FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 12:12:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Aukcje ogierów 2008  (Przeczytany 5478 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Maj 16, 2008, 12:16:39 »

Podobnie jak w roku ubiegłym, PZHK wraz z SK Dobrzyniewo, SO Biały Bór i SO Bogusławice będzie organizował aukcje ogierów 3. i 4. letnich po 100 dniowym treningu. Aukcje zostaną przeprowadzone po zakończeniu próby dzielności ogierów w ZT, w godzinach popołudniowych. W Bogusławicach dnia 3.09. (środa), w Białym Borze 5.09 (piątek).

Do sprzedaży mogą zostać zgłoszone zarówno ogiery zakwalifikowane, jak i nie zakwalifikowane na próbę dzielności. W przypadku ogierów nie zakwalifikowanych właściciele winni na swój koszt dowieźć je na czas trwania próby (dwa dni: Bogusławice 2-3.09, Biały Bór 4-5.09.), aby potencjalni kupcy mogli je obejrzeć w skokach luzem i pod siodłem.

Ilustrowany katalog ogierów aukcyjnych zostanie umieszczony w piśmie "Hodowca i Jeździec" wydawanym przez PZHK, skierowanym do wszystkich polskich hodowców koni. Chcemy, aby w katalogu tym zostało zamieszczone zdjęcie ogiera - czy to w skoku luzem, w ruchu w ręku czy w pozycji stój oraz charakterystyka jego przodków w języku polskim oraz angielskim.

W związku z koniecznością wydania katalogu, ogiery na aukcję muszą być zgłoszone do biura PZHK najpóźniej do dnia 9 czerwca. Obowiązuje forma pisemna - za pomocą faxu lub drogą elektroniczną. Właściciele ogierów, które mają zostać wystawione na aukcji zobligowani są do wpłacenia na konto PZHK 180 złotych od każdego zgłoszonego ogiera (oprócz kwoty 200 złotych za zgłoszenie ogiera na kwalifikację do ZT). Żaden ze zgłoszonych koni nie zostanie wpisany do katalogu, jeżeli właściciel nie wpłaci na konto PZHK wyżej wymienionej kwoty. Zgłoszenie ogiera po w/w terminie skutkuje wyższą opłatą wynoszącą 400 złotych oraz nie zamieszczeniem pełnej informacji o koniu w katalogu aukcyjnym.

Program próby dzielności i aukcji:

I dzień:
8-9,30 płyta i ocena ogierów na trójkącie
10-12 skoki luzem
13-16 zastępy
17-18 otwarte stajnie

II dzień:
8-12 kros
13,30 ogłoszenie wyników
14 aukcja

http://www.pzhk.pl/art.php?id=zt_aukcje.htm
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #1 : Sierpień 02, 2008, 18:58:58 »

większość z Was zapoznała sie juz pewnie z katalogiem, a kto jeszcze nie, niech zajrzy koniecznie
http://www.pzhk.pl/docs/katalog2008.pdf  ( i jak sie podoba ? )

Aukcja juz za miesiąc, kto sie wybiera do Bogusławic z tej okazji ?
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #2 : Sierpień 03, 2008, 08:24:00 »

Katalog w porządku, kolorowy, ze zdjęciami i opisami, spora ilość danych, no i przede wszystkim jest to wersja polsko-angielska. Tylko zastanawiam się czy nie lepszym pomysłem byłoby wydanie go osobno, a nie łączenie z HiJ (w wersji drukowanej jest w 1 okładce).
Zapisane
bushido
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #3 : Sierpień 26, 2008, 08:20:37 »

sorry za zamieszanie w tematach nie zauważyłem więc jeszcze raz
Jestem początkującym hodowcą i jestem ciekaw jak forumowicze oceniają tegoroczną stawkę ogierów młp do sprzedaży w Bogusławicach po zakończeniu ZT. czy warto się wybrać żeby zobaczyć próbę dzielności i na ile ona pokazuje, że ogier może być w czymś dobry w przyszłości czy to co dalej bedzie zalezy tylko od hodowcy ( a taka nawiasem mówiąc to orientuje sie ktoś jakie takie na aukcjach osiągają ceny )
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #4 : Sierpień 26, 2008, 08:59:28 »

ja byłam w tym roku pierwszy raz na połówce  i baardzo mis ię podobało - stawka wyrównana, na 20 ogierów znacząco odstają moim zdaniem 3-4.
ZT na pewno jest wskazówką, ale jego wyniki nie zawsze pokrywają się z dalszą karierą sportową ogiera. A oto garśc przykładów (nie tylko młp).

