FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 18, 2024, 19:26:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanówka 2009/ Źrebaki 2010  (Przeczytany 94916 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #120 : Marzec 10, 2010, 21:09:38 »

Ładny źrebaczek Uśmiech
Po Wiedniu byłby chyba bardziej orientalny?
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #121 : Marzec 10, 2010, 21:10:04 »

jasio
w hodowlę się nie bawię, dla mnie hodowla i hodowca to wielkie słowa i używam ich wręcz z namaszczeniem, jak każdy tu -kto ma konie- oczywiście uważam, że moje są najlepsze, ale bierze się to nie z nieuzasadnionej pychy lecz miłości jaką swoje konie darzę- dla mnie są najlepsze, bo są moje. każdy z nas jest inny i każdy ma swoje wizje i niech tak pozostanie. Ty widzę jesteś fachowcem i nawet tego nie kwestionuję, wręcz przeciwnie, cieszy fakt, że masz tak ogromną wiedzę.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #122 : Marzec 10, 2010, 22:01:27 »

http://www.janow.arabians.pl/pl/aktualnosci/2010_03_wyzrebienia_film.php
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #123 : Marzec 10, 2010, 22:04:21 »

To spójrz na to w ten sposób, że jakbyś sobie kupiła porządna kobyłę, to też byś ją kochała niesłabiej niż te co masz teraz. Chcesz wydać kupę kasy na stanówkę, masz na pewno ambicje dochowania się fajnego potosmtwa, a szansa powodzenia ze słabą kobyłą jest dużo mniejsza.

Ładny źrebaczek Uśmiech
Po Wiedniu byłby chyba bardziej orientalny?
Też mi się wydaje, że źrebak po Wiedniu miałby mniejszą głowę, a tu chyba Kwarteta widać.
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #124 : Marzec 11, 2010, 05:52:03 »

jasiek
mówisz samą prawdę.
mój wybór dotyczący ogierów na pewno bierze się stąd żeby doczekać się czegoś lepszego, narazie mam takie klacze jakie mam i dopóki ich potencjału hodowlanego nie sprawdzę albo nie utwierdzę, to ich nie sprzedam (raczej nie sprzedam Dekady, bo Esencja jest koniem bezcennym). Poza rodowodem, który niewątpliwie jest bardzo istotny, patrzę jedak na jeszcze inne aspekty-koń w końcu, to nie sam papier, tak jak się mówi, że "papier sam nie skacze", i jeśli koń nie ma odpowiednich predyspozycji i chęci to nie skoczy, to tak samo ja patrzę na Dekadę- klacz jest ładnie zbonitowana, ma świetny charakter, jest użytkowana pod siodłem i w zaprzęgu, daje żrebięta w ogiera, jest bardzo płodna, świetnie wykorzystuje paszę- uważam, że u konia małopolskiego to bardzo istotne cechy. Może ma słabszy rodowód, ale prawdę powiedziawszy jak bym miała do wyboru dajmy na to świetnego rodowodowo szajbusa i Dekadę z mniej atrakcyjnym rodowodem- to wybrałabym Dekadę, bo dla mnie papier to nie wszystko. Oczywiście nie mówię, że jak koń ma świetny rodowód to jest szajbusem, nie, to tylko taki ogólny, użytkowy przykład.
to takie moje wypociny i przemyślenia, nie liczą się, bo jestem sobie maluczkim trzymaczem koni z zacofanego podlasia.
czas pokaże czy moja droga na okrętkę była zła czy dobra, niewątpliwie dłuższa, ale ja jestem cierpliwa i poczekam.
pozdrawiam Cię serdecznie Jasiek, dobrze, że są wśród nas takie autorytety jak Ty
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #125 : Marzec 11, 2010, 07:48:36 »


pozdrawiam Cię serdecznie Jasiek, dobrze, że są wśród nas takie autorytety jak Ty

Nie trzeba od razu robić sobie ze mnie jaj.  Niezdecydowany
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #126 : Marzec 11, 2010, 12:09:15 »

Nie sądzę, aby to miały być jaja  Uśmiech
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #127 : Marzec 12, 2010, 05:41:04 »

przepraszam Ciebie, ale absolutnie nie robię sobie z Ciebie jaj, nawet mi to przez głowę nie przeszło!!!! Płacz
po prostu piszę to co myślę- podobnie z resztą jakTy
a to, że uważam że jesteś fachowcem i autorytetem w dziedzinie koni małopolskich, to żadne jaja- poprostu tak sądzę, więc to napisałam
dlatego przepraszam raz jeszcze, głupio mi że tak sobie pomyślałeś
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #128 : Marzec 12, 2010, 10:39:25 »

Autorytetem to jest Pan Pietraszewski, albo, choć bardzo kontrowersyjnym, Pan Byszewski. A nie ja  Chichot
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #129 : Marzec 12, 2010, 12:17:19 »

no, dobra, nie to nie, a ja tu do Ciebie tak ładnie piszę  Uśmiech
dobra, koniec tematu
jak złapię trochę natchniena, to wstawię zdjęcia tych moich szkapińców Duży uśmiech
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #130 : Marzec 12, 2010, 13:52:35 »

Autorytetem to jest Pan Pietraszewski, albo, choć bardzo kontrowersyjnym, Pan Byszewski. A nie ja  Chichot
No może dla Ciebie. Dla mnie oprócz w/w jest jeszcze np. Jasiek z forum małopolaków  Uśmiech
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #131 : Marzec 12, 2010, 14:09:59 »

Ale MU kadzicie, dziewczyny.
Gotów jeszcze pęknąć z dumy Mrugnięcie
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #132 : Marzec 15, 2010, 22:16:55 »

U nas wczoraj urodziła się klaczka po Huzarze od Dary Uśmiech
Cytat: Lumi
Iza kiedy u Ciebie będzie mały Saganek?
Od 22 marca Emi będzie w terminie Uśmiech
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #133 : Marzec 16, 2010, 07:36:26 »

Dzisiaj z rana doczekaliśmy się klaczki po Gangesie Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #134 : Marzec 16, 2010, 08:45:51 »

brawo, brawo, sezon na klaczki, powodzenia, niech zdrowo rosną!, wreszcie doczekałam się Gangesi Uśmiech
Fajnie ze masz wyźrebienia w przeciągu krótkiego czasu, u nas sie nie udało w tym roku, mam nadzieje, ze te kolejne wypadną "w kupie" Mrugnięcie
Pokazuj foty koniecznie 

Ja teraz wyczekuje nie moich źrebaków po HB, powinny sie lada dzień posypać
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skandynawistyka bross- rekogrupastettin polskiegpsts polskiekoleje