj 17, 2009, 10:04:37 »

Bo to są ludzie o mentalności pegeerusów, nie ma nic gorszego jak ta hołota .
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #6 : Maj 17, 2009, 18:00:18 »

Bo to są ludzie o mentalności pegeerusów, nie ma nic gorszego jak ta hołota .
Ja myślę, że to raczej ludzie nowobogaccy... którzy mają kasę więc postanawiają kupić konia i uważają, że wszystko wiedzą lepiej!!! Znam wielu takich i uważam, że oni są najgorsi!
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #7 : Maj 17, 2009, 20:27:38 »

Nawet jeśli ktoś  nowobogacki, to wcale nie  znaczy, że  nie może mieć mentalności  pegeerusa, a czasem  jedno idzie  świetnie w parze z drugim .Niestety . Smutny
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #8 : Maj 17, 2009, 23:09:17 »

cos w tym jest-ja mowie " wieśniak" i nie oznacza to pochodzenia człowieka tylko mentalność której nie przeszkadza mieszkanie w najwiekszym nawet mieście.
To właśnie wieśniak wywozi audica pieska do lasu albo na wieś..
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kotyteam saigo-no-chi spw tunake vocaloid-world