Kategoria pierwsza (udany występ w zakładzie, db kariera)
Efekt
I miejsce w zakładzie, udane starty w MPMK, a póxniej w MR, szkoda, że obecnie nie jest wykorzystany Smutny

Diabełek
II miejsce (przegrał z Efektem) udane starty w MPMK, a potem wiele zwycięstw na poziomie jednej gwiazdki  w tym wartościowe zwycięstwo na zawodach w Strzegomiu. Zwycięzca rankingu wkkw za rok 2005.

Nabucho du Serein
II miejsce w zakładzie, teraz start w 6-latkach na MPMK, starty na poziomie MR

Harbuz
III w zakładzie, starty w wkkw pod Dariuszem Sulowskim


Kategoria 2 (świetny w ZT występ kariery brak)

Dżahil sp
 nota niemalże wybitna 139 pkt, zdecydowane zwycięstwo wspaniałe możliwości ruchowe niestety totalnie nie wykorzystane, przynajmniej na razie ;(

Faworyt
zwycięstwo w ZT, wyników i starty brak ?? albo nieiwele o nich wiadomo Smutny kondycja konia myślę wiele wyjaśnia Smutny

Hindus
IV miejsce w ZT, nie wiadomo czy nie najlepszy syn Emetyta (prócz nieodżałowanego Fina), a kariera ?

smuci szczególnie fakt, że wszystkie te trzy og. są własnością Łącka Smutny

Awans
Zwycięstwo w ZT 2005, wyników na razie brak


Kategoria 3 (sredniak w ZT, db kariera)

Halogen

w zakładzie w połowie stawki, sport : wicemistrz 5-latków wkkw, mistrz regionu łódzkiego wkkw, parę miejsc w pierwszej trójce na zawodach jednogwiazdkowych udane starty do klasy C w tym roku

Filer sp
druga połowa stawki w ZT, czempion 4 latków wkkw


można by tak długo wymieniać Mrugnięcie Dlatego moim zdaniem wynik ZT nie powinien w tak dużej mierze decydować o uznaniu ogiera Mrugnięcie
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #5 : Sierpień 26, 2008, 09:17:54 »

przejżalam sobie wlasnie katalog... zainteresowaly mnie 2 ogiery Samar (Halogen - Samba/Brek) i Boston ( Emetyt - Bona/Oregon)

chyba sie pojawie w Bogusławicach Uśmiech
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #6 : Sierpień 26, 2008, 11:05:28 »

Aukcje w związku trakeńskim w Niemczech w 2007: http://www.trakehner-verband.de/_resources/_pdf/2007-10-28%20Trakehner%20Ergebnisse%202007%20Gesamt.pdf
Ciekawe, czy małopolaki osiągną przybliżone ceny w zł  Język
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #7 : Wrzesień 11, 2008, 20:28:45 »

w Bogusławicach aukcja do udanych nie należała, a jak Biały Bór ?
czemu taka klęska ? czy takie aukcje nie przyjmą sie na naszym rynku, dlaczego ?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 11, 2008, 20:37:57 »

montana dziś rozmawiałam z hodowcą ogiera, który był w pierwszej 5tce w BB i co się okazuje? stada najchetniej kupowalyby konie za grosze i pod stolem bez aukcji, wiec de facto malo kto jest zainteresowany taka sprzedaza...do tego jak posluchalam jakie szwindle  handlowe wychodza jeszcze w dniu proby to  mi wlosy deba stanely Szok
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 13, 2008, 13:04:18 »

wiecie może gdzie poszły ogiery Emanor, Topaz i Amadeusz?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 13, 2008, 14:03:39 »

Emanorem zainteresowany był Pan Mossakowski dla syna do wkkw, ale czy go kupił to nie wiem:/
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #11 : Wrzesień 16, 2008, 15:42:06 »

Ogiery "walewickie" zostały sprzedane do SO Bogusławice, bój o nie był "zażarty"
Sex został wylicytowany na 40 tys. ale nie został sprzedany bo nie osiągnął ceny "minimalnej"
O innych nic nie wiem, musimy trochę poczekać i wszystko się wyjaśni. Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

chatka wataha-farkas zamburgia tunake spw